Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Brašo a kada si išao po Stevu? 😁
@MONTOYA To nije to, kada je lepo vreme sednem na bajs i idem po ataru u obilazak njiva a po ovakvom čizme na noge i u šetnju.
Sa Stevom je tek bila avantura ceo dan, puče guma na kombajnu, zaustavila me policija i 300 čuda i opet sam stigao kući ;) Da vidiš kako je tek bilo kad smo vukli Tesin i ja 190-ke u rikverc..
 
Nikome ima zapamtio nisam osim bodi i mići bio sam kod ta dva lika što si mi poslao oglase tj nisam bio ni kod jednog jer su mi obojica izneli felne na put.

Послато са 2201117TY помоћу Тапатока
 
I ja se pitam.godinama vozim i nikada nikakvih problema nisam imao.pred sezonu proverim pritisak,zabice i dotegnem matice po potrebi i to je to.a kosta sve to podosta da se menja.
 
Poslednja izmena:
Sta je traktorom do 50km to je lokalna voznja.
Lakse otici negde 2 sata voznje po ponovu nego cekaj prevoznika,tovari,vezuj,razvezuj,istovaraj...
Prvi put na dužu vožnju sam otišao sa 14 godina bez dozvole u Zrenjanin po 5106. E onda je usledilo nekoliko obilazaka Vojvodine sa poljo mašinama. Išao sa 558 u Novi Bečej po krunjač, to je bilo iskustvo. Onda sam išao u Zmajevo sa 577 po sejalicu. Pa onda sa 5106 u Bačku Palanku po tanjiraču. Posle toga doterao Avera iz Pančeva. Onda išao po 5136 u Adu i tu mi pukla guma prednja na rimskim šančevima. Onda doterao sejalicu iz Temerina preko Gospodjinaca. Onda sam vozio 577 na prepravku u Padinu, pa posle sa drugim 577 i prikolicom išao po delove i nazad, pa onda opet kad je bio gotov nazad iz Padine kući. Išao sa Claasom po gruber u Adu. I zadnje, ako nisam nešto preskočio, doterao Tucana iz Pančeva kroz Zrenjanin, most kod Titela bio zatvoren.
 
Šta fali tim trilex felnama i gumama koje su sad na njoj?
Samo redovno kontrolisati. Ja svake druge-trece godine menjam po neku gumu i onda obavezno dorezem posle par voznji. Posle kad se dotegnu nikad vise se ne mora gledati, sve do ponovnog skidanja. Napravio sam dosta matica novuh, ali dosta dubljih od standarda. To sam dobio savet od jednog starijeg vulkanizera koji se namenjao ovih guma. Do sad nukad ni najmanji problem sa trilexicama.
Ima li gde gibnjeva za takve osovine?
 
Samo redovno kontrolisati. Ja svake druge-trece godine menjam po neku gumu i onda obavezno dorezem posle par voznji. Posle kad se dotegnu nikad vise se ne mora gledati, sve do ponovnog skidanja. Napravio sam dosta matica novuh, ali dosta dubljih od standarda. To sam dobio savet od jednog starijeg vulkanizera koji se namenjao ovih guma. Do sad nukad ni najmanji problem sa trilexicama.
Ima li gde gibnjeva za takve osovine?
Gibnjeva na kile kojekakvih je imao Željko Kajkara sa Rimskih šančeva i Aca Latinović iz Crvenke.
Ja imam samo jednu prikolicu sa trilexima, obične 20-ke ali planiram da nabacim komplet BPW osovine samo mi nije hitno pa osovine čame u bašti.
 
Šta fali tim trilex felnama i gumama koje su sad na njoj?
Pa moje su konkretno te dvadesetke sve slabije, ovako uzimam gume koje su mi lako dostupne, jeftine i trajaće (ako se nest u obimu posla drastično ne promeni) dok je mene. Juče prednja osovina koja je imala tubeless rešena za 100e

Послато са 2201117TY помоћу Тапатока
 
Tu moze da bude problem pri tehnickom pregledu. Ne kazem da ce biti problem, al mogu da prave problem.
Inace ne deluje lose, al ne vidim da li je vazdusara, ili gibnjevi(parabole).
 
Ne vidim ni ja kakvo je vešanje ali bih rekao da je gibanj.
Naši na tim tehničkim pregledima su postali jako smešni. Kočnice mogu i da ti ne rade ali bitno je da je dobro sve što kamera vidi.
 
На техничком каже мој отац таман да наштелујете фарове на трактору, кад каже овај са техничког, е господине нећемо претеривати. 🤣
 
Ne vidim ni ja kakvo je vešanje ali bih rekao da je gibanj.
Naši na tim tehničkim pregledima su postali jako smešni. Kočnice mogu i da ti ne rade ali bitno je da je dobro sve što kamera vidi.
Svuda je tako.tehnicki prolazis glat ako nemas ni trunke kocnice,ali ako osvetljenje tablice nemas ili tablica nije na tom mestu da sija na nju-ne prolazi.vracalli su me jer na na jednom od dva nosaca r.tocka nisam imao tocak.
Sve u svemu da trougao i stopovi stoje na mestu(makar i nepovezani) da su gume iste,i da creva i kabal stoje kao prikaceni na traktor.
 
Ма не треба много ни таласати треба да смо сретни што опет и на такав начин може да се прође. Ако се заинате и почну баш да јебу онда ћемо их кунути и псовати.
 
Ma nek idu oni u persun, bolje da jebu al za ono sto je bitno… meni sce koci i radi, a vrate me zbog brisaca ili retrovizora…
 
Nazad
Vrh