Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto ja sam omašio ali sam opet dobro rekao :haha: :haha: :haha:
 
boom,
Odg: Jagode
« Odgovor #637 poslato: danas u 02:32 »
Odg: Jagode
« Odgovor #639 poslato: danas u 05:23 »
je si li ti uopste spavao :haha: :haha: :haha:
 
@ sopot

Ja ne, sto pitas :haha: :haha: :haha: :haha:, pa ova kisa dosadi i bogu i narodu :udri: :udri: :udri:, jutros otisao oko 8 i povezao sistem na bazen i veoma sam zadovoljan, mogu 15 folija odjednom da zalivam a pre sam mogao samo 1 i mnogo je bolje i za prihranu :D :D :D
 
Pozdrav svima koliko vas ima na forumu a koliko sam primetio ima vas dosta i sa raznih krajeva srbije makedonije i rs :cao: :cao: :cao: Temu sam procitao od pocetka prmetio sam da ste se bas dosta raspisali ali neka tako i treba da i mi saznamo nesto jedni od drugih ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: . Jagodama se bavimo preko 30 godina neprestalno ali u malim kolocinama nase povrsine su male isle su nekad i do 30 ari sada trenutno imamo 12 ara stara je tri godine jagodu radimo na zemlji bez navodnjavanja celokupnu kolicinu dajemo na otkup za industrisku preradu oko (1000kg/god) mada jagoda nam je samo dodatna delatnost jer ona stize u medju periodu kada kod drugih kultura nema bas puno posla . Mogu vam reci da je cena prosle godine bila na odkupu ubi boza odkup je bio od 25 do 20 dinara tako da sam ja nacisto izgubio volju za gajenje jagoda ::lose:: ::lose:: ::lose:: Dok pre prosle godine cena je isla od 60 do 80 dinara ::novac:: ::novac:: ::novac::tada samo imali u planu da zasadimo na foliji sa sistemom KPK nekih 20 ara ali zbog drugih obaveza ::000:: ::traktor:: nisam stigo ali se nisam pokajao kad sam video proslogodisnju ::novac:: :nono: odkupnu cenu . Imao sam neke slike ali neznam trenutno gde su ako ih nadjem stavi cu inace sorta je zenga . Inace prehdanjujem prskam okopavam i do samog kraja je neizvesna tvoja zarada ili puuu puuu gubitak .
Pozdrav i izvinjavam se ako sam se malo vise raspisao ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
@ sumar

Da ali ti gajis industriju tj zengu i ja sam je isto gajio 5 godina rekao nikad vise :udri: :udri: :udri: :udri: :nono: :nono: :nono:.
Kao i u svakom poslu treba izabrati pravi asortimen, kako vi u leskovcu gajite dosta povrca ispod plastenika, uvek izaberes najkvaliteniju sortu paprike, paradajza itd. . . Tako je i sa jagodama, zenga kod nas nema perspektivu (za proizvodjace) tako da se ti moj prijatelju opredeli za neku italijansku sortu i obavezno folija i kap po kap pa ces nam prenesti iskustvo sledece god a garantujem da ce biti pozitivno.
pozz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Mozda i uradim nesto po tom pitanju ako ove godine cena bude malo bolja a ako ::novac:: cena bude kao prosle godine onda kacim plug i zaoravam i prekidam dinastiju sa jagodama :udri: :udri: :zli: :zli:
 
@ sumar

ja sam to uradio i bez cene, zaores zengu, nadjes lepu parcelu i posadis npr albu ili roxanu ili asiu i eto para, neces je sigurno davati ispod 60-70 din
 
Malo smo sredjivali.Izgleda traktorsko prskanje totalom uspelo...
3535fdh.jpg

24w9eog.jpg

df94sn.jpg
 
Lepo izgleda. Jesi li te štitnike sam pravio ili si kupovao? Imaš li sliku paklene makine?
 
e pozdrav ljudi!!! nisam ja pobegao sa foruma samo me nije duze vreme bilo na istom zbog raznoraznih obaveza :cool: :spavam: :haha: :ppozdrav:
@sasa j svaka cast na jagodama samo neka idu po dobroj ceni !!!!! to care :D :D
A za ovu nagradnu igru ja se isto slazem da napravimo da se ocenjuje izgled jagodnjaka i jagoda tj. sredjenost i kvalitet ukupno gledano ( da ne bude kao ona natecanja za najlepsu bastu :haha: :haha:)
ja bih sebe iskljucio iz takmicenja a nebojsa neka odredi ostale clanove zirjia ako se vi slazete :ppozdrav:
 
@ Sasa j
Svaka cast! :D

Dali si izlazio na trziste, kakva je cena, kvantom?

Upravo gledam na tv-u, u trznom centru, IDEJI :zli: prodaju jagodu pakovanu po pola kilograma za 89 din :zli: :zli: :udri: :udri:

Covek da nepoveruje sta nam ovi rade
 
pozdrav.
da ve prasam nesto dali ima steta ako pred da sadam jagodi na nivata imalo nasadeno kompir.
kompirot se vadi 20 juli a jagodata se sadi na 15 avgust dali e izvodlivo i ako e kako i so so da ja tretiram nivata posle kompirite. :sta:
:ppozdrav:
 
pa ljudi moraju da spuste cene da bi prodali robu, to je verovatno uzeta velika kolicina turske ili grcke pa se malo preracunali u kolicini i sad su te jagode koje su stare xxx dana tko jeftine, sigurno nisu domace tako da se ne sekirate, jos ima sanse da se uhvati jaka cena
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1272235368[/time]
_________________________________________________
@ goce makedonce

druze ne postji tacan datum kad se seju jagode, najbolji period je od pocetka juna do kraja avgusta, njivu treba dobro pripremiti (izorati bar na 30cm, nadjubriti stajnjakom) i onda saditi jagode. NE VERUJEM da ce ti krompir nesto smetati,
:ppozdrav:
 
Na veliko se kupuje grcka po 1.20 evra.Drug mi radi u Darkomu oni su velika firma koja se bavi preprodajom voca i povrca.NJa pijaci u novom sadu na Limanu prodaju jagode a napisano Kisacke-kao moje a ono grcke,a ja jos daleko od berbe.
 
nebojsa je napisao(la):
@ Radzmen
I sam si rekao da jedva čekaš da krene šabačka jagoda jer se najbolje zaradi. Meni ta jagoda netreba ni za dž. (čast izuzecima) ali znam da obara cenu svima nama jer je jeftina. Ali svaka roba ima svoga kupca.
Vidi , vidi .Nismo s razumeli bas najbolje oko te sabacke jagode.U selima gde ja uzimam jagodu ima dosta klerija ,albe patija i tih ostalih sorti.Nisam ni ja mislio na cuvenu "talijanku" koja jue po meni vec odavno ispala iz mode.Tu robu rade jos samo (da se neko ne uvredi) cigani i oni kojima je bitnija cena od kvaliteta.Nisam od tih .Hvala bogu.Kao sto si napisao da treba raditi tako ja radim vec godinama.Imam nekoliko "svojih" ljudi (sad vec prijatelja dobrih) sa kojima radim godinama.Cenu odredujemo tako sto vidimo koliko je ta klasa od prilike na kvantaskoj pijaci u Sabcu pa pa onda jos neki dinar nize jer ja im uzmem svu kolicinu i jos imam plus trosak do sela. Nikad to nije neka velika razlika ali uglavnom od 3-5 ponekad i vise dinara po kg.Mislim da je to najpostenije moguce .
ivkovic1978 je napisao(la):
Elem da se i ja nadovezem na pricu.Kada sam prosle godine izneo prve cetri gajbice na pijacu kvalitetna jagoda se prodavala od 250 do 350 din.nije da se sada nesto hvalim ali sam stvarno imao jagodu ekstra klase(postavio sami neke slike kada sam se ukljucio na forum) i za njih sam dobijao maksimum 160-170 din od nakupaca pa sad ti kurkela reci dali je korektno da neko ko se bavi preprodajom robe za jedan dan rada zaradi isto koliko i ja za celu godinu.da ne pominjem ulog!i naravno da sam i ja stao za tezgom i do zadnjeg dana berbe svako jutro ustajao u 5 ujutru jer mi nije bilo normalno da neko zaradi isto kolikoi ja za samo 1 dan.A sto se tice placanja poreza nemoj molim te da mi kazes da placas porez na celokupnu dobit koju ostvaris u toku godine jer ces bas da me nasmejes.a da ne pominjemo ostale poreze i doprinose koje placaju registrovani proizvodjaci.
Ajmo od pocetka .Verovatno nisi neko ko proizvodi mnogo velike kolicine jagode pa uspevas da sam izneses sve na pijacu i prodas.Pozdravljam to jer kakvo je danas vreme moramo se boriti za svako dinar.U periodu kad si ti izneo tu malu kolicinu jagode na tezgu verovatno (skoro sigurno) je bilo da se nabavi i uvozne jagode po nizoj ceni pa onda nevidim zasto bi ti bilo ko davao vecu cenu od one koju moze naci na drugom mestu.Ako mislis da treba da bude puno skuplja samo zato sto je domaca i prva grdno si se prevario.Sasvim lepo se prodaje i uvozna jagoda. Ali sve je to trgovina i moje je da ti ponudim a tvoje da prihvatis ili ne. Jel tako ? Nema tu ljutnje.
Kad je u pitanju porez,ako nisi dobro procitao moj post ,moja tezga je registrovana kao STR za prodaju voca i povrca i samim tim spadam pod pausalne poreske obveznike.Pausalno su mi obaveze oko 22500 din mesecno + doprinosi.Ne bunim se ja ali treba to sve zaraditi na ovu bedu od vremena i zato gledam da gde mogu uhvatim koji dinar vise.Ja nemam subvencije i povracaj od drzave kao vi pa onda nije u redu da se tvrdi koako neko zaradi za dan vise nego proizvodjac.Odlicno znam kolka je "cista" zarada na jagodi po aru ,a o hektaru da i ne govorim.Pa mislim da je dosta kukanja.Malo zaradjiju samo oni koji imaju male kolicine pod zasadom jagode.I nemoj kao "registrovani proizvodjac " da prikazujes samo svoje troskove i izdatke ,prikazi malo i dobit i pomoc drzave pa kad sve stavis na vagu onda kazi kako neko zivi na racun tvoga rada.
Post je spojen: [time]1272277711[/time]
_________________________________________________
strawberrymp je napisao(la):
Na veliko se kupuje grcka po 1.20 evra.Drug mi radi u Darkomu oni su velika firma koja se bavi preprodajom voca i povrca.NJa pijaci u novom sadu na Limanu prodaju jagode a napisano Kisacke-kao moje a ono grcke,a ja jos daleko od berbe.
Da te ispravim ako dozvolis. DARKOM je firma registrovana za uvoz-izvoz voca i povrca i kao takvi ne rade cistu preprodaju vec imaju i svoje obaveze prema drzavi.Za mene su preprodavci koji rade cisto -trange-frange i suvarak trpaju ceo sebi u dzep bez da ikom ista plate.Mislim da bi to trebali da razlikujemo . ::namigivanje::
 
radzmen.

druze sto ne posadis i ti 30ari.tolko je valjda sada minimum za subvenciju od drzave pa lepo trazis povracaj od drzave.to i nije neka velika povrsina moglo bi 2-3 ljudi da je odradi pa sledece godine ne moras da ides u sabac i da potrosis citavih 10-15 litara nafte ili ne daj boze benzina za prevoz.jos i da se cenkas sa zajebanim seljacima.probaj pa javi sta je bolje!
 
radzmen
Tacno jeste uvoz izvoz za nesto.A vecinu kupuju po selima i daju u markete.Pa ipak je tu vise
sto ti kazes cisto -trange-frange.A ko ce znati koliko su oni prijavili da su otkupili...mislim drzavi...
 
koja voda e najdobra za navodnuvajne na jagodite :
1.bunarska
2.ili onaa koja ja koristime za pijajne
jas na niva gi imam dvete koja da ja upotrebuvam so mislite vie koja e podobra. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh