Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Tu moze da bude problem pri tehnickom pregledu. Ne kazem da ce biti problem, al mogu da prave problem.
Inace ne deluje lose, al ne vidim da li je vazdusara, ili gibnjevi(parabole).
Bez atesta kod nas nemože da se uradi tehnički, na ovoj u oglasu stoji da ga ima.
 
Evo još trileksa tubeles ako nekome treba:

Screenshot-20230123-110313.png
 
Koji kur.. postavljaju oglase na jeb.. facebook ,jel su oni culi za kp,polovni automobili,google oglasi itd ? .....Gomila ljudi jedva i koristi fb a jos veci broj ga nikad nije koristio za oglase,koji ce tamo oglasi jbt.
 
Па кад не кошта. И ја сам пар ствари купио, буквално ми колега показао е види има ово овде јеси ли заинтересован. Нема на осталим огласима.
 
Mi smo 2 kamionske kupili tako preko fb-ka... Prikolica bila ubačena oko 20h u neku grupu na fb-ku, ja ga zvao prvi odmah čim sam video oglas, kaže on hajde sutra dođi sada je mrak, reko sutra ja ne mogu i on popustio, oko 21h smo već bili tamo (dok nisam stigao već ga je bilo zvalo njih 20) pregledali sa lampama i dao kaparu... Sutra ga je zvalo njih 150... Nudili po 1000e više nego što je on tražio. Ali je dečko ispao čovek i ispoštovao dogovor. Tako da nekada valja imati i taj fb-uk....
 
Slazem se,imam ja fb odavno ali ga ne koristim mnogo.Treba biti clan milion grupa da bi pohvatao te oglase.Ja sam clan jedino na dobra zemlja,a i to retko kad posecujem,nista pametno procitati.
 
Jedino što verovatno ne mogu da prođu AMSS, jer je odbijen na obe. Prodavao ih je i pre par meseci da su prošle AMSS i čekaju se papiri (tada mi je tražio 3900e na zelenim) .... I sada ih opet prodaje ali na belim tablama....
 
Nemožeš globalizovati prema sebi i svojim potrebama, kad bih tako gledao onda bih ja rekao da nikome netreba kiperica jer meni nije potrebna.
 
Za 2.000 nećeš je ni kupiti, bez obzira što ti ne treba.
Na svakom otkupnom mestu postoji kip rampa, kod kuće kod istovara malo razradiš mišiće lopatajući i svi srećni.
 
@john Po tom pitanju itekako mogu,ovo nije npr kao neko kad kaze,agromehanika je najbolja prskalica,najbolja kupovina ...john deer je najbolji traktor,class kombajn ,to itekako je losa globalizcija jer ima raznih misljenja ali ne i po pitanju kiperki.Ako stvarno tebi ne treba kiperka,iako mi tesko poverovati u to,ti spadas u manjinu mozda 5-10% farmera,ne kosta kiperka duplo vise maltene od obicnih prikolica bez razloga.
@Matić Nema kip rampe Maticu ,a ni kod kuce ne bih lopatao,ne tovare se samo zitarice u prikolicama,probaj da lopatas zemlju,sut,cigle u rinfuzu,sljunak,pesak ....srecno ti sa tome.Ti imas obicne kamionke,napuni ih silazom pa lopataj,javi nam kako su ti ledja posle 2 sata :)).
 
Poslednja izmena:
Zašto ti je teško poverovati da mi netreba kiperka?
Sva otkupna mesta gde ja vozim robu imaju svoje rampe a kući kad istovaram ide sve u duvaljku pa mi kipa nema funkciju veliku. Za šut zemlju i silažu imam traktorske koje kipaju a kamionku svakako za to ne bi koristio.
Još nešto meni čak ni troosovinka netreba jer nemam konja za nju a i imao bi problem sa okretnošću.
A ovo što kažeš da nas je takvih samo 5% hmm... pa ja nemislim tako.
 
U mojoj okolini jako retko gde treba kiperka na otkupnom mestu, generalno se vuku obične kamionke a od kiperki većinom Zmajevke i po koja Loznica ali svi koriste kip rampe pa ne kipuju prikolicama.
Te kamionke od 6-7m kiperke kad bi se natovarile šutom ciglama ili zemljom trebao bi baš dobar riđa da ih povuče i kipuje.
Generalno, kamionskih prikolica u poslednje 2 godine ima jako malo u oglasima, što kipera što sandučara tako da za 2000 ne može da de kupi dobra prikolica sem u izuzetnim slučajevima.
 
Sredinom prosle godine je otisla jedna kamionska 6m kiper sa losim gumama, patosom i stranicama za ispod 2k eura,ja idiot hocu,necu,hocu ,necu i ode ona ...
 
Jbg i ja sam mogao 2020. da uzmem isto 6m kiper, gume onako, malo usukana šasija ali lako popravljivo, stranicama potrebno krpljenje i papir upitan isto bilo ispod 2000 ali su mi više godile ispravne sandučarke od te pa je nisam uzeo ali da sam imao viška novaca u tom momentu, pala bi trgovina.
 
Nazad
Vrh