Ishrana tovljenika

E ovako, danas sam dobio ponudu iz GEBIJA, i kako god okrecem SANO ima najbolju ponudu.

1.Sano piggi-105din/kg
2.Gebi neki za tov 41% - 109din/kg.

Rekao sam im ne treba da mi date jeftiniju ponudu od Sana,nego dajte da budu iste cene pa da probam vas proizvod.
 
To su oba 3% premiksi? Ako je tako dalo me na razmisljanje da probam sledecu turu neki drugi posto sad radim patent a oni su sad podigli cene.
Indy tov svinja 3% sa 145 din/kg podigli na 165. Rekao sam im da cu se verovatno sa ovom turom svinja zahvaliti na saradnji.
Hteo bi da probam neki drugi 3%,koji bih se mogao ubaciti? Da li ISV,Gebi ili neki treci?
Ovaj Patent mi je bio dobar i po kvalitetu i zbog mogucnosti odlozenog placanja do mesec dana bez kamate ali cena ubi zaradu.
 
To su oba 3% premiksi? Ako je tako dalo me na razmisljanje da probam sledecu turu neki drugi posto sad radim patent a oni su sad podigli cene.
Indy tov svinja 3% sa 145 din/kg podigli na 165. Rekao sam im da cu se verovatno sa ovom turom svinja zahvaliti na saradnji.
Hteo bi da probam neki drugi 3%,koji bih se mogao ubaciti? Da li ISV,Gebi ili neki treci?
Ovaj Patent mi je bio dobar i po kvalitetu i zbog mogucnosti odlozenog placanja do mesec dana bez kamate ali cena ubi zaradu.
Moj brat je radio zadnju turu sa gebijem,mogu da kazem da sam se prijatno iznenadio rezultatima,pohvale za gebi,inace hrani sa patentom...
 
cene premiksa idu gore svi ce podici cene i to od 10 do 30 posto veliko poskupljenje navodno nedostatak vitamina A i D izgorela je BSF fabrika koja je to proizvodila te vitamine
 
To su oba 3% premiksi? Ako je tako dalo me na razmisljanje da probam sledecu turu neki drugi posto sad radim patent a oni su sad podigli cene.
Indy tov svinja 3% sa 145 din/kg podigli na 165. Rekao sam im da cu se verovatno sa ovom turom svinja zahvaliti na saradnji.
Hteo bi da probam neki drugi 3%,koji bih se mogao ubaciti? Da li ISV,Gebi ili neki treci?
Ovaj Patent mi je bio dobar i po kvalitetu i zbog mogucnosti odlozenog placanja do mesec dana bez kamate ali cena ubi zaradu.
Sta ti znaci poskupljenje od 20 dinara po kili prmiksa? Na 1000 kg gotove smese to je 600 din. vise. Ja hranim Patentovom dopunskom smesom Pan Food i ponekad od premiksa koristim Premijum 3%. Dok su prasici na sisi dajem njihov predstarter, a po odbicu starter i grover gotove smese. Takodje imam mogucnost odlozenog placanja. Gebijem sam pre hranio i mislim da je Patent bolji.
 
To su drska i bezobrazna poskupljenja koja nisu tolika velika kao sto si napisao,ali za njihov profit verovatno i jesu.Svi sve podizu a krajnji proizvod-tovljenik osudjen je da nema pravo glasa na poskupljenje...pre godinu dana je bila cena 132 din a za godinu dana porasla cena na 165.to je 32din po kg tj na tonu hrane 960din za godinu dana.
 
Po kili premiksa cene ce svi redom podići od 20 do 30 din minimum ako ne i vise. Samim ti skocice cena i gotovih smesa i koncentrata. Poskupljuju svi premiksi koji se koriste u stocarstvu a razlog je nedostatak vitamina A i D odnosno njihovo poskupljenje ako sam dobro razumeo cena tih vitamina je skočila preko 60 puta (ne posto nego puta)
 
Sta ti znaci poskupljenje od 20 dinara po kili prmiksa? Na 1000 kg gotove smese to je 600 din. vise. Ja hranim Patentovom dopunskom smesom Pan Food i ponekad od premiksa koristim Premijum 3%. Dok su prasici na sisi dajem njihov predstarter, a po odbicu starter i grover gotove smese. Takodje imam mogucnost odlozenog placanja. Gebijem sam pre hranio i mislim da je Patent bolji.


Gebi se jako popravio u zadnje vreme, ja koristim Sano ali ozbiljno razmisljam da predjem kod gebija samo da mi naprave neku cenu, jer sada trenutno kako stoji stvari gebi je za 4din/kg skuplji od sana.
Kolega sa fakulteta je sad skoro poceo da radi za Patent.CO i to bas za juzni banat zvao me ali nikako nisam bio slobodan,ali tamo posle praznika docicce kod mene,ali potpisujem da je gebi bolji od patent.
 
Ja sam čuo od jednog što pravi premikse da su kinezi zatvorili fabriku proizvodnje vitamina i da zbog toga dolazi do poskupljenja istih , i do 60 x , a samim tim i do poskupljenja premiksa.
Dejo_Joe ako imaš gde da nabaviš Inberg probaj sa njima , mi smo jako zadovoljni snjim .Cena premiksa za tov je trenutno 128 din/kg.
 
Od svoga distributera sam saznao isto da i u RS skacu cijene, kao i zbog cega kocega znati, vjerovatno trend kad svi dizu cijene , pa neka i oni dignu. Neki dan sam se bio oglasio po pitanju nezadovoljstva sa Sano proizvodom i da me treba posjetiti Petar Markovic, negov odgovor na moj upit kako je moguce da posle koristenja Bapsya koji se pokazao kao ekstra proizvod dolazi sarza gdje svinje nece ni da spuste glavu ka hranu a kamoli da jedu, svako je kriv osim njih , a stete i uginuca koja su se desila naravno nije htio ni komentarisati, samo da su i oni na gubitku zato sto sad necu koristiti njihov proizvod, a preporuka njihova sa prekernom i sa njihovim mlijekom u prahu koji me kosta nesmal 0,8 e a koji svinje takodje nejedu nikako, sve je krivo osim njihovih proizvoda. na mlijeko u praku (sano forte) nesumljam posto uz dodakat profistaru Patentovom, popravili konzumaciju 30%, negova sumnja da nije isti cink i colistin, kao u hrvatskoj, a da nije isti Prekern to nedolazi u obzir, takooooo da sve puca po proizvodjacu....
 
sano ima problem sa oscilacijama u kvalitetu i ne samo sano vecina nasih fabrika ima taj problem jedna tura bude odlicna sledeca katastrofa a to mi sve platimo iz naseg dzepa.Moj izbor je sauman preko 10 godina koristim njihove premikse najskuplji su ali kvalitet se ne menja kad god otvorim novi dzak isti miris ista boja premiksa i svinje ga istom merom jedu nikad se nije desilo da odbiju hranu.Pre saumana sam koristio Milkivit traumiks 210 jos mi je bolji bio od saumana ali mi je problem logistika odnosno morao sam kolima iz grada da dovozim premiks i cene su zadrzali visoke
 
Ovi iz Sano poceli da kenjaju malo, stisli su se i sa poklonima, ove godine uzeo sam im bas jako jako puno robe i sad pred kraj godine doneo jedan kalendar i neki mali sat ja kazem Borislavu daj vidi drugi put donesi neke majce nesto da dam ovim ljudima sto mi pomazu oko istovara malo reklame i za vas, on sve nesto stidljivo kaze ''nema nista'' ja mu rekoh nema k***c, znam da su oni najaci sa reklamam, samo sto se ovaj stidi tamo da im trazi.

A inace, sto se tice Piggi-ja ja sam zadovoljan sa njihovim pigijem, ali probao bih i nesto drugo pa da uporedim.
 
Dražen Mandić iz Gebi-ja mi dao preporuku tako sam hranio dobri rezultati 52 dana 23-28 kg. Cena jeste jača nego Sano ali nemože bapsi i pigi da priđu Gebi programu za parsiće bar kod mene provereno.
 
Dražen Mandić iz Gebi-ja mi dao preporuku tako sam hranio dobri rezultati 52 dana 23-28 kg. Cena jeste jača nego Sano ali nemože bapsi i pigi da priđu Gebi programu za parsiće bar kod mene provereno.

To isto i ja kazem za prasice do 25kg gebi je jaci od sana,e sad pitanje kako se ponasa gebi za dalji tov od 25kg pa do 110kg?Jel hrani neko sa gebijem u tovu?

- - - - - - - - - -

Zasto mislis da je patent toliko los?

Nije toliko los ali mu i cena jaka pa zato otpada kod mene, ove sto sam naveo su mi i povoljniji ne racunam SCHAUMAN (jer kod njih treba i soju da ubacim a ja ovde ne sejem soju jer ne ide kod nas).
 
Ja ljudi neznam u kome svijetu zivim ali dusan72, zar nije malo nerealno pricati o takvim ciframa ako se uzme u obzir prosijek zalucenja 9kg za 30dana, a to malo ko ima i onda ispada da za 22 dana dobije od 14 do 19kg, sto u prevodu znaci od 636g do 863g dnevnog prirasta u prvih 52dana iliiiii je to 52 dana odgoja od zalucenja.
 
Imao sam ponudu od gebija za starter sa mlekom 60din,starter bez mleka 56din,tov 1 43din,odlozeno mesec dana plus onaj beskamatni kredit na 12 meseci sto nudi gebi
A patent imam za profistrter 60din,grover 52,tov 1 40din ,odlozeno 6 meseci

Probacu ovaj tovni od patenta,mada sam i sa ovim za prasad zadovoljna,evo pet godine ga koristim nikad nije bilo problema....
Je l hranio neko sa gotovim koncentratom od patenta
 
Nazad
Vrh