IMR - Rakovica

поздрав људи,.ево постављам 2 слике да видите како стоје плугови кад их спустим на земљу.Стоје искошено.


Када су у бразди мало се исправе.како да решим то.
Kakve ti probleme pravi pri oranju?
 
Jel ti pravi kosu vuču ,zateže lance vuče traktor u orano ili neorano ,brazde različito hvataju.
Ako ne ,teraj to tako.
 
Promeni donji deo, samo obrati pažnju koliko je ravan deo gde naleže membrana ac pumpe. Da ne bi posle imao problem curenja goriva. Uglavnom, ako dođe do kupovine nove, nemoj IPM ni u ludilu da kupiš jer nisu više što su bili. Saznao sam na teži način...
 
Ja skoro imao zezanciju sa ac pumpom.
Sasvim slucajno vidim da mi nafta u rezervoaru vuce na crnu boju, znam da sam sipao sa pumpe gorivo i znam da je cisto bilo kao staklo.
Primetim da je traktor poceo da dimi u radu, jasno mi je bilo da je ulje u nafti ali odakle dolazi kad u ulju nema nafte niti se nivo u karteru menja...
Resim da krenem od ac pumpe i skinem je, posto sam bio u guzvi a imao sam novu Slovenacku pumpu, uzmem da je namestim kad ono medjutim, fali mesta, smeta usisna grana na motoru i ne moze da naidje na brenzone, fali 5mm.
(Rakovica 47 je u pitanju)
Raskopam pumpu kad imam sta da vidim, parcad zice kao od celicne cetke se pozabijala u membranu, odakle u gorivu nemam pojma, kante su sve ciste i uredne bile od nafte, i pre sam ih uvek koristio samo za naftu.
Imao sam i novu membranu pa sam resio problem.
Kasnije sam menjao na R65 ac pumpu, i ta Slovenacka je na nju odgovarala.




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da ga jbmi, možda ni one ne valjaju. Ali imam novu Ipm-ovu koja nije sastavila mesec dana i procurila je na sve strane, izdeformisala se iznad šolje....
 
E pa ne bih znao sta je sigurnija kupovina, za "Ipm" pumpe znam da su nepouzdane, ume trajati a ume i odmah da pocne zezati.
Sa Slovenackim se nisam do sad susretao, mada mi vizuelno zavrsna obrada ne izgleda lose.
Trgovac mi rece ovih 10 proda a Ipm tek mozda 1...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja skoro imao zezanciju sa ac pumpom.
Sasvim slucajno vidim da mi nafta u rezervoaru vuce na crnu boju, znam da sam sipao sa pumpe gorivo i znam da je cisto bilo kao staklo.
Primetim da je traktor poceo da dimi u radu, jasno mi je bilo da je ulje u nafti ali odakle dolazi kad u ulju nema nafte niti se nivo u karteru menja...
Resim da krenem od ac pumpe i skinem je, posto sam bio u guzvi a imao sam novu Slovenacku pumpu, uzmem da je namestim kad ono medjutim, fali mesta, smeta usisna grana na motoru i ne moze da naidje na brenzone, fali 5mm.
(Rakovica 47 je u pitanju)
Raskopam pumpu kad imam sta da vidim, parcad zice kao od celicne cetke se pozabijala u membranu, odakle u gorivu nemam pojma, kante su sve ciste i uredne bile od nafte, i pre sam ih uvek koristio samo za naftu.
Imao sam i novu membranu pa sam resio problem.
Kasnije sam menjao na R65 ac pumpu, i ta Slovenacka je na nju odgovarala.




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Filter u rezervoaru,tamo na poklopcu rezervoara je žican
 
Nije to, izvadio sam ga....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da nije od onog mrezastog sita u casici?
Inace ja te AC pumpe remontujem i uvek jedna ima u rezervi. Stara ipm kucista, novi ventilici i nova membrana. Spolja nikad nije bilo curenja.
 
Nije, danas mi proslo kroz glavu da su oprugice tih ventila tako tanke i da bi od njih moglo biti ali ispravni su bili, bem li ga sta je, traktor radi ide...
I ja sam menjao ventile na drugim traktorima jedino je nezgodno kilnerisati kad se menjaju 2-3put...



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pozdrav, imam jedan problem sa hidraulkom na rakovici 65 sporo dize poluge, ulja ima dovoljno. Traktor 550 radnih sati, do sad nije imao takvih problema.
 
Gde je pumpa hidraulike, napolju na motoru ili ispod kućišta hidraulike? Moguće da je izbila gumicu u zupčastoj pumpi.
 
Nazad
Vrh