Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ macosd

Jel misliš da se sa 2,4-D ide posle košenja u leto između redova ili može i po jagodama :sta:
 
a sta mislite o ovome> domace kasne, trziste trazi, velike kolicine strane, cena domace kad stigne pada?
Post je spojen: [time]1271970748[/time]
_________________________________________________
odnosno mala
 
Prijatelji budimo realni, prava cena jagode je od 70-100 din, u pocetku se cene menjaju dok imaju grcke i turske ali cim stignu domace onda se cena stabilizuje jedno vreme i uvozne prestaju da se kupuju jer imaju ukus da ne kazem kao sta ::lose:: ::lose::, pa pocne da pada kad svima stigne pa na kraju opet pocinja da raste kad meni stize :D :D :D
 
Bice slika. :D

Tako je to, kod nas.

Uvozi se sa svih strana. Mi se mucimo, proizvodimo, preprodavci zaradjuju, kupci kukaju. ::lose::

Mislim da je sramota, da ulazem, radim, proizvedem, i neko preproda za jedno pre podne
i zaradi daleko vise od mene.
 
@ kurkela

Ej pa jeste tako ali ne uvek, i ja sam i proizvodjac i kupac, pa mnogo puta zaradim i duplo od proizvodjaca ali i mnogo se puta desavalo da puknem, nikad nisi siguran, uzmes neku kvarljivu robu kad ono na pijaci 30% jeftinije nego sto si platio i prepuna pijaca tim proizvodom, pa ti spustis jos nize da ti ne propadne i ode mast u propast :haha: :haha:
 
@ Boom

Da, ali ko lomi ledja svaki dan, i neko zaradjuje na njemu. :nono:

Ovi nasi nakupci nepucaju cesto ( skoro nikada), nebih oni radili

Niti sade, niti zalivaju, djubre, muce suse, poplave ,,,,,,, :udri: :udri: a, ::novac::

Tako je kod nas.

Pozz
 
zdravo na site pozdrav od makedonija.mislim da se razbiramo ja cu pisati na svome jeziku da ne bi bio smesan.
kao prvo za sadnje jaode dali odgovara prirodno dzubrivo od kokoske ili da upotrebam vestacko.
koja sorta e najdobra za pocetnik kako mene da pocni da ja raboti.
tolku za pocetok se nadevam deka ke mi odovorite.
p.s.ke sadam na otvoreno i toa na 2 dekari ili 2000metri kvadratni
 
@ goce makedonce

Veliki pozdrav novom clanu i dobro nam dosao.
Da pocnem moze i i jedno i drugo djubrivo ali mislim da je od kokoske mnogo jako da treba da se malo zapari sa vrelom vodom, nesto mi u glavi to stoji da sam sa dedom to radio za bastu ili je to bilo od golubova :sta:, oko asortimenta je malo teze reci, svaka sorta je za sebe posebna, ali ja bi ti preporucio ove cetri
1. Clery-rana i izuyetno ukusna i lepa jagoda ali prinos je mam 600g
2. Alba-malo kasnija od clery- izuzetno krupna i rodna sorta
3. Asia-kasnija od albe, a isto krupna i dosta rodna (po nekim karakteristikama najtrazenija u evropi)
4. Roxana- Vrlo kasna sorta ali je veoma krupan i prinos ide do 1kg cak i vise

To ti je od mene ako sam nesto pogresio tu su prijatelji da me isprave
pozz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
za pocetok bi ja sadel alba ili elsanta no ke se odlucime nekako.me interesira koga e naj poodno vreme za sadejne oti so plan sum i podgotovkite se pri karaj za da pocnam nekade ako dade gospod i se e vo red kaj 15 avgust.i spored vas goda e najdobro da se sadi
 
@ Kurkela
Pa nebi druze rekao da je to bas tako kao sto kazes za "nakupce".Svaki posao je tezak na svoj nacin .Treba stajati i prodavati 10 sati dnevno.Ja je (jagodu) prodajem na malo i stojim za tezgom svaki boziji dan ne samo kad se prodaje jagoda nego i zimi na temperaturi od -7 dok ti verovatno sedis u kuci.Plus toga ja u jagodu svaki dan ulozim od 30.000 do 100.000 din. pa sam u istim brigama dali cu ih izvaditi kao sto si i ti u brigama za jagodu.

Kurkela je napisao(la):
Bice slika. :D

Tako je to, kod nas.

Uvozi se sa svih strana. Mi se mucimo, proizvodimo, preprodavci zaradjuju, kupci kukaju. ::lose::

Mislim da je sramota, da ulazem, radim, proizvedem, i neko preproda za jedno pre podne
i zaradi daleko vise od mene.
A sto se ti ne organizujes pa zatvoris kompletan ciklus proizvodnje i prodaje ?
Lepo naberes jedan dan 100 gajbica jagode pa sutra izadjes na pijacu da ih prodas i uzmes svu zaradu sebi.Netreba ti niko da otkupljuje i da se bogati na tvoj racun.
Pa kad bi sve to moglo tako ti bi to ( verovatno i ostali ) uradio ,ali nemoze se sve. :nono:Jel tako ?
Ili je mozda bolje da das jagodu drzavi po smesno niskim otkupnim cenama kao sto je bilo zadnjih godina ? ::lose::
Gledaj na to kao na nuzno zlo bez koga se nemoze i guraj dalje.Ili se baci i ti u nakupce ako mislis da je zarada toliko veca.
Sad cu ti reci nesto.Moja tezga na pijaci se vodi kao STR i na osnovu toga za dadzbine drzavi platim oko 250 .000 poreza godisnje. Dali ti platis toliko poreza godisnje drzavi ? Ne verujem.Onda nemas prava ni da odredjujes kome je kolika zarada dovoljna. Znao sam cesto za ovih 20 god. rada na pijaci da bacim robe u velikim kolicinama i to ne samo zbog moje greske vec zato sto mi uvale svakakvu robu u gajbicu.Znas ono sa zalicivanjem ? ::namigivanje:: Pa j.... ga cutim i teram dalje .Mora se ziveti od necega. :D
Ne zameri ovo je samo moje misljenje. I eto mene za koji dan u Sabac po jagodu.Nek pricaju sta hoce ali Sabacka jos jedino donosi zaradu.
 
@ Radzmen
Jbg druže nemoj da se ljutiš. Mi smo prividno na suprotnim stranama barikade. A ima nas raznih i proizvođača i trgovaca. I trgovina je ozbiljan posao i ja sam sto puta rekao da znam da trgujem nebi ni proizvodio :haha: Kamo sreće da ovaj narod ima više para pa da više ostaje i nama i vama. Ovako se gložimo za svaki dinar :haha: Šalu na stranu mi smo upućeni jedni na druge. Sve se svodi na to koliko imamo fer i korektan odnos. Ja da sam trgovac našao bih par pravih ljudi i sarađivao samo sa njima. Ali i vi trgovci poletite za jeftinom robom a ne za kvalitetom pa vam je onda kriv neko drugi kad se ispostavi da je roba loša i da se teško prodaje. Stavi ti kvalitet na tezgu i nema da brigaš. I sam si rekao da jedva čekaš da krene šabačka jagoda jer se najbolje zaradi. Meni ta jagoda netreba ni za dž. (čast izuzecima) ali znam da obara cenu svima nama jer je jeftina. Ali svaka roba ima svoga kupca.
 
Elem da se i ja nadovezem na pricu.Kada sam prosle godine izneo prve cetri gajbice na pijacu kvalitetna jagoda se prodavala od 250 do 350 din.nije da se sada nesto hvalim ali sam stvarno imao jagodu ekstra klase(postavio sami neke slike kada sam se ukljucio na forum) i za njih sam dobijao maksimum 160-170 din od nakupaca pa sad ti kurkela reci dali je korektno da neko ko se bavi preprodajom robe za jedan dan rada zaradi isto koliko i ja za celu godinu.da ne pominjem ulog!i naravno da sam i ja stao za tezgom i do zadnjeg dana berbe svako jutro ustajao u 5 ujutru jer mi nije bilo normalno da neko zaradi isto kolikoi ja za samo 1 dan.A sto se tice placanja poreza nemoj molim te da mi kazes da placas porez na celokupnu dobit koju ostvaris u toku godine jer ces bas da me nasmejes.a da ne pominjemo ostale poreze i doprinose koje placaju registrovani proizvodjaci.
 
ooo ljudi lakse, ima pravo na svoje misljenje :haha: :haha: a mi na svoje pa ko kome....proda jagodu bolje mislim :D
e nebojsa sto se tice 2,4 d moze da ide ali samo posle kosenja pre nego sto istera nove listove....
 
2.4D deluje na širokolisne korove.
Za međuredni prostor u jagodama predlažem Gramoxon (hemijska kosa). Ne sme pasti na list jagode mora se koristiti štitnik. Gde padne uništiće samo taj list. Koristim ga u malinama za travu i prve izdanke .
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Koristio sam i ja Gramokson. Dobar je i dosta sam komotan kad radim sa njim ali ta prednost mu je ujedno i mana, ostaju višegodišnji korovi. Koristio sam i Glifosat i nisam imao problema (t.j. bio sam prilično precizan :haha: ). Koristio sam i Fusilade i zadovoljan sam rezultatom. Ovo sa 2,4-D mi je novo ali mi se sviđa :D Verovatno da jagoda posle košenja nemože da usvoji dovoljnu količinu herbicida koja bi bila štetna.
 
Pozdrav :D
@ Radzmen

Ma, ni govora o ljutnji.
Imam utisak da ste se nasli prozvani. Sto mi nije bila namera. Zapravo, govorim kakva je zaista situacija.

Ne samo sa vocem, nazalost. ::lose::
Niko nebih stajao za tezgom i jurio prvu robu, da nema dobru zaradu. Znam iz licnog iskustva. Kada ima svugde robe, musterija (piljara) nema nigde. Dali znate koliko se ulozi u proizvodnju? :udri: koliko se radi?
U pravu ste, da nemoze sve i na tezgi i, u proizvodnji. Tako da nemamo velikog izbora, dok kod vas nije bas tako. Kada neide jagoda, na tezgi vi nekupujete jagodu. Radi se sa drugim vocem. Nisam, nikada prodavao jagodu na otkupnim mestima. U propaloj drzavi i nema se cemu nadati.
Neplacam toliki porez, ali zato ulazem novac u proizvodnje i cekam dali cu izvuci neku dobit. Ima ljudi koji osiguravaju proizvodnju, daju poprilicne svote novca. Nikom ja ne odredjujem zaradu, neznam kako ste to ustanovili. Normalno je da nije u redu, da neko bez trunke znoja ubira veliku zaradu. Poznajem dosta vasih kolega koji neplacaju nikakav porez, samo dnevnu pijacarinu. (govorim za tezge).
Znam da ima svakakvih proizvodjaca :udri: ,,,Isto tako desava se i nama da bacamo svoju robu,kada nase musterije nece da kupe. Kazu " necu da radim za 20 din po kilu" bolje da spavam nego da zabe radim.
Po kvalitetu Sabacka jagoda je jedna od najlosijih, normalno ima i dobre robe.
Gore sam pisao da sam pocetnik, 2 godina :bravo: Usao sam u proizvodnju, moze se reci usput. Radio sam povrce i znam kako je. Nije lako raditi ni za tezgom, ali ipak ovo je daleko teze. Ko neveruje neka postavi jedan plastenik, mislim da je sasvim dovoljno da se uveri.
Nadam se da, nam nece ostali forumasi uzeti za zlo,ovo nase malo izlaganje. :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]петак, 23. април 2010. 14:14:47 MST[/time]
_________________________________________________
ivkovic1978 je napisao(la):
Elem da se i ja nadovezem na pricu.Kada sam prosle godine izneo prve cetri gajbice na pijacu kvalitetna jagoda se prodavala od 250 do 350 din.nije da se sada nesto hvalim ali sam stvarno imao jagodu ekstra klase(postavio sami neke slike kada sam se ukljucio na forum) i za njih sam dobijao maksimum 160-170 din od nakupaca pa sad ti kurkela reci dali je korektno da neko ko se bavi preprodajom robe za jedan dan rada zaradi isto koliko i ja za celu godinu.da ne pominjem ulog!i naravno da sam i ja stao za tezgom i do zadnjeg dana berbe svako jutro ustajao u 5 ujutru jer mi nije bilo normalno da neko zaradi isto kolikoi ja za samo 1 dan.A sto se tice placanja poreza nemoj molim te da mi kazes da placas porez na celokupnu dobit koju ostvaris u toku godine jer ces bas da me nasmejes.a da ne pominjemo ostale poreze i doprinose koje placaju registrovani proizvodjaci.
pozdrav


Mislim da umesto Kurkela treba da stoji Radzmen. :sta: :sta:

Mozda gresim, molim ispravite me. :ppozdrav:
I ja sam kolega Ivkovicu proizvodjac.
 
a da ve prasam nesto osven na pazar(pijaci) kade na drugo mesto ja prodavate jagooodkata na trgovci ili ima otkup na golemo?
i kaj nas e taka segogas trgovcite zarabotuvaat isto ili povejke od proizveduvacite oti nema red da se znae koj e proizveduvac a koj e trgovec,istata rabota e i kaj nas i mislam deka nema da se izmeni. ::novac::
 
@ Radzmen

DA se o5 i ja malo nadovezem, u pravu si ti sto to kazes, porezi i ostale dadzbine ali ja sam za to da se ostvari neki normalan kontakt izmedju prodavca i proizvodjaca, ja sam u nisu davao jednoj tezgi u proseku 8-10t jagoda mesecno, i stalno je bilo kukanja kako slabo ide, jedva prodaju nemaju zaradu a ja sam im vozio najbolju jagodu po ceni od 60-80din ali bukvalno nije bilo bolje u celom nisu, svi imali zengu a ja dovozio selenu i edi, a prodavali dnevno po 600-700kg minim po 120 a isli i do 150, pa jel to posteno:haha: znaju da uvek imaju kvalitet i da kazu bar evo ti 90-100 ali ne uvek kukaju, a kad ja sad nasao boljeg kupca oni se jos i ljute na mene sto im ne dovozim, ja sam za to da treba postovati jedni druge, pa kad ima prostora da nekad proizvodjac spusti cenu a da nekad kupac poveca a ne svi da udare na svoju stranu, ja znam da i tebi nije lako ali je mnogo teze proizvodjacima, sta da udari mraz ili grad ili pada kisa po -4 dana i jagoda propadne a tebi na tezgi uvek rode jagode, ako ti jedan ne doveze tu je drugi, ako nema drugog tu je treci i tako u krug, propadas samo ako si pohlepan pa uzimas dosta robe jeftinije a posle bacas,radio sam i ja na pijaci preko 10god i zimi i leti i znam odlicno kako je .
Nemoj mi zameriti ali samo iznosim moje misljenje iz mog licnog iskustva :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
kurkela izvinjavam se zbog greske.iziritiralo me radzmenovo izlaganje jer svi mi dobro znamo sta znaci biti nakupac i kolko oni zaradjuju.ja licno poznajem par njih koji rade na zelenoj pijaci i mogu sa sigurnosco reci da lepo zive od toga.ok nemogu reci da je lako stojati ceo dan za tezgom i zimi i leti niti smo svi sposobni za taj posao , bar ja za mene kazem da nisam ali da neko obara moju proizvodjacku cenu da bi zaradio sto posto vise novca za jedan dan nego ja za celu godinu rada i ulaganjato ne mogu da prihvatim.
 
e ljudi ajde prebacite raspravu oko cena u temu o ceni jagoda na malo i veliko a ovde daj da i dalje raspravljamo o problemima proizvodnje i da pomazemop jedni druge!! :ppozdrav: :ppozdrav:
Imao bih i ja jedan predlog da napravim jednu malu nagradnu igru u kojoj ce moja firma BASF da bude sponzor sa 1 kg Signuma koji mislim da svi koristimo a sada dajte mi jednu ideju da vidimo kako cemo da je realizujemo?? Da li da se takmici ko ima najvecu jagodu ili ko ima najlepsu ili ko ima najsredjeniji zasad jagoda ili tome slico :bravo: :bravo: dajte predloge :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Naravnoi ako se slazu moderatori foruma :cao: :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh