Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ivkovic1978 je napisao(la):
radzmen.

druze sto ne posadis i ti 30ari.tolko je valjda sada minimum za subvenciju od drzave pa lepo trazis povracaj od drzave.to i nije neka velika povrsina moglo bi 2-3 ljudi da je odradi pa sledece godine ne moras da ides u sabac i da potrosis citavih 10-15 litara nafte ili ne daj boze benzina za prevoz.jos i da se cenkas sa zajebanim seljacima.probaj pa javi sta je bolje!
:DNemam potrebu za tim. :nono:Ja ne kukam niti kunem one koji zaradjuju vise od mene.Sasvim sam zadovoljan i mojim radom i mojom zaradom.Kad budem nezadovoljan verovatno cu i to probati,ali uz to cu posaditi i breskve i sljive i kajsije i vinograd kao sto vecina ima pa cu voziti i bolji kombi a ne ovaj "TRANZIT" 90 ' .Pitanje je samo koliko kome treba da bude zadovoljan a da ne zavidi drugima . ::namigivanje::Sto je kod vas iz Smederevskog kraja veoma zaj... pitanje. :zli:
 
Pozdrav Jagodari. Zovem se Zoran Stajic iz starog Beceja sam. Video sam ovaj forum i ranije ali nisam se nesto ozbiljnije zainteresovao, ovih dana me napala rutava buba pa sam kao manijak surfovao po webu pa sam i na ovom sajtu nasao nesto o bubi - ovom prilikom bi da se zahvalim *Nebojsi* za sliku sa plavim posudama u jagodnjaku, koje sam odmah primenio i dobio zadovoljavajuce rezultate. Ova godina mi je prva sa jagodama posadjenim na "njivi" do sada sam imao oko 500 jagoda vec jedno cetiri godine u basti pa nikako da se prosirim jer nisam imao ni zemlje ni masine ni sadnice. Prosle godine sam napravio masinu za gredice i foliju (treba da se doradi), dobio zemlju od strica, napravio nesto rasada sam (zelene kontejnerske sadnice) i kupio 2000 sadnica od zelenog hita 1200 ASIA I 800 alba od tih 2000 primilo mi se jedno 1000, kasno sam napravio masinu pa i same gredice, sadnice se vozale CITY-expresom pa verovatno prozvizdale i tako da Vas ne davim
sa problemima prvi put. Znaci trenutno imam nesto vise od 2000 sadnica (gredice su napravljene za 4000) od sorti imam - pazi sad: MARA DE BOIS, PRALINE, GIGANTELA MAXIMUS, CLERY, ALBA, ASIA. Ako nekog interesuje masina ili nesto drugo
(imam dosta stvari sa neta skinuto) nek se javi saljem slike i podatke. Imam jos nepoznanica sa oziljavanjem sadnica pa molim
strawberrymp-a da mi se javi ako je voljan da razmenimo iskustvo u proizvodnji zelenih kont. sadnica.
 
koja voda e najdobra za navodnuvajne na jagodite :
1.bunarska
2.ili onaa koja ja koristime za pijajne
jas na niva gi imam dvete koja da ja upotrebuvam so mislite vie koja e podobra. :prijateljski pozdrav:
 
ivkovic
Povrsina je 2.5 Ha.Zalijem je iz dva puta.Potrosim za 1.5 sati zalivanja ja mislim oko 50000-60000 litara vode za jedan deo.Posto su mi trake Queen Gill sa kapaljkama na 10 cm po 4 litre na sat.Bas danas zalivao 90 minuta jedan a 90 minuta drugi deo i fino je mokro ispod folije.
 
@ Kukac
Dobro nam došao.
Mogu ti reći da mi je sad malo lakše kad čujem da još neko ima iste probleme kao i ja i drago mi je da sam ti bar malo pomogao. Inače, ovde na forumu su već po malo počeli da se zezaju samnom i sa "mojom" rutavom bubom :haha: Nemaju pojma koliko su sretni. Što bi rekao naš narod " sit gladnom ne veruje" ili tome slično :haha:

@ goce makedonac
Bolja je bunarska voda jer voda za piće ima u sebi hlor koji nije dobar za jagodu.
Još nešto. Ako planiraš da sadiš frigo sadnice dobro bi bilo da to uradiš negde polovinom jula meseca. Do polovine avgusta možeš saditi samo kontejnerske sadnice ali i njih je bolje posaditi ranije.

@ Radzmen
U pravu si, ja sam mislio na "onu" šabačku jagodu. I sam znaš na šta to liči. Ali ipak obara cenu. Meni se dešavalo x puta da mi kažu "na pijaci ima jeftinije", ja im ljubazno odgovorim da slobodno kupe na pijaci te jeftinije. Od njih deset, devet ipak kupi kod mene.
 
gospodo jedno pitanje, imam bastu u kojoj je detelina vec nekih 8 godina, a ja bih da zasadim jagodu na foliji i da stavim KPK, pa me interesuje da li to moze da se dovede u red za sadnju do avgusta meseca, i koji je postupak?
 
@ mossa
Trebalo bi da može, mada bi bilo bolje da si razorao jesenas pa da mraz odradi svoje. Ja bih prvo poprskao totalom, posle uzoreš što dublje (na 35 cm), pa u zavisnosti od stanja oranja ili tanjirača ili setvospremač. Onda imaš vremena da još koji put pređeš spremačem ili tanjiračom i da ukoliko je potrebno još jednom poprskaš. Pred sadnju razbaciš đubrivo i izfreziraš pa praviš gredice. Naravno, ako imaš dobar stajnjak razbaci ga.
 
Предкултуре које одговарају јагоди су легуминозе (грахорица, лупина, детелине, боранија, пасуљ), tako da bar za to ne moras da brines tako kazu strucnjaci.
Post je spojen: [time]1272317565[/time]
_________________________________________________
Ali ako slepo slusas strucnjake poludeces :haha: :haha: :haha:, Kazu da se i djubrivo baca 2/3 pre oranja pa 1/3 planirane kolicine nakon oranja. Mozes da prskas totalom kao sto kaze Nebojsa verovatno je dobra stvar (on je iskusniji i vise zna) ali ja nista od toga nisam radio (verovatno sto nisam znao da treba), jednostavno sam u ovo vreme orao, krajem maja bacio NPK 3*15 (samo sam za to djubrivo i znao :haha: :haha:) seljaci kazu da je to lek za sve :haha: :haha: i da kucnem u drvo jagodama nista ne fali cak i rastu :haha: :haha:. Nemoj samo da se zeznes kao ja pa da mnogo rano freziras, udarice kisa pa ce da ti se naprave busike pa posle moras sve ponovo. Freziraj neposerdno pred sadnj to ti je moj savet.
 
al smo se danas raspricali :haha: :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1272324237[/time]
_________________________________________________
evo kako ja prskam jagode
2irnloh.jpg

2q2eb2b.jpg


malo kosta da se napravi a mnogo korisna stvar, moze i vise od 3 folije ali meni to zadovoljava.
 
kako se meni cini izgleda da je potencijalni favorit za moju nagradnu igru strawberryump :D :bravo: :ppozdrav:
Odlicna parcela nema sta!!! neznam da li smo te pitali koja ti je masina pravila banke??
@boomsyte
a sto ne napravi i sa strane da ti prska jagode a ne samo odozgo??
 
@ nebojsa
kada uzorem u jesen i posle odradim kako si mi objasnio, koliko se baca stajnjaka ili 3*15 na oko 10 ara. trenutno imam kokosiji, a neko je na forumu rekao da je malo jak. mozda ga odradim i za avgust, videcu, pa sta mu bog da.

@ strawbrry
svaka cast za parcelu!!!

@ boomsyte
mozda gresim, ali tu si mogao jos za dva reda da uradis a da dobro funkcionise, ali i ovo ti je super.
Post je spojen: [time]1272399798[/time]
_________________________________________________
@ sopot
to sam i ja uradio sa delom baste koji mi je ostao oko 20m*10m, cak tu nisam nikakvo djubre ni bacao, krenuo sam samo sa frezom 3 puta, napravio bankove i posadio jagodu. ne mogu da kazem da su lose, da ih ne ureknem ali do sad sam zadovoljan sto se tice njih. medjutim da se ne desi da mi se to slucajno zadesilo, a ovo je ipak malo veca povrsina, pa da ne uprskam.
 
@ macosd

Pa zasto bi stavljao sa strane kad je i ovo okupa celu, tacno je usmerena na sredinu, ima jak pritisak i okupana je cela, nema ni 1 listic da je suv :D

@ mossa

mogao sam ali nemam prostora za okretanje, i ovako se jedva okrecem (tj brat posto je on zaduzen za prskanje jagoda), tako da i ova tri reda vrse posao

Evo jedne slicice kako izgledaju moje posle kosenja
6ir3uq.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh