IMR - Rakovica

Budzim nesto sa vazdusnim kocnicama pa me interesuje jedna stvar, da li moze na ovom ventilu da se uradi da stalno kroz njega prolazi vazduh odnosno da se izbaci iz funkcije a da instalacija ostane kako jeste....?
ventil.jpg
 
Ljudi moji opet se javio problem i kod ovog motora na 76-tici odradio je 6 sati i to laganica u transportu suncokreta od jednom poceo da menja zvuk to jest trokira i dimi kao lokomotiva brzo izadjem iz kabine kad cujem neki zvuk lupa iz glave motora i radi kao na tri klipa ne sastavlja zvuk dosao sam kuci evo danas upalio radi sve ali isto dimi nenormalno lupa ja ne znam da li da se smejem ili da placem!
 
Pa sta im ti radis?Mozda ne radis nesto kako treba pa ih zeznes.Bas je lep zvuk imao i sad odjednom da ne valja to ne biva ni kod polovnog,a ne novog.
 
Pa eto ne znam ni ja pricam drugu danas on poceo da se smeje kaze koji si ti baksuz,pa ja mu nista ne radim na protiv cuvam ga sto vise mogu teram ga kao i sve druge traktore ja obradjujem oko 300kj iste godine kupljena ona i imt 539 novi 539 ima 380 sati a on 190 to iz razloga sto taj traktor vise je u kvaru nego sto radi stalno mora neki drugi traktor da ga zamenjuje,isto tako pre nje imao sam rakovicu 47 koja se dobro pokazala iz tog razloga sam se opredelio za istu marku
 
Po recima servisera i uverio sopstvenim ocima problem su ljudi koji sklope te motore u fabrici nema vise onih dobrih majstora koji su pre radili motore svi su otisli u penziju,bas sam se obradovao kad sam cuo kako lepo radi i ide,samo nisu oni nesto dobro stelovali kod glave pa je nesto puklo...
 
Ljudi moji opet se javio problem i kod ovog motora na 76-tici odradio je 6 sati i to laganica u transportu suncokreta od jednom poceo da menja zvuk to jest trokira i dimi kao lokomotiva brzo izadjem iz kabine kad cujem neki zvuk lupa iz glave motora i radi kao na tri klipa ne sastavlja zvuk dosao sam kuci evo danas upalio radi sve ali isto dimi nenormalno lupa ja ne znam da li da se smejem ili da placem!
To sto mnogo dimi i trokira to su simptomi losih dizna.moze to biti uzrok sto je i sitnica.Mada ne znam sta bi bilo to lupanje?Jedino ventili...
 
Ma ja sam siguran da ima jos po neki dobar majstor,ali nemaju oni dobre pare da plate kako treba i kad treba pa se tu javljaju i sabotaze.Siguran sam u to.
 
Ljudi moji opet se javio problem i kod ovog motora na 76-tici odradio je 6 sati i to laganica u transportu suncokreta od jednom poceo da menja zvuk to jest trokira i dimi kao lokomotiva brzo izadjem iz kabine kad cujem neki zvuk lupa iz glave motora i radi kao na tri klipa ne sastavlja zvuk dosao sam kuci evo danas upalio radi sve ali isto dimi nenormalno lupa ja ne znam da li da se smejem ili da placem!
Ako je odjedanput poceo motor da lupa moze biti da je ventil stradao,ili gora varianta-klip zalepio...to je moje misljenje.
 
Pukla ti klackalica,i kod nas u selu je na jednoj 76dv novoj pukla klackalica na 10 sati,uradili serviseri i to je ostao jedini kvar za dve godine.
Pre dva dana drugar orao nekih pola hektara blizu moje kuce sa novom rakovicom 65,ima 3 radna sata,orao je ledinu na prilicnom brdu,nije orano 20 godina.Razradjivanje samo gas.
 
Bogami, kad citam ove price od josifa92 uopste mi nije svejedno. Moja rakovica sad ima 10 sati, danas tanjirao suncokrete sa malom tanjiracom i skinula se farba sa kartera. Daj boze da ostane na tome! Inace od 1600 obrtaja na gore bruji kao tenk!
 
Nazad
Vrh