Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljudi imam problem sa pepelnicom .prskao sam signumom ali mi se cini da je efekat slab.pomagajte
 
Signum ti nije za pepelnicu , trebas quadris , topas ili score , pazi na karencu , ne znam u kom ti je stanju cvjet , dali tek cvjetaili se plodovi odmecu
 
jagodari koliki je minim zivica koji moz da rodi?
a da je posadjen avgusta a da mu se ne pusta bas dosta djubre.
koliki minimum
moze da rodi i da je pod mini tunele?al nemoz manje od 300 grama
 
Ha , tu ima puno stvari od kojih ovisi , sorta , kakvo je zemljiste po sastavu , imali dosta stajskog djubreta , koliko vode dobija jagoda i slicno , koliko ima lisne mase , ali mozes racunati minimum 150 grama pa na vise , realno oko 200 do max 300 grama po sadnici , jer neke sorte ne prelaze niti 500 grama kad naj bolje uvjete imaju sto se tice vlage i hrane , a o kojoj se sorti radi
 
ljudi imam problem sa pepelnicom .prskao sam signumom ali mi se cini da je efekat slab.pomagajte

Vidi, prvo moras da budes siguran da je pepelnica. Ja sam je imao prosle godine avgust septembar. Donja strana lista nije imala bele fleke nego pomalo bele prasine kao da si posuo puder, list se uvijao na gore, a od tih flekica su se kasnije pravili crveno bordo fleke.
E sad koliko ja znam kvadris je preventivac, pa mislim da nece imati neki efekat. Ja sam prskao sa Tiltom i to dva puta u razmaku od po 12 dana. Posle drugog prskanja, fleke su pocrvenele i prestalo je da se siri. Mislim da je kvadris preventivac i da nece imati nikakav efekat ako je uhvatilo maha. Topas ti isto dobar. Kolike su karence ne znam proveri i jedan i drugi su sygentini preparati pa idi na sajt.
 
Ja sam danas prskao sa quadrisom + karate zeon + neka Compo prihrana preko lista, zamenjuje sve mikro elemente, jes skupa ali se odlicno pokazala. Sto se tice signuma, zaboravio sam ko je pitao, on u jagodi ima karencu 3 dana i najvise se koristi za trulez kao i switch, mislim da je za topas veoma kasno da se sad prska jer on ima karencu ako se dobro secam preko 20 dana, sa njim se prska malte ne odmah nakon kretanja jagode. Kakva je situacija sa cenama na trzistu, ja jes da necu da berem za jos minimum 20 dana ako ne i vise a novi zasad tek poceo po 1-2 cvetica tako da njega pocnem mozda prvu berbu tek u junu kad niko nema i bice ::novac::::novac::::novac::::novac:: na gomilu :haha:

andjelicu bravo za jagode, prelepo izgledaju, svaka cast, zelim ti da ih sve prodas po minimum 2e :bravo::bravo::bravo:
 
@sopot
prilicno sam siguran da je pepelnica sve se uklapa u tvoj opis osim crvenih pega.kleri mi je dosta zahvacena dok azija samo par sadnica.inace oboleli listovi bukvalno na dodir deluju kao papirnati
 
Trenutno cene na pijacama po mom misljenju nisu visoke od 150 - 220 din, pre 2 dana na Zelenom vencu i Kalenicu. Uglavnom se prodaju turske jagode ne znam kakvog su ukusa ali izgledaju lepo.
 
21nh9o7.jpg
 
Vidi, mestkoja su posuta ‚‚belim prahom‚‚, kasnije se suse, i postaju crvenkasta kao na slic. List je tu krt i puca bas kao papir. Na gornjoj slici je u bas razvijenoj fazi i pocela je da zahvata i gornji deo lista. Razgrni sadnicu pa pogledaj donje strane listica koji tek izbijaju ako i oni imaju prah znaci da je sigurno. Ne znam sta da ti kazem Kvadrisom da probas jer ti ima najmanju karencu (10dana) e sad koliko ce da da efekta ne znam. Score ti je dobar ali ga j... karenca (21 dan), Tilt, topas slicno. Proveri Bayleton WP 25, Bayer , Falcon Bayer
 
kozlica

Jagode na slikama koje sam postavio su KLERI. Radim u plasteniku 8mx50m visine 3,5 m Cistom da malo ranije krenem.Poljna jagoda je isto KLERI. Trudim se da sve drzim pod konac ako mogu i stignem posto mi je to dodatni posao. A poceo sam i sa malinom od prosle godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh