IMR - Rakovica

Ja sam kupio traktor sa jako malo sati, sat je stao na 260rh ali nije imao vise od 600-700.
Cim sam poceo da radim sa njim malo ozbiljnije, pumpa je pocela da zeza, skinuli je, promenuli gumicu i onaj plasticni deo oko gumice, poklopac(dekla) je bio zajeden, poravnali ga vodenom smirglom...
Hidraulik je radio bez greske neko vreme dok nisam pokusao podici malo veci teret opet, od prilike oko 1000kg.
Nesto se desilo, opet je popustila pumpa negde, i dalje dize ali na vecim obrtajima, na ler gasu samo prazne poluge podigne.
Nasao sam bio novu pumpu iz prve ugradnje, cena je bila oko 36000 din pre 2 god.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Izgleda da mi klapna gašenja ponekad ne vrati. Onda neće da upali. Na Boš pumpi (na ona 2 mala šrafa) ima goriva. Čuknem par puta onaj poklopac, pored same poluge gašenja i on upali.
E sad, dal to može da se reši na licu mesta (da se skine samo poklopac pumpe), ili mora kod bošiste na sto?

Послато са 23049PCD8G помоћу Тапатока
 
20240224_123254.jpeg

Pozdrav!
Kako da resim curenje motornog ulja odavde?
Pre neki dan upalili traktor,radio malo na leri,i pojavila se bara ulja ispod.
Uzeli skinuli ovaj poklopac, kupili novi semering i dihtung.
Zamenili to ,dotegli,ibacili ovu sajlicu i nju stegli,kad posle nekog vremena ponovo curi ulje.
Danas kupili novi semering ,namontirali,ali ponovo curi ulje.
 
Verovatno je oštećena bregasta osovina tj mesto gde naleže semering. Skini ponovo poklopac, proveri vizuelno kakva je osovina. Pokušaj pomeriti tj utisnuti semering dublje ili pliće u poklopac da ne naleže na isto mesto na osovini. Eventualno skrati oprugu semeringa da dobiješ manji unutrašnji prečnik tj da bolje pritiska ujedno i dihtuje. Ako je osovina oštećena žešće moraćeš je izvući napolje pa poravnati na strugu i onda prema novom prečniku skratiti oprugu semeringa da bi dihtovao.
 
[url=https://postimg.cc/BPZjZtkY][/URL]

Sada smo stavili semering u kuciste,pa smo onda zavijali kuciste sa sve semeringom na osovinu.
Nije pustalo,dok je radio u mestu desetak minuta.
Trebalo bi da je dobro.
Privi i drugi put sam semering naguravao do kraja osovine ,pa onda stavljao kuciste sa dihtungom,ali izgleda da tako ne legne lepo semering. Tako sam radio ,jer sam tako zatekao semering prilikom skidanja prvi put. A nesto mi delovalo da ce tako semering preciznije da legne u kuciste prilikom dotezanja.
Hvala na pomoci !
 
Poslednja izmena:
Loš kvalitet slike pa se ne vidi...
Da nisi možda stavio pogrešne dimenzije semering? Sad sam se setio i te opcije.
-------------------
22,2X35X6,3 ovo su odgovarajuće dimenzije semeringa
 
Sad vidim da si u prethodnom postu opisivao kako ste sastavljali....
Jaaooo pa kako vam to palo na pamet? Kako da semering dihtuje kada ga nabijete na osovinu a ne u poklopac?
Prvo se semering utisne u poklopac a zatim se sve stavlja na motor s tim da se osovina namaže sa uljem ili tavatom da semering pravilno naiđe. Ajaj, jajaj, jaj što bi rekao onaj iz filma Bogovi su pali na teme.
 
Sad vidim da si u prethodnom postu opisivao kako ste sastavljali....
Jaaooo pa kako vam to palo na pamet? Kako da semering dihtuje kada ga nabijete na osovinu a ne u poklopac?
Prvo se semering utisne u poklopac a zatim se sve stavlja na motor s tim da se osovina namaže sa uljem ili tavatom da semering pravilno naiđe. Ajaj, jajaj, jaj što bi rekao onaj iz filma Bogovi su pali na teme.
Nije delovalo da ce semering lepo da naidje u kuciste na poklopcu.Koliko god da se trudis, cini mi se da ne legne celim obimom ravnomerno. Cini se da je neka strana malo vuse ,a neka malo manje usla u kuciste.
Ja se ne secam da smo ovo nekada pre otvarali.I sada kada smo ga skinuli prvi put ,semering je bio dublje na osovinu,nije ostao na poklopcu. Iscupali ga nekom pincetom i na isto mesto stavili novi i zavili poklopac ,racunajuci da ce semering dotezanjem da legne u kuciste poklopca.
Tako je bilo,nismo mnogo ni razmisljali u zurbi,pa smo ga zato skidali vise puta.
 
Tu je i meni curelo ulje pre nekoliko godina i isto sam skidao vise puta ali se ne secam kako sam na kraju uradio pa je prestalo da curi. 😅
 
Ljudi, jel veliki posao da se na R65 postavi ono staro IMT 539 sedište? Ovo na mojoj R65 propalo skroz, a imam povoljno jedno to od 539. Mislim jel ugrađivao neko, pasuje li ona ploča, ili mora nešto da se budži?
 
Mislim da treba otvoriti posebnu temu za Rakovicu i sedište :-/ Toliko su gadno napravili da ne može nijedno sedište da se namesti sem fabričkog, ova nova za imt kad se stave ne može da provučeš nogu ispod volana i ne možeš da dohvatiš pod -_-
 
Jes malo tupavo uradjeno al jbg.Problem kod Rajke je sto hidraulik strci puno na gore te je limitirana mogucnost postavljanja bilo kakvog sedista.Skine se staro sediste a zadrzi se ona metalna opruga na kojoj je montirano staro sediste.Na staroj opruzi se radi postolje za novo sediste prema sedistu.Tako je najjednostavnije.
 
Nazad
Vrh