IMT

Radilica nije jedina koja drži tlak ulja u motoru.
Karike ga sigurno ne drže tak da ne lupaju neki bez veze. Prebrušena radilica je jedan od mogučih uzroka
 
Drustvo pitanje u vrze 539. Kad je ugrejan iz auspuha se cuje metalni zvuk, kuckanje kao metal o metal. Sumnjam na los ili lose ventile? Motor je inace potpuno ok sto se tice snage i paljenja, ne trosi ulje itd.
 
Hvala muhanicar! Juce sam skinuo poklopac ventil dekle i primetio da je sventili na cilindru prema kabini klimaju u svom lezistu, naravno kad su rastereceni. Znaci verovatno nevaljaju ni vodice pa se zato klima i otuda dolazi taj metalni zvuk. Koliko sme tako da radi ili da trazim nekoga da ih zameni?
 
Nailazim na oglasima IMT 577 od 57 Kw tj. 77 Ks o cemu se tu radi,da li je u pitanju greska onih koji postavljaju oglas ili ima sedmica sa tom snagom,kako?
 
Jel to znaci da je apsolutno neskodljiv po motor taj zahvat na istom?
Mozda bih i ja to uradio ako nema nikakvih posledica
 
Nedavno sam skinuo orbitrol s IMT 5106 i odnesao ga na reparaciju. uradjen je i cilindar volana i pumpa volana te stavljena 10% manja remenica na pumpu da ju malo ubrza i volan je u lijevu stranu i dalje "preskakao".

Prekjucer odem kod majstora po orbitrol i kaze on meni da orbitrol nije bio u dobroj fazi i da je unutra falila neka kuglica. Nije htio uzeti novce dok ne vidimo da li ce raditi bolje ili nece. Danas sam stavio orbitrol na traktor, upalio ga i ostavio malo na leru da ulje procirkulira i da zrak izadje napolje. pocmem motati volan u jednu stranu NISTA, posnem motati u drugu opet NISTA... i tako 10-ak minuta sam naizmjence ostavljao na mjestu i pokusavao motati volan i nista se ne desava.

Da li se itko od forumasa razumije u orbitrole, jer koliko ja znam da orbitrol ne bi radio da je bio krivo ufazen a traktor kod mene vec dvije godine i u lijevo slabije skrece. Majstor je inace dobar i do sad mu se nista nije "omaklo" kao ovo...

Skinut cu orbitrol s kombajna cim stignem i ugraditi u traktor. Ako bude radio ostaje na traktoru a ovaj kad ga uspije napraviti ce ici na kombajn...

Da poludis od majstora
 
Izvinjavam se sto ovako niotkud upadam u temu
Izleteo mi je povoljno stari 533(prva ona serija ko maseja,sa drugacijom maskom i istrumental tablom),a mozda je cak to i original masej,motor je isti ko na533
Prodaje hitno prijatelj,motor je skoro radjen.
Intresuje me par stvari: on bese nema ni dvostepeno kvacilo ni blokadu?i jer on ima ko na novijim fergusonima 3 redukovane brzine,i najvarnije kolko to moze da vredi naizgled je ko da je izvadjen sa dna mora,jer je uvek stajo napolju,a mehanicki je potpuno ispravan
 
Ja koliko znam nema dvostepeno kvacilo,a ni blokadu.Za menjac znam da ima i sporohodne,e sad ako je taj toliko star,mozda i nema.Ako je takav na izgled i ako mu gume nisu dobre i jos ako nema papire,ne vredi gotovo nista.Bar ja ga ne bi ni gledao.Ako ipak i nije toliko groblje,mozda 1000e.
 
Nikad ga nisam izbilza vido,samo iz prolaza jer je uvek parkiran pored magistrale
Meni takav traktor neodgovara,jer mi treba blokada i dvostepeno bi mi vrsilo posla
Reko sam ocu da mu ponudi500,pa sta bude
 
Verovatno su,ja imam staru 533,motor 539,kocnice lose ima.
Evo moga cice,godina proizvodnje 50 i neka..
100005586495327750826342.jpg

196659264953285508262635.jpg

100026566495327684159682.jpg

197312064953281841596317.jpg

161636564953279174929912.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh