Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo mojih jagoda slikanih danas na otvorenom polju.
axhdhl.jpg
[/IMG]
 
Pa s obzirom da dosta rano vršiš sadnju, sigurno će biti cvetova i plodova. Međutim, rizikuješ da iscrpiš biljku i sledeće godine imaš osetno manji rod!
 
Kada sam odlucila da se bavim proizvodnjom jagode prvo sam se savetovala sa raznim proizvodjacima koji imaju iskustva u toj proizvodnji a uporedo sam kupovala i literaturu o samoj proizvodnji. Svako ima svoje misljenje i svoje nacine proizvodnje. Tako sam ja odlucila da prosle godine u ovo vreme zasadim manji broj zivica u mojoj basti ( 500 sadnica ) kontejnerske zivice sorte "MARMOLADA" i resila da sa dobro obucim na njima sto se tice odrzavanja i prehrane kao i same zastite. Postavila sam KPK i foliju i krenula. Imala sam par cvetova i neki plod i mogu ti reci da mi je dobro prezimila. Sada se dobro razvila i puna je cvetova a vec je krenuo i plod. Postavljala sam u predhodnim porukama sike pa mozes da pogledas. Na forum sam se prikljucila jer razna iskustva i dobri saveti uvek dobro dodju a mozda i moje poruke nekome budu od koristi. Vodim kalendar radova i za sada po nekom mom vidjenju ja sam zadovoljna dosadasnjim razvojem pa se nadam da ce mi i berba biti solidna s obzirom da nema zivica na kom nema od 25 do 32 ili 33 cveta ( ploda ). Ako bi svaki zivic uspeo da odrzi taj plod i plod dostigne puno zrenje i dospe za prodaju ja bi po zivicu u ovoj prvoj godini prinosa trebala da imam oko 600 gr po mojoj proceni. Ne znam da li je to bobar prinos ili ne ali ja bi sa tim bila zadovoljna s obzirom da sam pocetnik i da tek planiram da se ozbiljno bavim tom vrstom proizvodnje. Zato sam odlucila da na 10 ari koje sada pripremam za sadnju posadim drugu vrstu kontejnerske jagode i ako bi i tu postigla zadovoljavajuce rezutate jos bi se prosirila u toj proizvodnji. Svi koji se bave ovom vrstom proizvodnje i voljni su da me posavetuju rado cu prihvatiti svaki savet a isto tako ako moje iskustvo nekome moze da pomogne bice mi drago.
 
Pozdrav svima . Imam pitanje za iskusnije proizvodjace.zastitar iz apoteke mi je preporucio protiv trulezi i pepelnice signum umesto qwadrisa. Dosta zbog cene a tvrdi da je takodje efikasan.interesuje me kolko je u pravu i kolika je karenca signuma.prosle godine mi je trulez prepolovila berbu .molim za savet.
 
Ovu sliku iznad mog posta stavio sam na pozadinu mog racunara .OVO JE ODLICNO BRAVO
 
za andjelic015

Jagode vam izgledaju lepo. Koja je to sorta? Da li je ista sorta napolju i u plasteniku? Koje su dimenzije plastenika? Zelim vam dobru prodaju i dobar prinos!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh