IMR - Rakovica

A jaoj pa on za 200 evra ni ne radi ništa? Šalje ti delove, pa radiš sam? Jbt... Ni dodatne nezavisne pumpe ni posebnog rezervoara...
----------
@gagy68 slikaj razvodnik hidraulike, okači ovde pa da vidimo gde ulje ide i onda rešavamo problem.
 
Baš tako. Imaš objave na Fb. Momak je iz Leskovca ili okoline koliko se sećam. Setio se momak pa da naplati. Prvu foru su mu provalili i sad kruže slike kako povezati creva da to radi ali niko još ne piše o ovom o čemu mi pričamo. Uskoro će i to postati "javna tajna"

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Nisam na Fejsbuku. Gospođa ima profil ali za 17godina mislim da nisam poslao više od 5 poruka.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Hajde da zamolim da ko se razume lepo napiše ovde šta i kako se šteluje na hidraulici Rakovice 65, dupla vuča, noviji tip sa 2 ručke. Konkretno za oranje, ali i inače.
Plivajući hidraulik, kako naštelovati klip plivajućeg, kako okrenuti onaj šraf/ventil ispod sedišta napred? Neki šraf sa desne strane, gledao sam na Youtube, pa mi nije jasno. Znači, šta konkretno i kada raditi?
Ako može, neka dobra recenzija, bio bih zahvalan.
 
Za oranje nema sta da steluje. Toplink na gornju rupu na traktoru, najvaznije otkljucati plivajucu tu gde kacis toplink ima ona kao kocka, kako bi moglo da gura iglu. Ja malu rucicu spustim skroz dole a sa velikom odredjujem dubinu, sto rucicu spustas nize dobijas vecu dubinu. Nije uopste komplikovano, dosta dobro radi. Za kipovanje okreces sraf ispred sedista, ima zasecenu crtu na sebi, kada je crta na gore rade poluge, kada ga okrenes u desno radi kipovanje a kada okrenes u levo to je sporije spustanje za sejalice itd, razume se levo i desno gledano kada sedis. Da bi kipovala mora rucica hidraulike biti podignuta gore. Tako je kod mene.
 
Ako je sve kako treba, onu polugu kad gurnes rukom ka napred (simuliras udar toplinga) poluge treba da krenu gore, ako su spustene do kraja na velikoj rucici, mala se ne dira, uvek stoji dole.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Očigledno je kod vas mnogo laka zemlja kad orete sa malom ručicom skroz dole.
Uputstvo kaže digneš plug, mala ručica gore, onda veliku spustiš. Onda polako spuštaš malu dok se plug ne osloni skroz na zemlju. Onda spistiš malu ručicu još malo. Kreneš da oreš. Ako je plitko, spustiš malu još malo. Ako je duboko, malo je digneš. Šraf okreneš da je zarez ka unutra da bi spuštao plug brzo. Topling na gornju rupu traktora, a donju na plugu. Izvučeš kockicu pre svega ovoga.
 
Probao tako ali ne drzi uvek istu dubinu.
Iskreno ne zezam se sa tim, imam tocak na plugu i samo spustim veliku do kraja, na tocku stelujem dubinu.
Vucem plug kao prikolicu sto bi drugar rekao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mala rucica sluzi samo za odredjivanje koliko ce plug ici u dubinu, da bi plivajuca odreagovala plug mora potonuti dublje a nemoze od male rucice.
Probao tako ali ne drzi uvek istu dubinu.
Iskreno ne zezam se sa tim, imam tocak na plugu i samo spustim veliku do kraja, na tocku stelujem dubinu.
Vucem plug kao prikolicu sto bi drugar rekao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Obavezno skini tocak, traktor mnogo lakse vuce i mnogo manje proklizava, probaj pa se uveris. Ja sa mojom vucem 2x35, doduse rakovica 76.
 
Ide to, dv je...
Probao sam kad ga podignem, nema potrebe da se skida.
Obicno zurim kad je oranje u pitanju, kad budem imao vremena pozabavicu se malo vise sa tim.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Treba na levo. Ako je na gore, onda spušta sporo i to je za mašine koje ne treba da tresnu o zemlju. Na primer, sejalica, rotaciona kosačica, prskalica itd.
 
Najbolje je kad ores sa drugim traktorom. Ja sam za 10 godina izorao 0.5ha sa rajkom 65s, i nikad vise nisam probao oranje. Jebo je hidraulik i ko ga napravi.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Kod mene na levo spušta sporo ,gore brzo.
Oko rajkinog hidraulika ima malo petljanja ,ali kad se naštaluje u oranju nema razlike od IMT.
 
ја немам други трактрор до раковице 65 88 год.са њом све радим,зато и питам да би мало проникнуо у та подешавања хидраулика ради орања,нарочито.
 
поздрав људи,.ево постављам 2 слике да видите како стоје плугови кад их спустим на земљу.Стоје искошено.


Када су у бразди мало се исправе.како да решим то.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh