Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li posle ove kise opet treba da se isprska nesto protiv trulezi npr. Signum? Prskao sa sam dosada tri puta pred pocetak cvetanja u cvetu i pre tri dana.
 
@ SOPOT

Druze ove slike koje si ti postavio, meni vise lice na pegavost lista, pepelnica ima totalno drugaciju odliku list ne poprima nikakve boje samo se susi i uvija na gore.
 
POzz svima .Imam problem list vise nije skroz zelen nego je mrke boje kao neki nedostatak nekog hranjivog elementa ja sumnjam na kalijum .Slikacu za koji dan pa cu staviti slike .
 
Za milana 87 jagode su napolju i to im je prva godina. Nemogu nikako da ti napisem p.p nesto nece POZDRAV....
 
@sopot i ja mislim isto kao boom kod mene nema nikakvih pega na listovima samo se uvijaju i postaju krti na dodir.par biljaka mi je i uvenulo ali mislim da je to vise zbog podgrizaca sobzirom da mi je kleri u trecem branju pa se namnozilo bestija.zajebava me bluetoot ali cu probati da sutra postavim par slika. isprskao sam ih kvadrisom pa me interesuje za kolko da ponovim prskanje i dali opet sa kvadrisom ili sa nekim drugim preparatom
 
@ivkovic, uradi sledece prskanje za max 7 dana sa signumomi on ima sirok spektar delovanja, ja sam juce prskao sa kvadrisom a sledece prskanje mi ide za 7 dana kvadris i switch ili signum i to mu je sto se mene tice mada prognoziraju skoro ceo maj kisovit, tako da je moguce da u toku berbe ide jedno switch
 
@boom signum mi je preporucila zastitar iz jedne apoteke i ja sam ga isprskao jos pre uskrsa a sinoc sam isprskao i kvadris , medjutim kad sam kupovao kvadris rekli su mi da signum nema dejstvo na pepelnicu.od apoteke do apoteke razlicita misljenja tako da nemam vise pojma sta je za sta.
 
@ SOPOT

Druze ove slike koje si ti postavio, meni vise lice na pegavost lista, pepelnica ima totalno drugaciju odliku list ne poprima nikakve boje samo se susi i uvija na gore.

Na slikama je provereno pepelnica. Nemojte gledati gornju stranu lista vec samo donju. Beli prah kad se susi prelazi u crvenkastu boju (mozda i nemora ali kod mene je bilo tako), list na delu koji je bio zahvacen ukrti i puca bukvalno kao papir. Znam je kao zlu paru, muku sam mucio prosle godine sa njom. Na pepelnicu deluju preparati na bazi Triazola npr. Topas Strobilurini npr. Qvadris , Zato i sl.
 
@ SOPOT
Ako je bilo kao na prilozenoj slici onada je sigurno pepelnica. Ona se javlja na svim nadzemnim delovima jagode. Na osetljivim sortama javlja se biela prevlaka na naličju lista. Ivice lista se povijaju prema licu. Usled nekroze mogu se javiti purpurne ili crvenkaste pege na naličju lista. U odmakloj fazi razvoja može doći i do defolijacije.
Ako se pojavi, potrebno je koristiti sredstva na bazi azoksistrobina, penkonazola, sumpora
Ubacivanje slike i dalje je problematicno.::lose::::lose::::lose::
 
Poslednja izmena:
@boom signum mi je preporucila zastitar iz jedne apoteke i ja sam ga isprskao jos pre uskrsa a sinoc sam isprskao i kvadris , medjutim kad sam kupovao kvadris rekli su mi da signum nema dejstvo na pepelnicu.od apoteke do apoteke razlicita misljenja tako da nemam vise pojma sta je za sta.
Proverio sam na nekoliko mesta ali ne u apotekama nego kod zastitara, kazu ipak da i Sugnum ima dejstvo na pepelnicu e sad koliko je to dejstvo ko zna. Moj ti je savet ako jos nista uradio nisi da mesas kvadris i signum i da rokas sa tim. Kvadris ti je karenca 10 dana Sigunum 7 dana. Nema sta da izgubis, da prskas sa jacim sredstvima za pepelnicu ne mozes zbog karence a moze da da efekat. Samo pozuri da ti ne zarazi dosta plodova onda si naje..
 
Zaboravi da kazem, da Signum ima materiju pirakolstrobin 67g/kg koja deluje na pepelnicu. Pripada nekim Strobilurinima kojima pripada i Kvadris, Tako da je dejstvo na pepelnicu sigurno.
 
2gw9owh.jpg
s2wu3m.jpg
2qwdevc.jpg

Bice ih za vikend.
 
Ajde da sad vidimo kako se ispravno beru jagode , jer vecina ljudi ne bere jagodu kako valja pa se vec nakon 24 sata moze baciti , ajde sad iskusni napisite kako i kada se bere jagoda , Ja sam cuo da se bere kad je vrh bjel a ostatak jagode crven.
 
Koliko treba u kg da se prihrani 4000 zivica nakon sadnje i koju bi mi prihranu preporucili iskusni jagodari. Ako je neko voljan da mi napise kojim redosledom i sta mi preporucuje nakon sadnje pa do zrenja ploda kako da tretiram jagodu i kojim sredstvima. Unapred hvala svima.
 
Imate li probleme u zasadima sa cvetojedom. meni posle ove kise poceo da gricka list, danas vidim u zasadu gricka list pa poceo da se susi:haha: Da li da reagujem sa necim, a vec sam prskao protiv te gadije:haha:
 
Koliko treba u kg da se prihrani 4000 zivica nakon sadnje i koju bi mi prihranu preporucili iskusni jagodari. Ako je neko voljan da mi napise kojim redosledom i sta mi preporucuje nakon sadnje pa do zrenja ploda kako da tretiram jagodu i kojim sredstvima. Unapred hvala svima.

Ja koristim Scott djubriva, jedna su od najboljih, mozda su malo skuplja. Ako hoces poslacu ti plan moje prehrane na PP sutra a orjentacioni program zastite ne imas u jednom od dva posta mislim da je Zastita jagoda, okacio sam sliku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh