IMT

Nedavno sam skinuo orbitrol s IMT 5106 i odnesao ga na reparaciju. uradjen je i cilindar volana i pumpa volana te stavljena 10% manja remenica na pumpu da ju malo ubrza i volan je u lijevu stranu i dalje "preskakao".

Prekjucer odem kod majstora po orbitrol i kaze on meni da orbitrol nije bio u dobroj fazi i da je unutra falila neka kuglica. Nije htio uzeti novce dok ne vidimo da li ce raditi bolje ili nece. Danas sam stavio orbitrol na traktor, upalio ga i ostavio malo na leru da ulje procirkulira i da zrak izadje napolje. pocmem motati volan u jednu stranu NISTA, posnem motati u drugu opet NISTA... i tako 10-ak minuta sam naizmjence ostavljao na mjestu i pokusavao motati volan i nista se ne desava.

Da li se itko od forumasa razumije u orbitrole, jer koliko ja znam da orbitrol ne bi radio da je bio krivo ufazen a traktor kod mene vec dvije godine i u lijevo slabije skrece. Majstor je inace dobar i do sad mu se nista nije "omaklo" kao ovo...

Skinut cu orbitrol s kombajna cim stignem i ugraditi u traktor. Ako bude radio ostaje na traktoru a ovaj kad ga uspije napraviti ce ici na kombajn...

Da poludis od majstora
Baš ni malo ni da vidiš na kotačima da ih cimne?
jesi probal podiči prednji kraj u zrak pa onda motati?
 
Zemljace al je star taj tvoj cica,ovo ako se nevaram blatobrani sa rakovice
Nemoj da se ljutis al mene bi bila sramota da zakacim onu tvoju kosu za vaki traktor,kosa duplo skuplja od traktora
 
Ma ovo je neki Imt engelskog porekla,svi srafovi parni 16,18...Motor jedino original imt.
Sta da se ljutim,tako je kako je nekad se nije imalo za bolje.Trebalo bi da ga spredim zasluzio je,ali nikako da dodje na red.
 
Nedavno sam skinuo orbitrol s IMT 5106 i odnesao ga na reparaciju. uradjen je i cilindar volana i pumpa volana te stavljena 10% manja remenica na pumpu da ju malo ubrza i volan je u lijevu stranu i dalje "preskakao".

Prekjucer odem kod majstora po orbitrol i kaze on meni da orbitrol nije bio u dobroj fazi i da je unutra falila neka kuglica. Nije htio uzeti novce dok ne vidimo da li ce raditi bolje ili nece. Danas sam stavio orbitrol na traktor, upalio ga i ostavio malo na leru da ulje procirkulira i da zrak izadje napolje. pocmem motati volan u jednu stranu NISTA, posnem motati u drugu opet NISTA... i tako 10-ak minuta sam naizmjence ostavljao na mjestu i pokusavao motati volan i nista se ne desava.

Da li se itko od forumasa razumije u orbitrole, jer koliko ja znam da orbitrol ne bi radio da je bio krivo ufazen a traktor kod mene vec dvije godine i u lijevo slabije skrece. Majstor je inace dobar i do sad mu se nista nije "omaklo" kao ovo...

Skinut cu orbitrol s kombajna cim stignem i ugraditi u traktor. Ako bude radio ostaje na traktoru a ovaj kad ga uspije napraviti ce ici na kombajn...

Da poludis od majstora
Ima kuglica u orbitrolu ako ima ugradjene sok ventile u njemu,ako je marke ORSTA onda nema.Jel ima neku kocku dodatu na orbitrol?
Generalno orbitrol ti polupismeni majstori neumeju da poprave,nov kod nas je dosao na 90 eura.
Znaci ako mu je falila kuglica ranije on nije mogao da radi,pre bi se reklo da mu sad fali kuglica.Majstor ti je vrhunski.Ako nije bio uzubcen dobro motanja nebi bilo u jednu stranu ili bi bilo cim upalis traktor ono se sami namotaju tockovi.
Doktorirao sam problematiku:osmeh:
 
Tockovi ne mrdnu ni malo... Nisam probao podizati prednji kraj.

Orbitrol je danfoss i ima petoletkinu kocku s redukcijama na koju se sarafaju crijeva. Kad gledam u orbitrol s lijeve strane je dovod i odvod ulja a s desne strane lijeva i desna strana cilindra. Majstor je (da ga ne prehvalim previse) stvarno jako dobar, korektan i tocan. Kad nesto kaze to tad i bude. Radio mi je do sad crijeva i cilindara cjelo cudo. Jedini je u sirem krugu koji se bavi hidraulikom i opet nije skup mada bi mogao izmisljati cjene.

Nov kineski orbitrol u HR kosta 1400kn (200€), kamo li moje srece da je nov 90€. Iduci je plan skinuti orbitrol s kombajna i probati ga na traktoru (mozda cak i danas) pa da vidimo sta onda kaze. Na kombajnu je original njegov, petoletkin koji radi bez greske i ne slini.

Znam da orbitrol mora biti u fazi da moze normalno raditi. Majstor je pitao cim sam ga donesao da li je itko rastavljao orbitrol da se on ne muci ili nije dirao nitko. Kako sam ga skinuo s traktora za pola sata sam bio kod majstora. Ovaj me zvao i kaze da nije bio u dobroj fazi i da ne moze vjerovati da je to tako uopce radilo i da mu fali neka kuglica unutra koju je on ubacio. Kaze da je iznutra sve kao novo i da mora raditi bez ikakvih poteskoca. Nije uzeo nikakve novce dok ne vidimo kako ce orbitrol raditi.
 
$_72.JPG
Je li ovo stvarno menjac automatski za fargusona ili neka zezancija?
 
Šta mu ono dođe za osvežavanje motora (karičenje)? Koliko se sećam: karike, ležajevi radilice i eventualno klipovi. Jesam li nešto promašio?
 
Čemu služi ta dodatna kocka na orbitrolu?
Ako orbitrol nema u sebi dva sok ventila i jedan sigurnosni ta kocka se namontira i to sve ima u njoj.Obicno su stariji orbitroli bili goli pa ima falila ta stavka,noviji imaju sve to integrisano u sebi a to se moze videti odozgo ako ima jedan veci imbus sraf u sredini prikljucaka(sigurnosni ventil) i dva manja pored(sok ventili za levu i desnu stranu)
 
Primecujeli neko da su na ovom sa oglasa kocnice sa leve strane,a nebi reko da je obrnuta slika,tj negativ zbog rucice za paljenje kardana
Ovo je neki americki,vidjo sam ovakve,to je cinimi se masej haris il oliver
 
Postovani forumasi, ima jedno pitanje za Vas. Koje je gorivo bolje sipati u IMT 539, gasno ulje 0,1 ili evro dizel. Kakva su Vasa iskustva, sta je bolje ? Unapred Vam se zahvaljejem.
 
Nazad
Vrh