Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Ja uradi onaj cilindar na bageru , što su 2 paralelno na "nožu" , popuštao kad se pritisne , izvuče , i digne cijeli bager uvis . Ko što smo vidječi na slikama raspao se klip u jednom bio . Napravim drugi klip , radi ok , ali opet popušta , onda skinem drugi jer su paralelni , i u drugom sličan slučaj , isto pukao klip u gornjem dijelu , samo se nije raspao . Uradim i njega , i radi isto . Ispade da nisam ništa trebao dirati .
U komandi nije problem , mijenjao sam izlaze na džojstiku i opet isto , u rotatoru isto mislim da nije problem , ostaje ili u razvodnom ventilu , sa hidrauličnom komandom sa palice ili u kockama na cilindrima gdje ima nekakav "ventil" koji sam i rastavljao ...
 
Jesi li vratio stare zaptivke na klipove? Ako jesi, dali si posle montaže testirao cilindre na propuštanje? Verovatno nisi..
Za funkciju koju ti cilindri obavljaju, fabrika je sigurno morala da ih napaja preko blokirajućih ventila da bi se obezbedilo da drže poziciju.
Najprostije rečeno to je jedan nepovratni ventil, koji ne dozvoljava da se ulje vrati nazad(isključuje uticaj razvodnika, koji svakako pomalo propušta). Taj ventil se odblokira takozvanim komandnim vodom.
Dakle, tebi može propuštati samo na dva mesta:
1. na cilindru, ako zaptivke klipa nisu dobre, ili ako cilindar ima risova.
2. na blokirajućem ventilu kod koga se ošteti konus elementa ili sic na koji konus naleže.

Cilindar i zaptivke klipa si verovatno vizuelno proveravao kada si sklapao, ali pretpostavljam da nisi ispitivao na pritisak.
Postupak je da se priključi izvor pritiska, obično ručna pumpa, i isprobava na 400-600 bara. Mora da drži ne promenljivo čak i satima. U suprotnom cilindar je neispravan.
Blokirajući ventil možeš ugraditi kao zaseban element, ako je tvoj neispravan.
Evo ovako izgleda blokirajući ventil možeš na njemu videti i šemu povezivanja.


92dc5a556c7fc9a89a197964d15ae3d7.jpg
 
E onda je to jedino sto nisam gledao . To je vjerovatno taj blokirajuci ventil , nisam na to obracao paznju . Pokusacu skicirati semu iz glave jer mi je bager na selu nije tu da pogledam .
 
Ako imaš tu mogućnost da staviš neki zatvarač voda, time ćeš ispitati dali cilindri drže ili ne.
Ako drže cilindri, rešićemo nepovratni/blokirajući ventil/e ima da se kupi kao poseban element.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Moje mišljenje je da je to što si označio upitnikom običan blok u kome se creva spajaju, a 'kocke' na cilindrima sa tankim crevom su blokirajući ventili.
 
Sta se sve treba prespojiti kada se vraca sa jednokruznog na dvokruzni sistem?

Послато са SM-A032F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh