IMR - Rakovica

Radi ko nov :haha: a kao sto cira rece razradi ga malo pa onda samo gasa i vidjet ces snagu rajke
kad vec pomenu cira turiranja kod mog kad dodam gas zacadi lijepo i kad naglo oduzmem gas opet dim i teze pali sumnjam na bos pumpu jos i teze pali znali sta ovo dimljenje jer sam prije godinu skido pumpu pa sumnjam da nisam pogodio kut paljenja? uglavnom ne grije se normalno radi ima snage al tesko pali i zaj dim nije lijepo vidjet
 
Moja samo se malo vise optereti dimi. Ista tako i kad dam gas. Pali ko mina, snage ima ali cadi samo crn dim. Doduse nikad joj ni ventili nisu stelovani, a kamoli dizne, a ima oko 2500rc, po mojoj proceni jer je sat godinam bio van:osmeh: Nek ona i cadi, samo nek ide i ne staje u njivi:ppozdrav:
 
moja po moj procjeni 4000 nisu stelovani ventili kod mene nikad a sigurno znaci nikad a i ona cadi crno snimit cu kad budem kuci za vikend pa da pogledate a nemogu da nadjem listice da kupim naso sam na ebayu al vidio sam jednu radnju pa cu provjerit i to :D
 
A šta će da mu bude, a i baš ga je izturirao, uhhhh.. :D ni pol gasa
Ako je motor dobar teraj ga pol ili pun gas on če ići, a ako nevelja zaribat će na bilo kojim oretajima, nema tu nikakve filozofije. Sve se vidi u početku.

Ovaj motor na videu ima prekrasan zvuk i lepo radi na leru.


Evo kako radi DM34 na 565 nakon reparacije PVP i stavljeni novi ulošci dizni. Isto tako reže i nakon 550 rh.
 
Ovaj je bas ostar. ostriji od mog DM34, ali na mom nikad nista dirano. Kad (ne daj Boze) pocne da posustaje, ide odma kao doktora na kontrolu, da se skrpi, pa opet teraj. Zbog nemanja slobodnog vremena ovog leta nestigoh da mu prekontrolisem dizne, pvp i ventile. Jedva sam imao vremena operem traktor, tako da mi to ostaje za dogodine:osmeh: Garazu imam, ali popravke vrsim pod Bozijom supom jer od kojekakvog otpada (bele tehnike) jedva prolazim kroz nju, a kamoli traktor ili masine da parkiram ili popravljam. Velika mi je to greska, sve mi kisnu zbog tudjeg otpada, ali nadam se da cu do zime uspeti da isecem taj otpad, oslobodim garazu, uzmem koji dinar za gvozdje, a masine obradujem krovom nad volanom:ppozdrav:
 
Zanimacija preko vikenda.....

20140913114903.jpg
 
Ne, uradio sam jednu stranu vratio drzac kabine onda skinuo drugi drzac i drugu stranu....u sustini ne smeta kabina puno
 
Ja nikad nisam za to skidao kabinu,samo je lepo potkajlujem i udri.Jedino sto glavu izlupam o blatobrane dok se zavlacim. :osmeh:
 
Odradio je on par sati na probnom stolu i tamo je opterecen i proban kad su otisli serviseri rekli su slobidno samo traj radi sta hoces sa njim jos oni kad su montirali vozili ga 2 kruga i to celim gasom

Normalno samo po gasu, kako ga razradis takav traktor ces da imas. Ako ga mazis i pazis bice lenj dok ga bude. Moja Rakovica kupljena nova 91 il 92god. u decembru mesecu, vozena 40km odakle kupljena do kuce celim putem pun gas, stari sat je stao na oko 3000rc a ovaj novi je stao pre jedno 3god sa oko 500-600rh motor, dizne, pumpa, ventili nista nije pipnuto, a puca od snage. Nek te u zdravlju sluzi!
 
A jel ova kabina sto ima Homoljac odvojena od menjaca i patosirana?

To su takozvane siroke kabine za Rakovicu,licno ih bas i ne volim preglednost je ocajna osim ako imas visinu preko 1.90m,inace kabina nije odvojena od menjaca,krila jesu tapacirana.Kod mene u komsiluku je odradjena jedna takva kabina na Rakovici,odignuta je skroz od menjaca,ravan pod i odvojena instrument tabla od ostatka traktora i mogu reci da je ispalo odlicno...
 
Nazad
Vrh