Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Svake godine se neckam da krenem u projekat remonta moje kamionke. Da dodam sasiju da moze da kipuje. Jel radio to neko?
Radili smo mi na jednoj,ali nije kamionska.a znam da u okolini imaju dve kamionske preradjene...onako malo brzonski,ne lepo za oko-ali rade posao vec 10 godina.i to dizu sa dva klipa od zmajevke.gledam i ne verujem.
 
Svake godine se neckam da krenem u projekat remonta moje kamionke. Da dodam sasiju da moze da kipuje. Jel radio to neko?
Jako skup sport. + da bih mogla da pređe tehnički pregled. Morala bi opet da ide na atest u AMSS (da bi prošla atest, morao bi da doneseš i papire i račun od firme koja ti je to sve pravila i "varila") , i naravno prvo da se traži saglasnost proizvođača za tu prepravku, što bi verovatno teško hteli da izdaju.... Bukvalni sve ispočetka bez obzira na to što već poseduje Zelenu tablicu.

Bukvalno i kada se menjaju nove stranice da se prodube, sada da bi prošao tehnički šalju na atest. Jer imaju standard u katalozima koliko iznosi visina stranica. Sve može, samo plati.... To je pogodak u centar.
 
Znas kad ce me videti sledeci put na tehnickom za poljo masine.
To sto sam morao da odradim da prebacim na ove nove table to joj je sto joj je, mada dubravu sam retaurirao i prepravio i nikko mi nije nista trazio. Samo su trazili da ima plocicu i broj sasije. Cak sam i farbu promenuo i to su uneli u saobracajnu.
Sad da li se isplati, ili ne prepravljati kamionsku nisam jos nacisto, ali ono sto znam je da kad bi je ja uradio kako zamisljam tesko bi koja nova mogla da joj parira. Sama sasija moje kamionke je mnogo mocnija od svih traktorskih prikolica. To kad bi se uradilo da kipuje vredelo bi mozda 10k evra, a da li se za 10k evra moze uzeti netso od traktorskog programa da nosi 20t.
 
Uredba da bez vazecwg tehnickog je ravno neregistrovanoj masini postoji, samo neznam koji vrag nedostaje da to policija pocne fa primenjuje, onda smo opet naderali, i to bi mozda bila kap koja preliva casu…
 
Mala je novčana stavka taj tehnički pregled i obavezno osiguranje vozila. Svi smo u saobraćaju na putu sa ostalim vozilima. Nemojte to zaboraviti.
 
Znas kad ce me videti sledeci put na tehnickom za poljo masine.
To sto sam morao da odradim da prebacim na ove nove table to joj je sto joj je, mada dubravu sam retaurirao i prepravio i nikko mi nije nista trazio. Samo su trazili da ima plocicu i broj sasije. Cak sam i farbu promenuo i to su uneli u saobracajnu.
Sad da li se isplati, ili ne prepravljati kamionsku nisam jos nacisto, ali ono sto znam je da kad bi je ja uradio kako zamisljam tesko bi koja nova mogla da joj parira. Sama sasija moje kamionke je mnogo mocnija od svih traktorskih prikolica. To kad bi se uradilo da kipuje vredelo bi mozda 10k evra, a da li se za 10k evra moze uzeti netso od traktorskog programa da nosi 20t.
Za 4200 imaš recimo lepu Gošu šlepu trostrani kiper koju bi mogao da iskoristiš za poduhvat koji želiš ili da čak od te šlepe napraviš prikolicu dodavanjem 5. točka, prebacivanje osovine i naravno samo prekrstiš i cepaj.

https://www.polovniautomobili.com/prikolice-poluprikolice/17776822/gosa-kiper
 
До каквих цифара се за камионске приколице на зелене таблице врло лако стиже, за те паре има и камион кипер.
Jedino je problem registracija 100k dinara. Ako nemaš posla. Jbg.... Kamion mora da radi skoro svaki dan....
 
Znam da je dugo,ali nije bila sad par dana u oglasima ....A nzm ni jel su 3 osovine bas toliko dobro resenje,2 osovine sa duplim gumama je mozda bolje.Jedno je kad ovakve prikolice vuce kamion 300-400ks a drugo je kad ih vuce traktor upola slabiji.
 
To je definitivno olakšanje, samice gume su drugi par opanaka.Meni je svanulo od kako sam prešao na veći traktor, dosta komfornije i bezbrižnije, sa sedmakom je bilo kako mora, ćuti i žvaći ali se bez obzira na sve po blatu ne šepurim sa kamionkom, jok ja. 😂
 
Samo nek je put, njiva niposto po mokrom… al treba imati i jedno i drugo pa ako zagusti nesto moze i agro prikolica da spasi…
 
Nazad
Vrh