IMT

Rastavljati je 5 puta..neznam šta se tu može pogriješit ako je do korpe i lamele..oboje novi..sad smo centrirali sa spojničkom i motor naišao samo tak...ma žmireć ga rastavim..haha
Moze da su srafovi na koje potiskuje druk lager (na pipcima)zavijeni do kraja i kad se stisne kvacilo zakacinju u lamelu.Imao sam takav slucaj.
 
Moze da su srafovi na koje potiskuje druk lager (na pipcima)zavijeni do kraja i kad se stisne kvacilo zakacinju u lamelu.Imao sam takav slucaj.
За да не закачуваат штел шрафовите на караданската ламела треба да се навртени рамни од долната страна на пипците и врвот на шрафот да биде помеѓу 55 и 60 мм оддалечен од ламелата

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
d1a017dfdea0da6a63f85a496e923535.jpg
 
A jel paše od Ursuza ac pumpa
Ako je imate na stanju probajte.Moraju najpre rupe da se gadjaju da bi mogla da se pripasuje.Zatim dali je bregasta sa pumpe hvata da bi mogla da radi.Tu pumpu imate i novu da se kupi 30e cini mi se da je drugar platio,kad smo kod njega izbacili membransku i ugradili klipnu.Pasuje sto kolega kaze sa fap-a 13-ke,zadrugara landina 50 takodje.Licno mi se klipna mnogo vise svidja od membranske,a i dugotrajnija je.
 
Balans zamajca je nešto drugo... Onda bi traktor imao vibracije pri višim obrtajima a ne pri kretanju. Napravi snimak da vidimo kako se ponaša jer ovako nema šanse da ustanovimo šta mu je.
@Borisllav360, @Truya 86 , kad već spominjete klipne pumpe zetora i ursusa... Jel imate nekog sigurnog, dobrog bošistu za te traktore? Kolega ima problem sa Ursusom 902b, meša mu gorivo i ulje i to baš, baš. Pokušao je i sa drugom boš pumpom i klipnu je stavio novu i opet isto. Da ne idem više u off eno pisao sam u temi Ursus.
 
Kaže da je sve promenio, i to više puta. Lamelu par puta, zamajac par puta ravnao, spojničku osovinu, menjač prepakovali,motor... E sad, u početku su sastavljali traktor natezanjem-vijcima a lamele centrirali okomerom. Onda smo nasolili kolegu da ne može tako i koliko sam shvatio posle su ga opet rastavljali ali su ovog puta pri sastavljanju koristili staru spojničku za centriranje. Trese i dalje a meni je neshvatljivo kako.
 
Ni nama nije jasno..poslije Markova će majstor dovesti još jednog kolegu pa da zajedno prepakuju..više ni sam sebi ne vjeruje..jedan je od najpoznatijih majstora u Prnjavoru a ide na teren po pola RS..
 
Napravi alat.
U kućište semeringa, gde se šrafi zaštitna kapa, se uvrti cev na koju je narezan navoj na jednom kraju (navoj kao na zaštitnoj kapi) a na drugom kraju je zavarena ploča i navrtka. Vijak uvrtiš u navrtku i preko kardanske osovine bi trebalo da izvučeš kućište.
Мора да се симне капакот на хидрауликот и да се извади осигурувачот. Денес така излезе. Пробано со навој на заштитната капа не оди, мора да се извади капакот. Фала на сите то одговорија

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
 
Nazad
Vrh