Herbicidi u kukuruzu

Hladnoća je u pitanju.Videćeš kroz nekoliko toplih dana kako se situacija popravlja na bolje.
 
Ja juce oprskao kukuruze za monsoon active i danas kada sam otisao da doprskam 5 redi ukupno na tri njive u trake da nebi duplirao redove za ne poverovati da su korovi dobro dobili po usima,muhar pocrvenio,sirak pobeleo,ambrozija isto pocrvenela,a ostale sirokolisne obesile usi i samo im sklamcu inace isao sam 1l/kj.
 
Jel koristio neko Equip u 9-10-om listu imam na 3 jutra malo više sirka kojeg mi siran nije baš odneo a prskao bi ako može...
img0098.jpg
img0100.jpg

img0102.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel koristio neko Equip u 9-10-om listu imam na 3 jutra malo više sirka kojeg mi siran nije baš odneo a prskao bi ako može...
Slobodno,idi 1.5l po jutru equip ako ga nije zaustavio siran,ja Sam isao 1l talisman po jutru I posle equip 1.5l I opet nije bill nista posebno,sirak polupreziveo,Sada je tu ultra hibrid,oduvao fokus sirak crveni se,sreca u ultra hibride inace sirak je rezistentan na sve ostale od sulfonilurea...
 
Monsun u praksi bolje resava rizom. Ogranicenje je jedino do 8 lista.

I kod nas sirak je sve vise rezistentan. Dogodine na problematicnim mestima ultra hibrid i branje u klipu jer na zalost nema neki ozbiljan hibrid fao ranije grupe.
 
Nema herbicid nijedan da nosi rizomski sirak u kukuruzu(osim ultra), moze da prica ko sta hoce, mi se samo zavaravamo kad pocrveni ali da on nestane skroz nema sanse.Hemija je postala kao sa vodom da se prska.
 
Taj problem se rešava plodoredom,sav kukuruz mi je u soji koja je dobro nalivena lane sa fusiladeF, sada kada je niklo uskolisno dobilo sirana pola doze i oduvao sve (bio veličine max3-4 cm) sada se pojavljuje drugi ponik opet tako sitan a kukuruz napreduje oko 20-25 cm (nisam brojao listove) da li ga ošpartati ili opaliti sa ekipom?
Ako i ostane sirka dogodine će soja tamo.Rizoma nema u parceli.
 
U redu je plodored, ali nismo svi u mogucnosti da sejemo svake godine drugu kulturu.Ako ces soju dogodine onda spartanje ili zagrtanje sta radis vec.
 
Gorane, slicna prica je i kod mene. Prosle godine je soja dobila Fusilade 1l po kj i sad u kukuruzu koji je sejan na sojista gotovo da ni nema sirka. Kukuruz je juce popodne oprskan Monsunom i sad cekamo da vidimo sta ce da se desi :D
 
Kod mene je sav kukuruz na repi,i nema sirka rizomskog,ali je krenu sitan muvar,mislim da cu ici sam malom dozom equipa.Da ga zabunim da ne krece jer daleko je jesen.A kukuruz bogme dobrih 8 listova a negde i jace.A imam pitanje uvezi sa cickom,isao sam sa laudisom 1l po kj,i tu gde je bilo gusce cicka slabo umire ,pobeleo je ali nikako da krepa.Valjda je bilogusce pa nije svaki pokupio punu dozu????sta tu raditi dali dodati malo jos laudisa?Ili samo spartanje ....?
 
Hemija je postala kao sa vodom da se prska.
Izgleda da nije sva kao voda.... Evo malopre mi bio stric i pokupio je seme kukuruza što mi ostalo,mora ponovo da seje jer je spržio kukuruze sa hemijom. Nisam ga mnogo pitkao,dosta je njemu muke i ovako,samo je rekao da je koristio Motivel i Peak. U kojoj količini u kom listu koju površinu nzm ništa osim da za 40 godina ovako nešto mu se nije desilo. Oprezno ljudi!
 
Ma kakva voda krivi su majstori, ja sam ogled pored kuće prskao 2 puta sa Senkorom tj doza koja je bila na njivi samo sam prešao 2 puta eno je došla soja čim je otoplila kao duvan.:off_topic:
 
Монсун 1л по јутру , прскано пре 15-так дана .


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

 
Poslednja izmena:
I jesi li zadovoljan s monsoonom?Ja sam isao isto sa 1l/kj posto ga prvi put koristim za sada odlicno radi posao mada mi se cini da je i kukuruz dobio malko pobledeo mi je ali ispraticemo do kraja mozda je to samo trenutna reakcija na hemiju!
 
Nazad
Vrh