IMR - Rakovica

Danas stigao motor za sad sam zadovoljan osetno bolje vuce od proslog motora i potpuno drugacije radi,evo i par slika
463d50b2ec9bd1681fbdf1dc89b6828b.jpg
f5e082c33931d272a5b47c4843f660e6.jpg
 
Mogli su ga bar ofarbati malo,imas nov novcat traktor-a bukvalno si ovako"obelezen"kao sklepotinu neku da vozis...jesu za shodno nasli makar kilu farbe da ostave?
 
Da jos farbanje i treba da kupim novu kontakt bravu ova se istopila na jedno mesto i da zavrsi vec jedno sa decijim bolestima... ::namigivanje::

- - - - - - - - - -

Mogli su ga bar ofarbati malo,imas nov novcat traktor-a bukvalno si ovako"obelezen"kao sklepotinu neku da vozis...jesu za shodno nasli makar kilu farbe da ostave?
hteli su oni da ga farbaju ali posto su puno muvali i otvatali su motor vec tri puta reko neka ja cu da ga farbam cisto da se uverim da je nov motor jer kad sam bio i video kako je stanje u fabrici lako mogu da uvale stari popravljen
 
Mozda ces u ovoj frci zaboravit a sta sad za papire? moras saobracajnu mijenjat? a bas sam se iznenadio ovom servo cilindru i to pozitivno inace kod nas rakovica dv gotovo da i nema vecinom je zetor imt i po koja rakovica obicna :)
 
99% ovaj motor nema broj,pogledaj pa ukucaj sam:haha:

Ovo je ocigledan primer da drzavna firma IMR koliko god da propada i lose radi misli na svoje kupce i svaki problem resava u garantnom roku.Neka te motor posluzi 100 godina bez generalne a posle moze neko osvezenje:osmeh:
 
99% ovaj motor nema broj,pogledaj pa ukucaj sam:haha:

Ovo je ocigledan primer da drzavna firma IMR koliko god da propada i lose radi misli na svoje kupce i svaki problem resava u garantnom roku.Neka te motor posluzi 100 godina bez generalne a posle moze neko osvezenje:osmeh:
Ukucali su oni u fabrici isti broj kao na prethodnom motoru danas sam i ofarbao tako da sad nema razlike ko da je tu bio
 
Moja rakovica registrovana kod kuce nije vidla tehnickog barem do skora nije bila registrovana jer otac kao ne treba vamo tamo dok nisam imo saobracajnu a kad sam imo saobracajnu tad je ja mislim policija gledala broj motora mada nisam nesto obraco paznju al su nesto zavirivali i podvlacio se jedan i pod prikolicu i gledo broj nekakav nesta trazio a bila mi zakopcana za stajnjak :/ nek se ono u papirima sve slaze manje boli glava kasnije. A super im je to da ukucaju isti broj bas sam se zapito ko bi snosio troskove oko papira :D nek te sluzi dugo vremena inace zahvalni motori moj vec mozda oko 4000 rs davno stao sad dosla men sa 700 pa radila s jednim satom 300 jednim 400 i kad je crko taj zadnji ima 5 6 godina nikad otvaran bez problema ma da mislim da je vrijeme da se pumpa nosi na remont kad je topal nece da upali dok se ne ozraci :(
 
Па ја када сам мој куповао, пошто је ишло преко банке морао сам имати број мотора и број шасије. Трактора на лагеру нема али то није био проблем. Од фабрике добио оба броја а трактор у производњу ушао тек за два месеца. Они имају списак броја мотора и броја шасија за тракторе који још нису ушли у производњу па зашто би био проблем да ударе број мотора који је већ постојао тј. био у употреби.
 
Drugari, sve ovo o Rakovici sam ja pisao još kad. Evo da ponovim ukratko šta se setim:
Moja R47s je kupljena nova 2003.g sa garancijom od 6 meseci koju je prespavala jer je kupljena jeseni kasno. Već posle prolaska kroz prvo blato sva farba je spala. Ulje je probilo svuda, na zadnjem semeringu radilice najviše. Dva puta smo odvajali motor. Ispostavilo se da je bio i neki dihtung, pa je i karter skidan i prednji most odvajan. Nikada nije bio zaptiven motor da se ne okapava. Digao sam ruke. Neravnomeran rad motora je od prvog dana. Reglirane dizne - ništa. Izgoreli ventili jer nije bilo duplih opruga. Sređeno i to ali opet loš zvuk motora. Auspuh katastrofa. Menjač nema šanse da ne zakrči pri šaltanju, plus od prvog dana užasno melje kad se vozi trećom pod malim gasom. Prednje gume fabrički došle Rekord. Tanke neverodatno. Svaki trn ih buši. Krpljene sto puta dok mi nije dosadilo pa sam stavio ruske. Hidro volan u levo se mota pun za jedan krug volana, u desno za dva kruga. Krila gitovana i farbana četkom. Sve se oljuštilo i ispucalo...
Ukratko, nikada više nebih kupio rakovicu. Neko je spomenuo haos u fabrici. Ja sam bio 2003. tamo i isti je haos bio. E da, traktor nije imao davač goriva niti davač zaprljanosti vazdušnog filtera...



slika52.jpg


Eto nekih slika koje uspevam da nađem, da ne pomisli neko da pričam bezveze.
Sve u svemu, traktor završava posao ali nije to taj osećaj. Kupiš novo, a voziš staro. To mi najviše smeta.
 
Nazad
Vrh