Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@vladovuk

pogledat cu ja mislim da imam i broj covjeka iz Bijeljine koji je zaduzen za subvencije

planiram , najvise me zeza odabir parcele , vecina ili je daleko od kuce ili problem sa vodom ili sa kontra nagibom od sunca , a najvise se bojim da neko ne pokupi tj. pokrade , onda bi morala tandzara da radi :udri: a ovdje oko kuce neamam zemlje :udri: sve zauzeto

u selu imam dosta ali mi daleko i pogodno za lopovluke , sada sam u pregovorima da kupim zamlju ujedno i da se prosirim malo ali ::novac:: ::lose::
Post je spojen: [time]1271879406[/time]
_________________________________________________
u boom sunce ti zarko , jooooooooooooooj jel ti kolega puk'o na zivcima ?

u leb ti jbm , :udri:

u kad vidim ovako nesto covjek se najezi , koliko mu je sjebalo ? ima li spasa ?
 
neznam. . . . muka mi je od samog pogleda, dusa mi place, tu je potopljeno oko 1h od 2 prijatelja, ovaj novi zasad je dosta otisao, ali nadamo se da ce stari ostati u zivotu
 
boom javi obavezno.ja sam je uzeo upravo za razmnozavanje zbog navodnih karakteristika velike rodnosti ali ako je ovo rodnost onda je kleri zakon!!!!!!

sto se tice slika lici na kataklizmu i potop.stvarno je zalosno
Post je spojen: [time]1271851242[/time]
_________________________________________________
sto se tice agrila ja imam lose iskustvo.prosle godine sam pokrio jagode pocetkom februara i nisam skidao do pocetka cvetanja .medjutim kompletan prvi cvet koji je u stvari trebao da bude naj bolji je bio deformisan i neupotrebljiv tako da mi je jagoda stigla neznatno ranije u odnosu na nepokrivene i obicne sa njive.kada sam uporedio ulozen novac za agril i prihod od prvog roda bio sam u minusu.navodno bi agril trebalo skidati svakog jutra ,zbog oprasivanja i vracati svake veceri ali cisto sumnjam da iko od nas ne radi bar jos neki posao pored jagoda i da ima toliko vremena da provodi u jagodama.napominjem da je to ipak samo moje iskustvo,mozda je neko prosao bolje ali sam svedok jos par primera gde agril nije dao toliko hvaljene rezultaye!
Post je spojen: [time]1271883841[/time]
_________________________________________________
plodova slicne velicine ima i kod mene iaoko nisam pokrivao ove godine.
 
@ Ivkovic
Jeste da je clery najprodavanija i najlepsa jagoda ali rodnost joj nije jaca strana ::lose:: ::lose::, Ja sam bio kod coveka koji je prve god imao prinos roxane priblizno kilogramu, ej ja ne mogu da vam opisem kolika je ta jagoda bila pri kraju berbe, a za aziju samo po preporuci ali nije za dzabe najtrazenija sorta u eropi po svim svojim karakteristikama.
 
Pozdrav"

Danas sam ubrao nekih 15-20 jagoda :D

Mogu vam reci da nisu lose.

Berba ce poceti plastenicke jagode za oko desetak dana, nadam se.

Danas bila musterija koja je sve odkupila prosle godine. ::novac::
 
pozdrav svima :ppozdrav: :ppozdrav:
boom ono je strasno na sta lici taj gadni potop :zli: :zli: :zli: :zli:
a sto se tice uredbe od prosle strane tu si u pravu da cemo imati neku stimulaciju!!!
@ Kurkela
bravo za pocetak branja jagoda a koja ce biti cena ako nije tajna jel mnogo ::novac::
 
@ kurkela
Bravo za rod, moje tek sad pocele polako da izbacaju cvetove ali ne pretrzu se nesto, jos im ladno :haha: :haha: :haha:, bas me interesuje cena, znam da su u Podgorici od 3-4e ali sa otvorenog , aj da se udruzimo da posadimo dole 3h i da kupimo celu CG :haha: :haha: :haha: :haha:

@macosd

Slike su strasne a zamisli kako tek uzivo izgleda :udri: :udri: :udri:, ali nadam se da ce na kraju ispasti kako treba :cool:, a za uredbu se nadam da je ok jer ipak bi voleo da mi vrnu malo para od 4000e za rasad :haha: :haha: :haha: pa onda svi da :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ straw

ja sam koristio agril ali to je bilo samo prve godine, to je bilo ubistvo ujutru trci skidaj pa na posao a uvece trci stavljaj, a nemam neku veliku povrsinu. a posle samo kad je pretilo da bude kasnog mraza (2-3 puta u toku cvetanja), stim sto sam ga skidao ujutru ali koliko sam i ja upoznat upravu je ivkovic1978, on bi trebalo svako jutro da se sklanja a uvece da se navlaci, a mnogo ranije se ne izlazi sa jagodom.

sto se slike tice nedao bog nikome.
 
@boom

procitao sam ja te karakteristike azije ali mi za sad u praksi ne deluje bas tako.mozda ce da isteraju jos cvetnih grana kasnije...neznam bas.
jel ima jos neko aziju?
 
Pozdrav svima,prošle godine sam imao jagode s puno deformiranih plodova,čuo sam da je to znak nedostatka nekih mikroelemenata,koji i šta raditi ove godine da se spriječi to,sad će cvjetati
 
Savoris
Kod mene je malo bolja situacija jest da mi je zemlja tj vikendica nekih 20km od kuce ali sve ostalo imam dobro zemlju bila nekad basta imam bunar i pumpu bas kraj njive a ima i nekih komsija koji su kao posteni i cestiti ljudi samo mi jos fale jagode a i citao sam sinoc sluzbeni glasnik pise da se vrsi podsticaj u iznosu od 40% od ulozenih srestava pod uslovom da ispunjavas uslove
 
@ zoka1978
Deformisani plodovi se javljaju usled slabe oplodnje. Slaba oplodnja može biti usled nedostatka bora ili usled malog broja oprašivača (pčele i sl.) ili loše vreme t.j. česte kiše i hladno vreme (mislim da prošle godine to nije bio slučaj). Ako je do nedostatka bora tretiraj nekim preparatom sa povećanim sadržajem bora (Wuxal boron, Boroelements...)
 
@ ivkovic

Jeste takva, kasnije izbaca jos cvetova, ona je kasnija od clery, samo zdravlje, ja sam danas bio do tog rasadnika, i mislim da necu imati nista ni aziju ni roxanu, posto je moj dragi tata prskao izmedju totalom a izgleda malko i jagode dohvatilo, zuti se trava a i listovi na jagodama :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Boom ne pustaj bre tatu vise u jagode.

Post je spojen: [time]1271929500[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1271962033[/time]
_________________________________________________
@ZOKA1978
moguce je da su se cvetovi lose oprasili ako su ti jagode u toku cvetanja bile pokrivene agrilom.
 
boom
one slike su katastrofa,nedaj boze nikom.....a nebrini sto se zute listovi od totala to nije nista,ja tako redovno svake godine zakacim i 500 sadnica a njima lisce malo pozuti ali cevtovi su ok....Ja danas traktorom prskao izmedju redova totalom+maton pa cu da vidim za par dana sta je...Radio sam to vec par puta sto se kaze masinski i dobro je ispalo ali nikad ovako kasno,nikad kad je biljka ovoliko velika,videcemo..
 
@ ivkovic

ma covek imao dobre namere da osusi travu ali izgleda i pride jagode :haha: :haha: :haha: :haha:, smejem se al sta cu od muke :ppozdrav:. Sreca pa ima samo 1000 zivica a sta da je uzeo kantu pa da prska ovaj hektar sto imam, samo konopce posle toga :haha: :haha: :haha: :haha:

@ Straw

Kamo srece da si u pravu, ali cini mi se da je list od jagode zuci od trave koju je prskao :haha: :haha: :haha:, aj posalji mi neki kontakt broj na privatne poruke posto planiram uskoro na tvoj kraj pa da se upoznamo i da vidim uzivo tvoju plantazu
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ strawberrymp

Jel montiraš štitnike na prskalicu ili...
egomtw.png

A što dodaješ i maton?

@ boomsyte

Pa stvarno tvoj ćale kad god se nečega dohvati nepravi neku štetu :haha: Bolje ti njega šalji u šveleraciju nego na njivu :haha:
 
zoka1978 je napisao(la):
Pozdrav svima,prošle godine sam imao jagode s puno deformiranih plodova,čuo sam da je to znak nedostatka nekih mikroelemenata,koji i šta raditi ove godine da se spriječi to,sad će cvjetati

Nedostatak bora.


Post je spojen: [time]1271968471[/time]
_________________________________________________
macosd je napisao(la):
pozdrav svima :ppozdrav: :ppozdrav:
boom ono je strasno na sta lici taj gadni potop :zli: :zli: :zli: :zli:
a sto se tice uredbe od prosle strane tu si u pravu da cemo imati neku stimulaciju!!!
@ Kurkela
bravo za pocetak branja jagoda a koja ce biti cena ako nije tajna jel mnogo ::novac::

Sto se tice cene, neznam jos nista, preko prijatelja sam se raspitivao po Beogradu, Obrenovcu ali jos nema domace.

Ovaj nakupac kaze da domaca na tezgi treba da bude oko 500 din.

Meni to puno ne vredi jer oni na prvoj cisto zaradjuju 100%.

Nadam se da cu poceti sa oko 250 din.

Najverovatnije da cu sve davati kod kuce.
Kod mene je Italijanka stara sorta, a ovi lude za njom, najvise se trazi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh