Industrijska paprika

Pozdrav paprikari, kakvo je stanje na njivama ? Mi smo posejali 04.04. i pocela je da nice, vide se redovi. Sledece nedelje, ako vreme posluzi, ce da padne prvo paranje :)
 
Pozdrav paprikari, kakvo je stanje na njivama ? Mi smo posejali 04.04. i pocela je da nice, vide se redovi. Sledece nedelje, ako vreme posluzi, ce da padne prvo paranje :)

isti dan sam i ja sejao i slicno je kao sto i ti kazes niklo nekih 20% a ostalo je pri vrhu jedino me brine susenje zemlje i debela pokorica(od silnih pljuskova) dali ce uspeti da probije ??? kako je kod vas? Mislim na pokoricu od nekih 1.5 cm.
 
Ras gledao sam danas papriku u ataru. Ima pokorice debljine od 1-1,5 cm. Različito je nikla, biće problema ako ne padne neka kisa za par dana.
 
  • Like
Reagovanja: Ras
Nasa paprika se nekako probija
dsc01068.jpg

dsc01069.jpg
 
  • Like
Reagovanja: Ras
Kolege,

Kod mene je paprika posejana 02.04. Pokoricu sam delimično razbio, a i ošpartana je. Većina je nikla, neka se probija i videćemo kako će proći posle ovih najavljivanih silnih pljuskova i hladnog talasa...
wi3d39.jpg
6z5ts9.jpg
 
Cime si prsko? Jesu li sve paprike kod vas ovakve mislim na sklop posto ovde ima puno redjih .Porast tvoje paprike je medju lepsim u poredjenju na nas atar.
 
Prskano sa Bordovskom čorbom.Koliko znam ove godine samo mi imamo papriku .Na drugoj parceli koja je od ove udaljena oko 800 m je nešto lošiji sklop a jedan deo od oko 20 ari je i dosta niža.
 
ljudi kako resavate bakteriozu u paprici? ubi me...kazu funguran i mankogal, prskao sam ubih se prskajuci ali to ko kaze da pomaze mislim da se vara...evo sad bio pljusak, sprao ono sto sam juce prskao a kako ce to sutra da izgleda, nisam optimista.
 
ponovi....
Ako je bas kriza onda aliet flash 40 gr na 10 l vode dva puta u razmaku od 4 dana...
 
ljudi kako resavate bakteriozu u paprici? ubi me...kazu funguran i mankogal, prskao sam ubih se prskajuci ali to ko kaze da pomaze mislim da se vara...evo sad bio pljusak, sprao ono sto sam juce prskao a kako ce to sutra da izgleda, nisam optimista.

uzmi ti Ridomil i udri ,treba malo Bakrom ,mankogalom pa nekim sistemikom i tako u krug ,preventivno uvek treba prskati,sad posle kise prvo uradi folijarno ako nije jak napad pa onda npr ujutru prehrana a sutra ujutru bakar sam,pa posle dva -tri dana mankogal sam i posle 5 dana ridomil mora nestati ,inace ako temperature predju iznad 32 c bakterioze prestaju sto je toplije to je manji napad plamenjace ,njoj odgovara temp.od 25 c i velika vlaznost
 
ajde probacu...imam ridomila imam gomilu hemije u garazi kao u poljo_apoteci, ali kazu da bakar samo deluje, ne znam, zato pitam, takodje nije mi tesko ni da prskam, samo da ima nekog smisla. Mada ti kako kazes vreme za razvoj bolesti je odlicno, hladne noci za ovo doba godine, temperature ne prelaze 30 stepeni a kisa svaki drugi dan...previse kise ove godine, previse bolesti...
 
Nazad
Vrh