Herbicidi u kukuruzu

Mislim da nemas preparat u tom uzrastu koji moze unistiti popanac.
 
Isti problem sam imao i ja prosle godine sa poponcem. Na forumu sam dobio preporuku da odradim tretman Monsunom i nisam uspeo da ga unistim. Cini mi se da sam ga samo usporio i to je to. Cak je i kukuruz dobio opekotine, verovatno od hemije.

Evo slika od prosle godine nakon tretmana Monsunom u 8-9 listu



 
Mislim da Equip u toj fazi može dobro da odradi poponac . Malo je nelogično ali tako mi se pokazalo . Uzmi ovo sa rezervom , jel nisam sto posto siguran da nisam stavljao tada još nešto snjim ili je stradao od nečeg ranije , ali čini mi se da je tako.
 
Попонац њивски-Convolvulus arvensis:
Bonaca EC(Galenika-fitofarmacija)
-стрна жита:0.6 л-0.8 л/Ха у условима слабе закоровљености;0.8-1.2 л/ха у условима јаке закоровљености све до појаве листа заставичара
-кукуруз:0.8л/ха третирањем целе површине када кукуруз има 3-6 листова
Мото ekstra850:Galenika fitofarmacija
-кукуруз:0.8-1л/ха третирати када биљке имају развијена листа
-пшеница:0.8л-1л/ха третирати од бокорења доформирања другог коленца
Talisman Galenika fitofarmacija
-кукуруз:1.25л-1.5л/када су корови развили 2-6 листова
Tangenta-исто као и Талисман

Ваљда је доста?
 
Sa cim da prskam cicak u kukuruzu koji je 8-9list ? Mislio sam sad posle spartanja samo u redove.. Ta njiva je prskana merlin fleksom ,pre nicanja , a najvise je stradao kukuruz, negde polovina je ostala niska i belog lista od sredine, ostatak je dobar .. Malo je zaustavljen i sirak ,ali mislim da nema nameru skroz da uvene ,cicak krenuo kao cetka.. Nisam nista od hemije radio posle merlin fleksa ,bas iz razloga sto je kukuruz dosta stradao ,a toga se bojim i sad , sta predlazete ?
 
Kolege treba mi jedna konsultacija. Da li je ovo na slikama Divlji ovas. Cime bih mogao da ga unistim. Kukuruz je od 6-8 lista i prvi put je prskan Agrodimark+Siran kad je bio na 3 lista. Da li u herbicidu treba dodati prihranu. Inace njiva je puna ovog korova, sto je posledica, mozda kasnog oranja :sta:.



 
Meni ovo liči na veliki muhar, ekvip 0,7-1lit po kj i treba da ga odnese a prihranu kako ti volja, a posledica nicanja muhara je hladno i kišovito vreme tojest velike količine padavina koje su bile pre desetak dana.
 
Meni ovo liči na veliki muhar, ekvip 0,7-1lit po kj i treba da ga odnese a prihranu kako ti volja, a posledica nicanja muhara je hladno i kišovito vreme tojest velike količine padavina koje su bile pre desetak dana.

Hvala sale. Danas cu da odradim prskanje. Ali za spartanje ce biti kasno ako cekam da se korov osusi, minimum 2 nedelje...
 
Te muharike resava rimsulfuron dobro. Mislim da je jeftiniji od ekvipa i da moze do 8 lista.
 
Danas kad sam otisao da ralim jednu njivu koja je u blagom bregu kad sam silazio dole od polovine imam sta i da vidim.Cicak kao livada.Malo manji od kukuruza a,kukuruz 8 pa i 10 listova.Sa cim da ga spasavam od jeftinije hemije?
 
Nazad
Vrh