IMR - Rakovica

Ako mislim na onu kabinu na koju mislim (široku) on ćeš to druže malkice teže naći nego običnu. Znam da ima u juselu jer sam odatle naručivao al inače to je retka roba. Treba se baš bečiti i raspitivati. Ja sam dosta dugo tražio zadnju al sam je uspeo pronaći.
 
Vidi kod ovh sto prodaju stakla za traktore. Mozda oni imaju

- - - - - - - - - -

Moja rakovica registrovana kod kuce nije vidla tehnickog barem do skora nije bila registrovana jer otac kao ne treba vamo tamo dok nisam imo saobracajnu a kad sam imo saobracajnu tad je ja mislim policija gledala broj motora mada nisam nesto obraco paznju al su nesto zavirivali i podvlacio se jedan i pod prikolicu i gledo broj nekakav nesta trazio a bila mi zakopcana za stajnjak :/ nek se ono u papirima sve slaze manje boli glava kasnije. A super im je to da ukucaju isti broj bas sam se zapito ko bi snosio troskove oko papira :D nek te sluzi dugo vremena inace zahvalni motori moj vec mozda oko 4000 rs davno stao sad dosla men sa 700 pa radila s jednim satom 300 jednim 400 i kad je crko taj zadnji ima 5 6 godina nikad otvaran bez problema ma da mislim da je vrijeme da se pumpa nosi na remont kad je topal nece da upali dok se ne ozraci :(
Kad sam radio tehnicki na traktoru, onaj lik je trazio da proveri broj motora i sasije, iako sam mu tvrdio da je sve u redu. Posto su plocice bole zafarbane, on je farbu gulio skoro 15min i nakraju jedva nasao brojeve, kako motora, tako i sasije(trupa) i ustanovio da je u saobracajnu greskom unet 1 broj vise:ppozdrav:
 
@talianu Разне браве сам виђао код тих што раде стакла, радили су чак и старе браве за Р60 па вероватно раде и те друге.
Буду на вашарима а и на новосадској Најлон пијаци мислим да су редовни.
 
Ovih dana R 65 dobila nova prednja i zadnja svetla,4 radna fara,rotaciju,brisač,sedište,sirenu.Danas se bacio na remont bravica i ustanovio da mi od 4 moguće samo jedna funkcioniše kako treba ,desna.Sredio šarke na zadnjim vratima i izvario šarke na levim vrata.Još ostaje da se retrovizori nabace i poteznica namesti biće onda za drum.
 
Nesto razmisljam vezano za servo volan :/ kako sam vidio na slici traktor koristi istu pumpu za hidrauliku i servo ako mi se dobro cini? sto bi se u slucaju prepravke sa mehanickog moglo iskoristit samo bi jos falio orbitol, cilindar i par crijeva otprilike 150 € jel neko nesto pokusavo na ovaj sistem ne bi vala nesto pokusavo preko remena da uradim malo malo treba dotezat remen odma trpe lezajevi na vodenoj a njehova pumpa ima sasvim dobar protok. Misljenja?
 
Neznam gde si gledao na kojoj slici ali na novoj 65-ici je pumpa hidraulika vracena ponovo pozadi ko na starim tipovima(valjda su 60-ke imale taj sistem) a napolju je samo pumpa volana.
 
Ali nije vracena na isto mesto.. Sad moze da radi hidraulika bez kardana ali nemozes da iskljucih hidraulicnu pumpu a da radis sa kardanom... :ppozdrav:
 
a znaci u tom je fazon znaci hidraulicna je u mjenjacu a ova sto se vidi napolju je sad samo servo.Kod mene je rakovica 91 godiste i pumpa je napolju tako reci kod kompresora pa me zato zbunilo. A imal ovo moje razmisljanje ikakave mogucnosti za koristenje te pumpe ujednio za servo recimo kad bi se presjekla ona cijev sto goni ulje u hidraulik i odvede do orbitola a sad skonta da se nema gdje povrat vratit :/
 
Ali nije vracena na isto mesto.. Sad moze da radi hidraulika bez kardana ali nemozes da iskljucih hidraulicnu pumpu a da radis sa kardanom... :ppozdrav:
Nisam zagledao unutra da li je na isto mesto ili ne a nemam ni zelju:osmeh:

Da hidraulika radi ne vezano za kardan.I nova nema pogon kardana preko tockova.
 
ZAsto nema???? PA ima rakovica koje su fabricki imale taj princip sto ti kazes sa prekinutom cevi (na njoj prioritetni ventil) i posle ulje ponovo vraca pozadi u rezervoar... To moze da se izvede i na tvoju rakovicu...
 
Што значи да је вероватно враћена на исто место а само придодата још једна спојница са којом се манипулише карданом.

- - - - - - - - - -

Неко је овде писао и о варијанти са додатним сегментом на пумпу напред код тих старих, направи се такозвана пумпа тандемка и то друго пумпно коло се користи за волан. Шта је јефтиније и боље не знам. Ваља се распитати.
 
ZAsto nema???? PA ima rakovica koje su fabricki imale taj princip sto ti kazes sa prekinutom cevi (na njoj prioritetni ventil) i posle ulje ponovo vraca pozadi u rezervoar... To moze da se izvede i na tvoju rakovicu...
Ona rucica dole na menjacu ima samo 2 hoda napred i nazad(kad je napred pumpa je ugasena) a kardan se ukljucuje sa desne strane kod komandi za hidrauliku.
 
Ubacivao sam slike kako je to reseno na starijim rakovicama, jedna pumpa napred ali koristi i za hidraulik i za volan, ali to se meni ne svidja, jer kad dizes i motas volan u isto vreme onda hidraulika ne dize nego se samo mota volan i to me nervira.

Najbolje po meni je tandem pumpa, a moze da se nadje za R65 original za 200e, e kvalitet sad kakav je i mozete ovde da ih nadjete cini mi se http://elemka.info/www/rs/hidraulika/hidraulicne-pumpe.php

Evo posta gde sam ubacivao slike http://poljoinfo.com/showthread.php?239-IMR-Rakovica&p=656324&viewfull=1#post656324
 
eh to me zanimalo kako je na orginalu a de mi sad recite kolko se ja sjecam gornja sipka na pumpi je tanja i u njoj je pritisak? vidim da ide direktno na orbitol :$ jel unutra ima neki ventil prioriteta ili moras motat volan lijevo desno da bi ulje proslo dalje? ili ako je donja pod pirtiskom kako ulje ododje do pumpe je li ko imo iskustva stime?
 
Kad ulje dodje do orbitrola ako se aktivira orbitrol ventil ce tu propustiti ulje, u suprotnom ventil se ne otvara i ulje ide do hidrulike , a ubacena je jos jedna cev koja visak ulja vraca iz volana u hidraulicni podizac
 
Na rakaovice starijih datuma pre 1990 godine hidro volan je radjen sa jednom zajenickom zupcastom pumpom i orbitrolom sa petim otvorom.
http://lifamhidra.co.rs/www/rs/proizvodi/servoupravljac-sa-petim-otvorom.php
Kada je pocela na rakovice da se ugradjuje pumpa desnog smera i kratka medjuploca za pumpu poceli su da ugradjuju i pumpu tandemku tako da je hidro volan imao svoje nezavisno napajanje.Sve je to trajalo do pocetka 1995 god kada je pumpa hidraulika otisla nazad pod plocu hidraulika a za hidro volan je ostala jedna pumpa na motoru sa sigurnosnim ventilom u sebi.Zasto se preslo na ovo resenje?Zato sto je pumpa tandemka koristila zajednicko ulje iz hidraulike pa su se javila tri problema u eksploataciji:1.U hladnijim danima i temperaturi u minusu nastaju problemi motanja tockova zbog gustog ulja koje je potrebno za podiznu hidrauliku 2.U slucaju nedostatka ulja u podiznoj hidraulici motanje je otezano 3.U slucaju koristenja prikljucka koji zahteva hidraulicni klip u radu motanje je otezano zbog odlaska ulja u hidraulicni klip prikljucnog orudja.Eto referat o hidro volanu na Rakovici 65.
 
Nazad
Vrh