IMR - Rakovica

Može, ako ti Rakovica ima pumpu hidraulike na motoru.
Postupak:
Na kraju cevi pritiska (tanka cev iz pumpe koja ide ka razvodniku na ploči) se postavi gumeno crevo i priključi se na ulaz od razvodnika za spoljnu hidrauliku. U izlaz iz razvodnika spoljne hidraulike se postavlja gumeno crevo koje se na drugom kraju šrafi u razvodnik na ploči. Ostaju ti slobodni: izvod iz ravodnika na ploči (za cev tj ulje spoljnjeg razvodnika) i otvor na kućištu hidraulike (povrat ulja iz spoljnjeg razvodnika). Spojiš ih i to je to.
Hvala puno. I posle toga se ne dira šraf 17, samo se podignu poluge, ručicom za kipovanje se okreće plug i to je to? Još ako bi imala neka slika kako to sve izgleda bilo bi idealno, alo i ovako je jasno, hvala puno..
 
Okretanje pluga.
Ne znaju kako funkcionise razvodnik.
Ja sam objasnio proceduru, (podignes plug do kraja pa ga spustis 10-15cm, stisnes kvacilo do kraja, okrenes preklopni ventil, pustis kvacilo, podignes rucicu do kraja i tek tad je razvodnik spreman za koriscenje)
Inace hidraulik isti kao kod mene, (pumpa na hidraulicnoj ploci) nisam siguran da li je u detalj sve isto i na starijim traktorima gde je pumpa na razvodu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@Brale, nemam slike. Taj lik što je prodavao po oglasima se malo zahebo kad je slikao nazovimo set za prepravku. Jeste da je izbegavao konkretne slike ali ko je samo malo vozio Rakovicu i gledao u te cevi skontao je u čemu je caka. Razvodnik za spoljnu hidrauliku na Rakovici je takav da može izdržati pritisak na povratnom vodu (postoje i oni koji ne mogu), i kada tako povežeš creva a koristiš poluge, pritisak se stvara svuda počevši od pumpe, cevi, creva i svega što je povezano pre razvodnika hidraulike za poluge. Jedino ne možeš koristiti istovremeno poluge i spoljnu hidrauliku. Znači povučeš ručicu i kada se oruđe podigne onda koristiš spoljnu hidrauliku. Možeš ti preseći pa da ne čekaš poluge da podignu do kraja, ali onda rizikuješ da se pri okretanju traktora ili rotiranju pluga nešto zakači ili ošteti.
Inače identično mi tako radi hidraulika na YTO-u. Ne može obe funkcije istovremeno...
-----------------------------
@deks ne bi trebalo da je takva komplikacija prebacivanje bez obzira gde je pumpa... Podigneš poluge do kraja ako moraš, ako ne ostavljaš ih u donjem položaju da bi imao dovoljno ulja za spoljneg potrošača, prebaciš preklopni ventil i to je to ako ti je ručica ostala gore kako si podizao poluge. Ako su poluge dole onda nakon prebacivanja preklopnika digneš ručicu i to je to, pokrenula je ulje.
 
Poslednja izmena:
Imao sam ja negde sliku, potrazicu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Које је ту губљење времена док се плуг окрене, па ту место сат и по орање траје три сата за 1 кј.
 
Ovako gore kako sam opisao, nema smisla ni pokusavati.
Konstruktorska resenja na Imr i Imt, na zavidnom nivou, nema sta.

Evo, nadjoh sliku.
fa89b3061ac25c810bf8c4d7bf1159ff.jpg
 
Poslednja izmena:
Da da, fabrika je tako predvidela da se koristi razvodnik.
Van svake pameti ali eto.
Sinisa ti je objasnio kako ce ti hidraulik raditi kasnije kad razdvojis razvodnik da bude nezavisan.
To i ja treba da uradim na svom traktoru ali sam lenj po svemu sudeci.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Које је ту губљење времена док се плуг окрене, па ту место сат и по орање траје три сата за 1 кј.
Nije, samo deluje komplikovano ali odradi se to u hodu bukvalno za dve sekunde. I ja sam lenj da prebacim a u setvi kukuruza na svakom kraju moram prebacivati preklopnik jer kad podignem poluge cima do besvesti pa me to nervira.
 
Ja sam namestio tu okasti kljuc 17, samo skratio, izbusio rupu i urezao navoj za crvic, pa tako predstavlja rucicu, nosenje kljuca sa sobom i okretanje svaki put je besmisleno kod koriscenja cesto.
Sinisa tebi skidam kapu, ja ne bih imao zivce svaki put ovako sa sejalicom.
Ja kad sejem sa Rakovicom oborim oba markera pa nemam problem.
Ali moram to resiti i zbog drugih prikljucaka, ta dva creva nisu skuplja od 3 crvene ali jednostavnije mnogo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pozdrav kolege po muci . Kako rešiti problem korišćenja spoljnjeg razvodnika bez okretanja "šrafa17" kod modela Rakovice novijeg datuma koje imaju pumpu hidraulike ispod sedišta a ne ozubljenu u razvodu paljenja? Unapred hvala.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
@deks i ja sam davnih dana stavio 17-ku kolenastu i oborim markere ali moram da radim tako zbog toga što poluge poskakuju kada podigne sejalicu (bilo šta ustvari). Navikao sam. Ruka već sama krene dole kad vidim kraj njive. :ROFLMAO:
@gagy68 ako nemaš pumpu na motoru ugradi je pa na nju nakači razvodnik. Ako imaš pumpu, dodaj prioritetni ventil. Treća varijanta je da ugradiš pumpu na pogon preko remena i remenice radilice. A četvrta varijanta je ugradnja pumpe pozadi na poklopac iznad kardanskog vratila.
 
Ja sam namestio tu okasti kljuc 17, samo skratio, izbusio rupu i urezao navoj za crvic, pa tako predstavlja rucicu, nosenje kljuca sa sobom i okretanje svaki put je besmisleno kod koriscenja cesto.
Sinisa tebi skidam kapu, ja ne bih imao zivce svaki put ovako sa sejalicom.
Ja kad sejem sa Rakovicom oborim oba markera pa nemam problem.
Ali moram to resiti i zbog drugih prikljucaka, ta dva creva nisu skuplja od 3 crvene ali jednostavnije mnogo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Znaš li možda dužine i fi creva koja se ugrađuju?
 
@deks i ja sam davnih dana stavio 17-ku kolenastu i oborim markere ali moram da radim tako zbog toga što poluge poskakuju kada podigne sejalicu (bilo šta ustvari). Navikao sam. Ruka već sama krene dole kad vidim kraj njive.
@gagy68 ako nemaš pumpu na motoru ugradi je pa na nju nakači razvodnik. Ako imaš pumpu, dodaj prioritetni ventil. Treća varijanta je da ugradiš pumpu na pogon preko remena i remenice radilice. A četvrta varijanta je ugradnja pumpe pozadi na poklopac iznad kardanskog vratila.
Pozdrav sinisa 1979. Video sam na onim oglasima koju su već pominjani kako momak resava problem sa 2 hidraulicna creva i 50€. Nudi on i rešenje problema koje ja navodim samo ta usluga košta 200€. Nisam imao prilike da razgledam uljne puteve na ploči (razvodniku) hidraulike. Verovatno da se može da uoči pritisni od povratnog voda tj. put ulja od pumpe do razvodnika. Za ostalo bih se snašao. Dakle treba uočiti mesto odakle ukrasti ulje pod pritiskom i najpre ga odvesti na pomoćni razvodnik a sa njega opet vratiti na razvodnik hidraulike traktora(poluge). Ako neko zna nek napiše koju reč nećemo mu ništa .

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Znaš li možda dužine i fi creva koja se ugrađuju?
Ne znam, izmeri, to nije tesko.
Onu navrtku odvijes na metalnoj cevi i izmeris iz nutra, hidraulicar kod kog budes pravio creva ce znati sve ostalo.

Ne znam da li sam negde spomenuo da je ovo gore sa moje slike resenje za traktor koji ima pumpu na razvodu.

Sad razmisljam, i kod mene je pumpa ispod ploce, nisam nikad obracao paznju da li je slicno kao na ovom traktoru ili je ta igranka malo komplikovanija.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne znam, izmeri, to nije tesko.
Onu navrtku odvijes na metalnoj cevi i izmeris iz nutra, hidraulicar kod kog budes pravio creva ce znati sve ostalo.

Ne znam da li sam negde spomenuo da je ovo gore sa moje slike resenje za traktor koji ima tandem pumpu na razvodu.

Sad razmisljam, i kod mene je pumpa ispod ploce, nisam nikad obracao paznju da li je slicno kao na ovom traktoru ili je ta igranka malo komplikovanija.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
meni je pumpa na motoru
 
Super, sve ovo sto smo pisali vazi za tebe.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zaboravio sam još jednu opciju. Ako imaš pumpu na motoru, možeš da je skineš i zameniš je sa tandem pumpom. Za 200 evra bi imao novu tandem pumpu. A ovaj što rešava za iste pare verovatno ne stavlja novu.
Što se tiče "krađe" putanje ulja na novom tipu hidraulike, to još nisam radio. Ali možda i može da se odradi a da ne bude nekakva sklepotina.
Na jednom imt-u 539 sam ugradio volansku pumpu od auta, posudu za ulje takođe od auta i razvodnik. E jedino što čovek koristi taj izvod samo za otvaranje -zatvaranje rasipača i dizanje krila prskalice. Ne znam da li bi izdržala nešto žešće...
 
Zaboravio sam još jednu opciju. Ako imaš pumpu na motoru, možeš da je skineš i zameniš je sa tandem pumpom. Za 200 evra bi imao novu tandem pumpu. A ovaj što rešava za iste pare verovatno ne stavlja novu.
Što se tiče "krađe" putanje ulja na novom tipu hidraulike, to još nisam radio. Ali možda i može da se odradi a da ne bude nekakva sklepotina.
Na jednom imt-u 539 sam ugradio volansku pumpu od auta, posudu za ulje takođe od auta i razvodnik. E jedino što čovek koristi taj izvod samo za otvaranje -zatvaranje rasipača i dizanje krila prskalice. Ne znam da li bi izdržala nešto žešće...
Koliko sam ja skontao po slikama za tih 200€ dobiješ jedan novi dvosmerni razvodnik P40, 4 creva i dve brze spojke (ženske) i uputstvo kako da povežeš. To u realu košta stotinak eura ostalo je zarada . Dakle nikakva druga pumpa. Samo je momak skontao odakle krade potisni vod pumpe i gde ga iz razvodnika vraca. Nema druge.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh