IMR - Rakovica

Jes malo tupavo uradjeno al jbg.Problem kod Rajke je sto hidraulik strci puno na gore te je limitirana mogucnost postavljanja bilo kakvog sedista.Skine se staro sediste a zadrzi se ona metalna opruga na kojoj je montirano staro sediste.Na staroj opruzi se radi postolje za novo sediste prema sedistu.Tako je najjednostavnije.
A ako ne znaš to sam da uradiš to košta boga oca i neće niko ni da gubi vreme da ti pravi sedište. Ja sam se raspitivao ali svi hoće da mi repariraju sedište ako im dam traktor na farbanje ili servis ako treba nešto da se servisira.
 
Tako je kako je.Kad sracunas da se dnevnica obicnog radnika krece oko 35e nista cudno da ti majstor naplati 50-60E.Ima tu malo zezanja ocas posla prodje pola dana i jace.Muka natera coveka da svasta nauci a i nemoze se svaka sitnica platiti.Naucio sam biti i stolar i mehanicar i bravar i jos svasta nesto kako bi u ovom poslu zaradio novce i opstao.Nije ovo nista komplikovano za uraditi,polako pa iz vise pokusaja ispasce nesto dobro.Zato zimsko vreme i sluzi .:ppozdrav:
 
Tako je kako je.Kad sracunas da se dnevnica obicnog radnika krece oko 35e nista cudno da ti majstor naplati 50-60E.Ima tu malo zezanja ocas posla prodje pola dana i jace.Muka natera coveka da svasta nauci a i nemoze se svaka sitnica platiti.Naucio sam biti i stolar i mehanicar i bravar i jos svasta nesto kako bi u ovom poslu zaradio novce i opstao.Nije ovo nista komplikovano za uraditi,polako pa iz vise pokusaja ispasce nesto dobro.Zato zimsko vreme i sluzi .:ppozdrav:
Ma nije problem da se plati, samo da se uradi kako treba i da taj rad ne traje mesec dana. Jel radiš ti sedište za rajku i koliko vremena je potrebno? Moje nije za bacanje ja mislim, ima na par mesta da se zavari i da se namesti opruga i da se odradi sunđer i skaj.
 
Usluzno ne radim,radio sam sebi na R60.Namestio tursko mesto starog sto je kao korito.Radi radnju imam ga i na drugoj rajki vec 7-8g i traje.Meni je trebao dan posla dok sam osmislio i iskrojio kako mi odovara da ga uradim.Nema tu nekog posla oko tvog sedista,ako ne varis,odnesi nekom ko ima Co2 a moze i obican aparat za varenje da uradi posao uz odgovarajucu elektrodu i amperazu.Siceve sam video da prodaju i po vasarima mada nisu nekog kvaliteta,ako imas nekog u okolini ko radi tapaciranja odnesi njemu da ti uradi.Oprugu skini sam i potrazi odgovarajuce dimenzije i namestis nazad.
 
Ma nije problem da se plati, samo da se uradi kako treba i da taj rad ne traje mesec dana. Jel radiš ti sedište za rajku i koliko vremena je potrebno? Moje nije za bacanje ja mislim, ima na par mesta da se zavari i da se namesti opruga i da se odradi sunđer i skaj.
Turi sliku sedišta tj šta je kvar pa da vidimo kako da ti pomognemo.
 
Usluzno ne radim,radio sam sebi na R60.Namestio tursko mesto starog sto je kao korito.Radi radnju imam ga i na drugoj rajki vec 7-8g i traje.Meni je trebao dan posla dok sam osmislio i iskrojio kako mi odovara da ga uradim.Nema tu nekog posla oko tvog sedista,ako ne varis,odnesi nekom ko ima Co2 a moze i obican aparat za varenje da uradi posao uz odgovarajucu elektrodu i amperazu.Siceve sam video da prodaju i po vasarima mada nisu nekog kvaliteta,ako imas nekog u okolini ko radi tapaciranja odnesi njemu da ti uradi.Oprugu skini sam i potrazi odgovarajuce dimenzije i namestis nazad.
Jel možeš da slikaš kako si uradio?
Turi sliku sedišta tj šta je kvar pa da vidimo kako da ti pomognemo.
Važi, kad bude vremena, skinuću da slikam.
 
Mogu slikati ovih dana kad uhvatim vremena,mada nista specijano nisam uradio,na kraj opruge sam zavario parce plocevine,udario pojacanja,izbusio rupe prema nosacu novog sedista,pritegao vijcima i to je to.
 
Ljudi, moje originalno sedište je više bar 10cm od ovog IMT, ne znam o čemu pričate. Deluje mi da samo treba da ga ušrafim umesto ovog na njoj.
Slikaću sutra.
 
Evo sedišta.
d3a2a50faebde5ce555dd35690e0977e.jpg
f93667e52a8afdcfed7cde7fdfdc82d2.jpg
1ef2e7f6bbd08eb580a523f164569ea3.jpg
34b5aaf7db28a788bdf7e53f514d3026.jpg
811269ce635f3c5bbbb7aa575819238a.jpg
1ef8d1d4a8d60ea2f5204610472836aa.jpg

64f639c902d5be6a682d3af02137e27a.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam baš sve modele i šta je sve fabrika ugrađivala ali moje fabrićko je mnogo niže od ovog tvog, ušrafljeno u ploču i nije ni 1cm odignuto od ploče. Ovo tvoje je kao sada što ima da se kupe u prodavnicama tursko i indijsko sedište, visoko i ne možeš nogu da provučeš ispod volana i pod da dohvatiš. Imt-ovo je niže od ovog tvog, Ja bio kupio novo u prodavnici ali kada sam montirao ne mogu da dohvatim nožni gas i vratim fabričko a ovo novo ubacim u imt.
 
Ja sam razmisljao da stavim neki slican torpedovom kako bi bio malo vislji, pozicija volana je malo niska.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod mene fabricki takav ali mi nisko, dok vozim ne mogu da se uvalim u sediste kao covek vec uvek sam naget malo napred.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Vec imam neku ideju gde cu da ga iskoristim

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh