Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U PRAVU SI MACOSD JA KONKRETNO IMAM PROBLEMA SA PALEZI I PLAMENJACOM.PRSKAO SAM PRE PAR DANA SA KVADRISOM ALI I DALJE PRIMECUJEM PRISUSTVO BOLESTI.DALI DA PONOVIM PRSKANJE SA KVADRISOM?PROCITAO SAM NEGDE DA SA KVADRISOM NE TREBA PRSKATI VISE OD JEDNOM U TOKU SEZONE.STA MI PREPORUCUJETE?
 
prvo je pitanje sta podrazumevas pod plamenjacom?? daj slikicu :cao: pa da nam bude jasno a sto se tice da li smes da primenis jos jednom quadris odgovor je da smes
 
@ macosd

Pa moze bilo koji od ta tri predloga, ja bih o5 ako moze sve da se uklopi u jedno, da se da ocena za sve tri discipline (najvecu jagodu, najlepsu,najbolje sredjen), ali ko ce biti strucni ziri? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Moj predlog je definitivno najlepse uredjenje, jer nas to sve stavlja u ravnopravni polozaj :haha: a evo i zasto>
Uzece mo na primer Boom-a on ima najmanje 30000 sadnica pa su mu vece sanse da ima lepsu i vecu jagodu od nas manjih :haha: (mada vise mu treba da sredi zasad :zli: to niste videli). :haha: :haha: :haha:
Salim se naravno, ideja ti je super igre radi. Ne znam sta bi trebalo da budu kriterijumi, ali glasam da predsednik zirija bude Nebojsa kao osnivac teme i sledeca dva clana koja su najduze na forumu u vezi ove teme. Glasaju vecinom glasova a nema uzdrzanog.
 
Moj predlog je da u ziriju bude neko ko se ne bavi sa uzgojem jagoda.Evo par slicica kakva je trenutna situacija kod mene u plasteniku.
245x0ki.jpg
1zejqtx.jpg
24gvw2o.jpg
21kmpo2.jpg
 
sasa j
svaka cast, svaka cast.
Je si li utvrdio sta ti je ovo po spicevima listova na drugoj slici se vidi
Post je spojen: [time]1272124613[/time]
_________________________________________________
lepse izgleda jagoda od prstena :haha: :haha: :haha:
 
@Saša J
Svaka čast za ovakvu jagodu.Skoro da lepšu nisam odavno video osim na slici.
Što se tiče nedostatka sunčevog svetla moje piranje glasi:a svetiljke koje imitiraju sunce.Verovatno znate o čemu pišem.Kada se desi ovakvo "vreme" one su spas iako nisu baš jeftine,ali im je prednost u tome što mogu da dugo traju pa kada se podeli cena istih sa korišću onda im cena i nije neka.Osnovna im je uloga pri gajenju u toku zime,
pa tek ovo s proleća.Usput,malo i greju(bar neke od njih).
Što se tiče trave između redova pitam znate li šta je to zastiranje?
 
@ dejantmitrovic

svaka cast za jagode, ne sekiraj se mnogo posle prvog suncanog dana ima da pocnes da beres.
pozz.
 
:cao: pozdrav svima
na povrsina od 2 ari kolku sadnici od kjagodi mozi da se nasadat?
vidov na slikite na forumov deka izmedzu redovite od jagotkite ima poslano slama koja e funkcijata i dali stiti od nesto i koga se stava odma koga ce se nasadat ili po 1 mesec :sta:
 
@ sasa j

Svaka čast. Stvarno izgledaju " ko naslikane". Bravo majstore, samo napred.

@ macosd

Ideja je Ok ali nama svima mnogo više pomaže to što imamo nekog kome možemo da se obratimo za stručnu pomoć oko zaštite. Kada bi imali iz svake firme po nekog na forumu gde bi nam bio kraj. Što se tiče nagrade kome god ode otiće u prave ruke. Ja lično bi više voleo kada bi tvoja, ali i ostale firme koje se bave hemijom i đubrivima ali i prodajom sadnica, organizovale neke seminare i savetovanja. Da dođu ljudi iz struke, nauke ali i iz prakse pa da se čuje nešto pametno i razmene iskustva. Treba i na tu temu razmišljati i ljude malo pokrenuti. Naročito u vreme kada se na polju ništa značajno ne radi.

@ goce makedonac

Teoretski na 2 ara možeš da posadiš oko 8000 sadnica.
Slama služi da se plodovi ostali koliko-toliko čisti. Sprečava da plodovi leže na zemlji a i da u slučaju kiše spreči da blato prska po plodovima. Za sprečavanje nicanja korova treba deblji sloj slame.
 
a slamata e obavezna oti procitav na forumov deka i ne e tolku efikasna deka da se ostavi trevata da se razvie pa posle da se kosi :sta:.
pozdrav i i sasa j barem kazi "kakav je ukus " nemoj da ne strvis :D
:cao:
 
@ goce makedonce

Moracu malo da ispravim prijatelja nebojsu na 2 ara moze da se posadi oko 800 sadnica verovatno mu se omakla jedna 0 :haha: :haha: :haha:, jer na 10ari ide 4000sadnica.
pozz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh