Ishrana tovljenika

Jel ima neko konkretna iskustva sa surutkom?nude nam ljudi iz mlekare velike kolicine sveze surutke svaki dan,pa bih to probao ali ne znam sa sim je ukombinovati.neki kazu da je cak dovoljno samo kukuruzna prekrupa i stocno brasno bez soje.
Beli rezanac se potopi u surutku i 10% soje i idu ko besni. Pričao mi čovek koji to radi već godinama.
 
Treba mi jedan savet,imam par nazimadi oko 40 kila imaju.skoro sam ih kupio(dobio u kompenzaciju)problem je sto jako slabo jedu,samo bi vodu pili a posebno surutku ubise se za njom,tako ih je predhodni vlasnik navikao i jako slabo napreduju,kako da ih nateram da vise jedu?poceo sam da im dajem stimulans za apetit u koncetrat ali ne vredi.
 
Probaj da mesas zeljenu hranu sa surutkom pa polako da smanjujes udeo surutke pa zatim ih ostavi jedno dva dana slroz bez hrane i zatim cistu hranu bez surutke.
A i od parazita ih cisti
 
Jel hranio neko svinje suvom detelinom? Imam oko 200 bala što mi je ostalo od bikova (prestao da držim) pa im dajem svaki dan u poslednja tri meseca. Obožavaju da je jedu.
 
Evo jednog rezultata sa mog gazdinstva:

-za 2.5meseca prasad u tovu na mom gazdinstvu usli su sa 25kg prosek sada trenutno na 50% kolicine imaju prosek 110kg.
 
ocu da ugoim jednu svinju za klanje.dali joj nece biti nista da joj dajem koncetrat za krave 18 posto?da pre se urani?
 
Odokativno sam rekao kilazu nisam ih izmerio,ali potpisujem da nemaju ispod 100kg..dao sam im nesto pored supera u hrani neki prasak koji im da jos vise apetita za hranu jedu kao ludi.Za 24h ide 1t hrane.
 
Imali i mi nedavno u jednoj turi takav slučaj. Ušli sa ~25kg a nakon 2.5meseca izašlo par komada sa 103kg prosek. Mereno na vagi otkupljivača za koju mnogi sumnjaju da laže. Čuj sumnjamo..... Imao sam slučaj da je izmereno i taman će zaključati vagu kad nešto krc i skoči gore ona šipka za merenje. Dodali još 16kg i onda se poravnala.... Da ga hebem svaki put pre istovara neko udje u nju i proveri je i svaki put bude dobro. Zašto pod većim teretom smasti nzm. Zimi obavezno zašteka. Kanda da ću morati kupiti digitalnu vagu ili ću ovu moju staru uključiti u posao.
 
Odokativno sam rekao kilazu nisam ih izmerio,ali potpisujem da nemaju ispod 100kg..dao sam im nesto pored supera u hrani neki prasak koji im da jos vise apetita za hranu jedu kao ludi.Za 24h ide 1t hrane.
moje oko je ovako reklo a i kupac u proceni ,ocenilismo da vepar nije lakši od 140 kg kad na vagu on 114kg.a čovek je steko penziju sa svinjarstvo,oću da kazem gabariti lazu
 
Imali i mi nedavno u jednoj turi takav slučaj. Ušli sa ~25kg a nakon 2.5meseca izašlo par komada sa 103kg prosek. Mereno na vagi otkupljivača za koju mnogi sumnjaju da laže. Čuj sumnjamo..... Imao sam slučaj da je izmereno i taman će zaključati vagu kad nešto krc i skoči gore ona šipka za merenje. Dodali još 16kg i onda se poravnala.... Da ga hebem svaki put pre istovara neko udje u nju i proveri je i svaki put bude dobro. Zašto pod većim teretom smasti nzm. Zimi obavezno zašteka. Kanda da ću morati kupiti digitalnu vagu ili ću ovu moju staru uključiti u posao.
To ti nije skupo sada, imas paletne vage do 2000kg koje se u nivou ubetoniraju, pa i svinja ce bas problema hteti na nju kada je u novou.
 
Ove klasične 300-500kg vidim da nisu skupe ali nisam znao kako se zovu te veće,tj sa većom platformom... Znači da tražim paletne vage na netu?
 
Nazad
Vrh