Ishrana tovljenika

Verovatno je mislio na mene, a i ja svakako ne znam o cemu se radi posto kod nas ima toga malo vise.


Sto se tice sacme kome treba most kad se ima camac. :osmeh: Evo ja bas krecem u Bosnu pa cu pitati ako budem imao koga na granici,posto kad je lose vreme carinici ne izlaze iz boksa
 
::pomoc:;jedno pitanje?! koliko dnevno da dajem prasicima od 25 kg hrane? i u kolko obroka. pozdrav za sve.
 
Pitanje je jesu do sad jeli šta od startera,uglavnom u startu polako do 1,5 po komadu u tri obraka.Vidićeš kako jedu i dak ostaje a onda povećavaj do max 2,5.ako budu derali al libitum najbolji znaju deknut.Javiće se još kolega ja to amaterski radim,imam ukupno 8 krmača.
 
Hrani i netko svnje za zelenom masom od soje?
posijo bi je na gusto pa svinjama kosio.
jer sirak nikako da uspije kod mene
 
kad nece lucerka kod mene da rodi.
pa sad trazim sto da posejem da svinjama imam za dati zeleno.
ako tko ima neku ideju.
 
Da li i u kojoj kolicini sme da se daje sveza kopriva suprasnim krmacama,dojiljama a u kojoj kolicini tovljenicima i koliko cesto?Hvala unapred
 
Ma cepaj to slobodno i doiljama i suprasnim. Samo ipak prvo im daj koncetrat u malo umanjenoj dozi da pojedu, pa onda koppriva, pogotovu doiljama, jer ne moze da gura prasad samo na koprive iako su jako zdrave. I trudi se da budu sveze,ako imas vecu kolicinu rasprosti u sto tanjem sloju u hladu i ne dozvoli da se upale.
 
Jedu, nemoj samo prasicima, dok malo ne prevri kukuruz. Jos bolje ako imas nesto da pomesas sa njim I neki koncentrat.
 
Nemam ja stoku. Taj kukuruz ide u maloprodaju, pa reko da ne prevarim ljude. Ima ljudi koji imaju i jagnjice, telice. Pa ne bih da im prodam nesto sto nece stoka da jede. Ako moze misljenje jos nekog iskusnog farmera. Hvala....
 
Nemam ja stoku. Taj kukuruz ide u maloprodaju, pa reko da ne prevarim ljude. Ima ljudi koji imaju i jagnjice, telice. Pa ne bih da im prodam nesto sto nece stoka da jede. Ako moze misljenje jos nekog iskusnog farmera. Hvala....
Vec sam pisao na temu vlaznog kuk. VLAGA nema nikakvog loseg uticaja naprotiv zivotinje radje konzumiraju vlaznije ali je problem koliko dugo stoji jer sto je veca vlaznost pre se ubudjavi.
 
Jel ima neko skicu ili crtež hranilice za tovljenike? Pravio bih sam hranilicu, pa da ne pogađam mere....
 
Nazad
Vrh