IMT

Od kog materijala je napravljen lancanik kompresora 533,gus,gvozdje,celik....
6hky7q.jpg
 
Kolega ju je imao prije ohoho godina. TO je bila prva rotodrljaca u nasem kraju pa kao i sve ostalo kupujes domace jer ima djelova na svakom cosku... Deutz 120ks se mucio s 2.5 m da je to strasno. Kad je nabavio rabewerk rotodrljacu kaze da se puuuuno lakse tjera od IMT i da je potrosnja goriva neusporedivo manja s rabewerk nego s IMT. Takodjer je IMT bila toliko teska da nije mogao nositi sijacicu na mehanickom liftu a ma rabewerk je mogao. kad je nabavio hidrolift, onda je nastao preporod ;)
 
Piše da se rade zajedno s firmom BREVIGLIERI poslao sam upit da vidmo koliko je nova od 230 cm.
Imaju kineske jeftine ali ko zna kakve su one.
 
Da li neko zna da li na Imt 542 moze semering kardana da se menja sa spoljasnje strane,tj. bez skidanja dekle hidraulika?
 
Moze... samo skines onu plocu iza na koju se kace unutarnju stabilizatorski lanci, zavrnes zastitnu salicu na svoje mjesto i pomocu nje samo izvuces kuciste semeringa. Prije ispusti ulje iz hidraulika, ili nateraj prednji kraj traktora u neki jarak ispred kuce da se ulje prelije naprijed ;)
 
Iz kog razloga nije dobro vozit traktor sa ukljucenom prednjom vucom po asfaltu u najgorem slucaju kakav kvar to moze prouzrokovat.Sinoc na kratko ukljucih prednju vucu da bih izvukao jedan traktor koji se bio zaglavio u glibu medjutim zaboravih je odma iskljucit dok nisam dosao kuci.Citao sam neke postove o tome kako se nije dobro pokazalo automatsko ukljucivanje prednje vuce ali eto jedna dobra strana tih modela nemoram da brinem da li sam istu iskljucio ili kad bi bilo moguce nesto tipa uradi sam napraviti neku signalnu u lampicu koja ce da svetli kad je ukljucena prednja vuca.Da li je i kod drugih proizvodjaca traktora osim IMT skodljivo voznja sa ukljucenom prrdnjom vucom na tvrdom tj.asfaltu?
 
Verovatno nisi vozio brzo cim nisi cuo da je ukljucena.Nije opasno voziti prazan traktor sa prednjom vucom,ne bi valjalo sa teretom.I meni se nekad desi da ne iskljucim,ali cim pocnem brze da vozim brujanje podseti da sam zaboravio da iskljucim.
 
Iz kog razloga nije dobro vozit traktor sa ukljucenom prednjom vucom po asfaltu u najgorem slucaju kakav kvar to moze prouzrokovat.Sinoc na kratko ukljucih prednju vucu da bih izvukao jedan traktor koji se bio zaglavio u glibu medjutim zaboravih je odma iskljucit dok nisam dosao kuci.Citao sam neke postove o tome kako se nije dobro pokazalo automatsko ukljucivanje prednje vuce ali eto jedna dobra strana tih modela nemoram da brinem da li sam istu iskljucio ili kad bi bilo moguce nesto tipa uradi sam napraviti neku signalnu u lampicu koja ce da svetli kad je ukljucena prednja vuca.Da li je i kod drugih proizvodjaca traktora osim IMT skodljivo voznja sa ukljucenom prrdnjom vucom na tvrdom tj.asfaltu?
Najbolje ti je da uzmes prekidac za Stop svetla od auta, dovedes struju do njega, a sa njega na kontrolnu sijalicu(po mogucstvu crvenu) i kad je ukljucena vuca da bude aktiviran. Sve se to da vrlo lako i jeftino uraditi samo treba malo vremena i truda
 
Bas mi je to i palo napamet pre nego sto procitah tvoj post medjutim neznam bas kako bi to sve namontirao jer ona rucka za ukljucenje i skljucenje bas ima mnogo praznog hoda,verovatno ce mi to biti zanimacija u narednim danima
 
Nazad
Vrh