Herbicidi u kukuruzu

Školski 21 dan ali obično u praksi 15 sve zavisi.
 
Izgleda da nije sva kao voda.... Evo malopre mi bio stric i pokupio je seme kukuruza što mi ostalo,mora ponovo da seje jer je spržio kukuruze sa hemijom. Nisam ga mnogo pitkao,dosta je njemu muke i ovako,samo je rekao da je koristio Motivel i Peak. U kojoj količini u kom listu koju površinu nzm ništa osim da za 40 godina ovako nešto mu se nije desilo. Oprezno ljudi!
Nisam bukvalno mislio da su ko voda, nismo deca, nego su slabiji nego sto su pre bili.
 
PREZADOVOLJAN !!!
tretirano 17.05.2015

Principal plus ( sastavljen u sopstvenoj reziji cca upola cene originala)

40gr/Ha Nikosulfuron
40gr/Ha Rimsulfuron
0,6L/Ha Dikamba
0,1L/Ha okvasivac INEX
( ima i kontrolna traka cca 20-30m.....malo se sofer zablenduco pa nije sastavio redove bas najbolje :) )

Pioneer seme iz Madjarske

1hogy.jpg


21m9ac6.jpg


r7vmza.jpg


NS 6010

2hwjrlx.jpg


11afq4x.jpg



 
Na jednoj parceli imam samonikli suncokret,prskao sa 0,5l/ha chief-a pre 3 dana i jos se ne vidi da mu nesto fali. Sa cime da ga prskam ako ovo ne uspe?
 
Uspece , pogledaj na tacku porasta, da li se zuti ,mora se zutiti. Triketoni se translociraju u najmladje delove biljke i zaustavljaju dalji porast tj. napadaju tacku rasta,biljka ne napreduje i propadne vremenom. Da potpuno propadne nekada je potrebno i do 10 dana.
 
Na jednoj parceli nije mi uspelo prvo prskanje. Adengo na crno. Danas otišao da ga nagrnem i imam šta da vidim.Trava i kukuruz jednaki visine do kolena (10-11 list). Nagrnuo sam ga tako, ali sam mislio da sutra uzmem LEK (laudis-equip) pa da ga oprskam jer je ostalo dosta trave u redovima. Ne znam hoće li mu škoditi pošto je dosta velik, a nisam ga do sada u toj visini prskao?
 
Pa nisam ga tolko zagledao,vidim da su se ovi manji sprzili a veci mi izgledaju isto,sacekacu jos par dana da vidim dal ima neki rezultata
 
Kazem ti, samo pogledaj da li im se vrhovi zute, 10001 % da se zute vrhovi , to znaci da hemija deluje i treba je ostaviti neko vreme da odradi posao . Nakon 10-tak dana moze spartanje i to je to.
 
I jesi li zadovoljan s monsoonom?Ja sam isao isto sa 1l/kj posto ga prvi put koristim za sada odlicno radi posao mada mi se cini da je i kukuruz dobio malko pobledeo mi je ali ispraticemo do kraja mozda je to samo trenutna reakcija na hemiju!

Задовољан, с тим да и њиве нису хербаријум а и корови нису прерасли за прскње а земљишно деловање тек треба да покаже .
Овратине сам поновио и ту се кукуруз био мало уврно после ових киша се повратио ,тако да преклапање није препоручљиво.
 
Jako interesantan slucaj ,moglo bi komotno da ide i u nikad ovako. Morali bi priupitati inspektora , sta se ovde desilo ...


4h6z34.jpg

2usfjh4.jpg

jhtso4.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam stručnjak ali mi se čini da je komšija sa sucukretom zeznuo stvar, izgleda da je prskao po vetru (vetrini) sirak sa običnim diznama i magla (drift) završio u kukuruzu, neće ga ubiti ali nema od njega ništa.
 
Nisam stručnjak ali mi se čini da je komšija sa sucukretom zeznuo stvar, izgleda da je prskao po vetru (vetrini) sirak sa običnim diznama i magla (drift) završio u kukuruzu, neće ga ubiti ali nema od njega ništa.

Kukuruz bi od tog herbicida ne bi pobeleo kao sto je ovde na slikama nego bi pocrveneo.

- - - - - - - - - -

Vidjao sam ovakav kukuruz ali samo na uvratinama zbog prevelike doze Merlina. Ali on bi trebao da deluje i na korove a ovde koliko se vidi po slikama to ne desava.
 
Kolega cicimoric je 100% u pravu evo dokaza prskana je soja sa diznama za vetar ali opet ga je zakačilo
img0082.jpg
 
Nazad
Vrh