Industrijska paprika

Ljudi zašto ga učite pogrešno?ako u nešto niste sigurni onda ne preporučuje.kakav aliet fleš i ridomil.oni ne rešavaju bakterioze. Samo bakar i vrućina će zaustaviti bakteriju.
 
Ljudi zašto ga učite pogrešno?ako u nešto niste sigurni onda ne preporučuje.kakav aliet fleš i ridomil.oni ne rešavaju bakterioze. Samo bakar i vrućina će zaustaviti bakteriju.
druze jel ti citas prvo bakar,pa mankogal pa ridomil ,a temperature sam mu objasnio tako da dobro procitaj pre nego sto odmah zakljucis da ga ucimo pogresno::vino:: jos da napomenem da se najbolje pokazao NORDOX /bakar/ od Syngente teze se spira kisom
 
Poslednja izmena:
Hvala, ljudi, nemojte se samo vredjati i svadjati. Ne sumnjam da taj funguran i mankogal pomazu ali nekako tanko je to nema neki efekat...oprskao sam ih do sada tri puta bakrom i mankogalom i to tako kvalitetno kao da je u perionici bila, sva se folija zelenila sada su gotovo procvetale i tu je bakru kraj, jedino uvece kasno eventualno kada je hladno ali ipak ne bih se zezao da pogorim cvet. Jos jedno pitanje, bas sto rece kolega gore da taj bakar teze spira kisa, sta mislite o eventualnom dodavanju okvasivaca koji bi to malo bolje drzali na listu i stabljici?
 
...kolege, ja moju papriku, kada je u pitanju bakterioza, prskam sa Curzate R (bakar+sistemična komponenta)...prethodnih godina sam prskao i sa vodonik peroksidom (hidrogenom), jer pobije bakterije sa lista i razlaže se na kiseonik i vodu, tako da ne ostaje nikave "hemije", tj. ekološki je prihvatljiv i potom bakrom.. Prskao sam i sa rastvorom belog luka i davalo je razultate. Naravno, bakar i sunce su broj jedan, a takokođe bih se složio da Ridomil i sl. neće pomoći
 
Hvala, ljudi, nemojte se samo vredjati i svadjati. Ne sumnjam da taj funguran i mankogal pomazu ali nekako tanko je to nema neki efekat...oprskao sam ih do sada tri puta bakrom i mankogalom i to tako kvalitetno kao da je u perionici bila, sva se folija zelenila sada su gotovo procvetale i tu je bakru kraj, jedino uvece kasno eventualno kada je hladno ali ipak ne bih se zezao da pogorim cvet. Jos jedno pitanje, bas sto rece kolega gore da taj bakar teze spira kisa, sta mislite o eventualnom dodavanju okvasivaca koji bi to malo bolje drzali na listu i stabljici?
Za Nordox nemas potrebe nikakav okvasivac
 
To sa hidrogenom deluje zanimljivo...mogao sam da ih oprskam lozovacom... :), sto se tice bakra i sunca, bakar imam sunce nemam...ali nekako mislim da je ono i bolji lek, ne mogu da kazem, pomazu mankogal i funguran ali tanko nekako...obicno sam navikao da to sto prskam deluje prilicno...tipa jednom pa za par dana jos jednom i nema bolesti, mada izgleda da je bakterioza paprike jako zajebana bolest...
 
...kolege, ja moju papriku, kada je u pitanju bakterioza, prskam sa Curzate R (bakar+sistemična komponenta)...prethodnih godina sam prskao i sa vodonik peroksidom (hidrogenom), jer pobije bakterije sa lista i razlaže se na kiseonik i vodu, tako da ne ostaje nikave "hemije", tj. ekološki je prihvatljiv i potom bakrom.. Prskao sam i sa rastvorom belog luka i davalo je razultate. Naravno, bakar i sunce su broj jedan, a takokođe bih se složio da Ridomil i sl. neće pomoći

koju koncentraciju si isao vodonik peroksida po ha
 
Danas sam prvi put navodnjavao sa po 30l po kvadratu :kisa: i to sve parcele odjednom pa se sad nadam suncu da preduhitri bakteriozu(inace dosad sam odradio sa mankosavom i prekljuce funguranom 1 kg/kj
 
Ima li neko pobogu da nema problema sa bakteriozom? Inace o zalivanju i ne razmisljam, svaki dan pada kisa nekada i dva puta u toku dana. Nikad gora godina za papriku...od grada nisam imao neke znacajne stete, za sada.
 
Ako jos nije cvetala, uzmite obican bakar i oprskajte. Zasto mankozeb, kad je on prilicno losiji od bakra!
 
Kod mene pocela da cveta...sta raditi od preventivne zastite? Svakako planiram da ubacim aminokiseline kao antistres zbog ovog uzasnog vremena. Recite mi sto se tice insekticida sta i kada jer najbolje je preventivno prskati koliko sam procitao ovde papriku hoce da napada grinja i trips(pitanje u vezi tog tripsa jel to neko naziva pauk?)
 
3% hidrogen direkt...nije baš jeftino, ali pomaže...mislim da doza ne mora biti striktna: možeš malo pojačavati i malo razblažiti, ako kupiš 30% 1l razblaži sa 50 l vode i gas. Najbolje bi bilo, za svaki slučaj, da prvo probaš na maloj površini i da se i sam uveriš da nema štetnih efekata i da onda sve odradiš. Posle toga Curzate R i nema da brineš...
 
Pa jeli neko koristio taj hidrogen? Ne mislim da ce biti nesto stetan u smislu ispravnosti plodova nego da ne steti biljci? Mislim ne bi trebalo ali ipak...a drugo ajde da pitam i to koja je cena po litru?
 
Pa jeli neko koristio taj hidrogen? Ne mislim da ce biti nesto stetan u smislu ispravnosti plodova nego da ne steti biljci? Mislim ne bi trebalo ali ipak...a drugo ajde da pitam i to koja je cena po litru?
..pa ja sam ga koristio. Koristio sam ga i pre mesec dana u plasteniku na paprici kada se pojavila bakterioza, a večeras bi trebalo da poprskam papriku a sutra bakrom...30% ti je oko 450 dinara. A što se tiče štetnih efekata: neću sto posto da tvrdim, jer uvek postoji šansa da dođe do oštećenja..zato sam ti i predložio da odradiš na malom delu parcele i da vidiš kako se ponaša. Ako znaš engleski malo "proguglaj" pa ćeš da vidiš koliko ga ljudi koriste u organskoj proizvodnji. A ako ti je toliko bakterioza zahvatila papriku, onda i nemaš šta tu puno da razmišljaš ili izgubiš - zar ne?! Radi na prostom principu sterilizacije sa oslobođenim kisenikom, što je do sada u svetu najjači i ekološki najprihvatljiviji vid sterilizacije. Kiseonik ubija bakterije, koje se raspadaju i te nutrijente usvaja list - još jedno korisno dejstvo.

Opet ti kažem da probaš...još si sinoć mogao oprskati par biljaka i video bi da nema štetnih dejstava na list biljke
 
Da ne ureknem, za sada nema napada bakterioza
dsc01101.jpg

dsc01104.jpg

dsc01105.jpg

dsc01106.jpg
 
Nazad
Vrh