IMT

kupio sam traktor 578 pozadi sa rukom i napred sa raonikom pa me interesuje kakve su u njemu kocnice,vidim da su hidraulicne jer dolaze cevi pozadi i ima li delova treba da dobijem anlaser pa da upalim nije paljen 7 god.ali se radilica okrece ima samo 2000 sati kakvo je vase misljenje za taj traktor inace 81 god.i da li moze prednja vuca na njega?sta sve treba?naravno i koliko ::novac::.vidim da sa desne strane ima izvod odnosno poklopac gde treba da dodje kengur
 
prije godinu dana sam radio polgeneralku na 577,radilica brusena,lezajevi novi,karike i brusena glava,traktor kada se ugrije ima pritisak jedva 2 bar ana pola gasa,a u leru nema nista,ujna pumpa je s balanserima i planiram mjenjat pumpu jel valjda nema sta drugo bit,zanima me dali se moze ubacit obicna uljna pumpa ili bas mora ova s balanserima? :ppozdrav:
 
ne dimi.. 4 bara.. traktor ne trosi ulje,snage ima,dima nkakvoga..ulje je i nakon 90rs još žuto :osmeh:
 
Vidiš meni slično samo što moj malko dimka na odušak ne troši ulja skoro niš u godini.
Ali pada radi karika pritisak.
U tvom je slučaju onda pumpa ako je poderana.
 
Ne razumem kako zbog potrosenosti karika pada pritisak ulja? Pada samo nivo u karteru (koritu). Pritisak moze da pada zbog loseg ulja(sta nam sve uvaljuju nije ni cudo), lose uljne pumpe ili lezajeva radilice (sto kod kolege blaz nije slucaj).
Meni je na DM 34 pritisak na leru kad je hladan 3.5-4bar, a kad je zagrejan na leru 1-1.5bar i na 1600-1800rpm 2.5-3bar zavisno od ulja (SAE 30 ili SAE 40)
 
Pa radi karika grije ulje samim time pritisak opada.
Ugrije ulje jako da pumpa ne valja ne bi ni leden imao dobar pritisak u laganom radu pritisak je ok.
A kad oreš na 2,5 .
 
Znaci povecanjem temperature opada pritisak ulja, sto je normalno za svaki motor da opadne do odredjene granice. Normalno, ako su losije karike, prilikom opterecenja motor gubi snagu (kompresiju popusta u karter),usled gubitka snage greje se najpre sam motor, a indirektno zagreva i ulje, koje gubi cvrstocu i pritisak opada
Nisam na taj nacin razmisljao :osmeh:
 
Tako nekako samo što se radi o s 44 motoru pa ide i ide ore prvom direkt 2x16 po ravnom šta me čudilo.
Malo slabije pali treba ga ugrijat zimi .
Da ne vidiš dim na odušak kad se ugrije ne bi reko.
 
Staviš gušče.
Kaj misliš kak ovi noviji motori koji koriste vodenasta ulja tek podnašaju to propuštanje kompresije kad do njega dođe.
mada, navodno su oni savršeni .....
 
prije godinu dana sam radio polgeneralku na 577,radilica brusena,lezajevi novi,karike i brusena glava,traktor kada se ugrije ima pritisak jedva 2 bar ana pola gasa,a u leru nema nista,ujna pumpa je s balanserima i planiram mjenjat pumpu jel valjda nema sta drugo bit,zanima me dali se moze ubacit obicna uljna pumpa ili bas mora ova s balanserima? :ppozdrav:
Samo to vozi,sipaj kvalitet SAE30,u taj blok nemozes ubaciti klasicnu zupcastu uljnu pumpu,mora ta pumpa koja jeste,kod nas je zovu lopatara jer ima lopatice i kad nije dobro uzupcena motor se trese kao slogiran.
 
Vidiš meni slično samo što moj malko dimka na odušak ne troši ulja skoro niš u godini.
Ali pada radi karika pritisak.
U tvom je slučaju onda pumpa ako je poderana.
Ako propustaju karike onda bi ulje bilo crno ko katran od cadji,a covek kaze da je zuto u ovome slucaju sto gubi pritisak kada postigne radnu temeraturu je greska na lezajevima radilice ili losiji kvalitet ulja!Najbolje je prvo zameniti ulje sa nekim kvalitetnijim pa ako i se i tada isto desava negine skidanje radilice!
 
Ljudi zanimame koliko ce me kostati izlazna hidraulika za Imt 565? kupio sam traktor pa sad planiram da je stavim zbog kipovanja i ostalih stvari.
 
Ako ti je izlazna hidraulika potrebna samo za jednosmerne klipove(kipovanje prikolice,podizanje bunkera i tarupa beraca i sl.),onda samo kupis cev sa spojnicom na kraju,postavis je na plocu hidraulika ispod sedista i to kosta (ne znam bas tacno) ne vise od 3000 din.
 
Ako propustaju karike onda bi ulje bilo crno ko katran od cadji,a covek kaze da je zuto u ovome slucaju sto gubi pritisak kada postigne radnu temeraturu je greska na lezajevima radilice ili losiji kvalitet ulja!Najbolje je prvo zameniti ulje sa nekim kvalitetnijim pa ako i se i tada isto desava negine skidanje radilice!

Radilicu je brusio ležaji novi lijepo ti je rekao?
Radi se u njegovom slučaju do pumpe u mojem do karika.
 
Nazad
Vrh