Industrijska paprika

Kakvu zemlju imaš Rale.... pa ja nemam takvu ni u saksijama:)
Jel ne smeta što je tako gusto posadjena?
 
@petrovicnikola
Slikao sam telefonom, losija je kamera, pa mozda zato izgleda da je malo bledja boja

Sto se tice gustine,ne bi trebalo da bude problema. Seje se na medjuredni razmak 70, a u redu 3-4cm. Jedan deo semena ne nikne zbog klijavosti, malo zicari prorede, malo ne nikne zbog pokorice, i dobijemo zadovoljavajuci sklop.
 
Samo izgleda lepo, zdrava, ujednacena...nema sta extra, a zemlja ti je sto rece neko extra, kao supstrat :), inace suzbio sam jak napad bakterioze, kako? Muke sam imao...pre ovih kisa oprskao sam sa 25% jacom dozom fungurana i vilozeba odnosno bilo je za 200 l a ja utrosio na 150-160, svaki red(a inace ja na foliji dvored) sam prskao sa obe strane ledjnim atomizerom okulao sam je kao u perionici. I posle ovih dva dana kise i niskih temperatura situacija je vise nego dobra. E sad posto je bakterija tu i prisutna ja sam joj doduse suzbio populaciju a paprika mi ovih dana cveta masovno (u toku prskanja funguranom nije cvetala) zanima me cime bih radio zastitu posto je poznato da bakar hoce da izgori cvet? Takodje pitanje, nadjoh ko zna od kada mi stoji jedna kesica starnera pa me zanima kakav je on i da li se primenjuje u paprici? Padalo mi je na pet sto smo diskutovali pre neki dan ovde o primeni hidrogena kao ekoloskog sredstva u suzbijanju bakterioza, u svakom slucaju ne bi skodilo malo pomoci, hvala...
 
Poslednja izmena:
evo moje paprike u plasteniku šilja RINGO
8y5pv7.jpg
babure APLAUZ
157nqjn.jpg
i SLONOVO UVO
addjco.jpg
Pozdrav!
A, zasto nisi skinuti zaperci sa donjeg dijela stabla? Mislim, pitam zbog sebe.. Ja ih inace skidam. :)
 
S obzirom na okolnosti nije lose... Nikako da se zemlja osusi pa da mozemo da radimo, trava narasla za nedelju dana za ne poverovati.... Trebalo bi krajem avgusta, pocetkom septembra da bude za branje..
 
Kolege,

Da li znate da neko prodaje mlin za papriku; mlin sa kamenom. Ne manjeg prečnika od 600mm i da su kamenja livena, samooštreća - od prirodnog kamena ne valjaju za mlevenej paprike.
Hvala unapred...
 
Uskolisne kao u soji/suncokretu. Sirokolisne dok su mali moze sa Gamit (Rampa je Galenikina kopija). Dobro se pokazalo i pre nicanja paprike sa totalom. Medjutim svaki preparat folijarno koji se primeni smanjuje rod za neki procenat. Najbolje je motika i spartanje.
 
ralekiraj@
zanima me koji sortiment koristiš kod ove ljute paprike.Nešto domaće,hibridi ili nešto drugo.
sve pohvale za papriku izgleda savršeno zdravo!
 
Cena je po ugovoru.Rale je sa radnicima,mislim da je 1200 dinara za 8 sati.Do sada 8 t /kj.
 
  • Like
Reagovanja: Ras
Nazad
Vrh