Herbicidi u kukuruzu

Cici je u pravu od pulsara je postao takav, moj kukuruz je u pitanju nikakav fusilade...
 
Mišljenja sam da je onaj kukuruz stradao od nekog 2,4-D preparata...
 
Radoslave ako je dobio samo od magle onda ce da prezivi, ali ako je dobio direktno onda mu nema spasa.

Magla jeste bio je vetar popriličan toga dana ,ali ništa strašno... to je sam početak njive i ima oko 30-tak takvih ostalo je živo pravo i zdravo...:osmeh:stavljali smo karton na krajnju diznu a evo i ostatka te njive kako izgleda:osmeh:
img0083.jpg
 
Kad bolje razmislim,klomazon isto tako beli,ali s obzirom da se koristi samo u soji i u uljanoj repici,verovatno nema veze sa onim kukuruzima,ili možda i ima
 
Suncokret je tretiran sa Fuzilejdom, reakcija kukuruza na fuzilejd je da pocrveni i susi se. Od zanosenja magle je sigurno uzrok onakvog stanja jer je radjeno sa trojkama (dizne)( i po vetrovitom vremenu) .Atipicna je reakcija kukuruza na fuzilejd ,dok se po okolnom sirku vide mrko crvene tackice i mizerna ostecenja...... hmm.....
 
Ljudi se zanose diznama za vetar. Imam ove godine problem jer je komšija prskao širokolisne korove u kukuruzu (imao dizne za vetar) a sve je nosilo maglu na moj usev i napravio mi je ogromnu štetu.
 
Kukuruz pocrveni skroz od pulsara kad ga direktno poprskaš a od magle (drifta) neće pocrveneti ali će bolovati i hoće da izbaciva belilo ponaročito gornji listovi i ako zahladi a to važi i za hemiju za sirak, napisao sam da je prskano po jakom vetru pa je maglu razneo na veću površinu i zato se nije osušio kukuruz a posle prskanja je verovatno nastupio kišni period pa je počeo da beli u točiru, biće tu posledica, da je duvao vetar slabije ta magla (drift) bi završio u prva 3-4 reda i to bi osušio u korenu, ovo je moje neko viđenje ove situacije i ono što sam viđao u praksi, moguće je da grešim.
 
A kada ste prskali iz traktora niste videli da hemiju nosi vetar? Zar je toliko tesko stati i sacekati da prodje vetar ili doci sutra? Soju bratovu sam dosao u 18h i vetar nije stao do 20h. Na kraju sam odustao i dosao sutra ujutru i oprskao. Komsijski suncokret koji nije Clearfiled, a sa druge strane psenica.

Danas sam obilazio kukuruze.

Situacija je sledeca.
1.Monsun pola doze 0.9l/ha preziveo poneki sirak i pepeljuga, ostalo crklo. Posto se planira secerna repa na toj njivi, hemija vise nece raditi, vec malo spartanje i kopanje/cupanje.
2.Maton 0.5l/ha odlicni rezultati na palamidu, a ostale sirokolisne je zabunio samo tako. Ista ta parcela oprskana sa Monsunom 1.8l/ha jer je strasno prljava. Imam cak i divlje kupine do komsije i tu sam trebao dodati Bonacu, ali nisam se setio da ponesem.
3. Monsun 1.7l/ha, sve unisteno sem palamide koja je pocela da tera u seme.
4. Intermezzo 0.25l/ha, sve sem popanca.
5. Ekvip 2l/ha nisam zadovoljan. Jako slabo dejstvo na sirak.

Toliko za sada:ppozdrav:
 
Da li laudis uništava popanac? Ne piše na flaši,a ni na njihovom sajtu.
 
Problem je što je kukuruz u 8-10 list. Ne znam da li ga prskati sa nečim ili špartati-nagrnuti, mada mi se ovo drugo ne radi sa toliko popanca.
 
Nazad
Vrh