Herbicidi u kukuruzu

Da li se na kraju osusila skroz ili samo izbelela?Moje iskustvo kaze da kad je do 10cm nema problema a za vecu samo stopira u porastu a kasnije se oporavi.
 
Onda da li je moguce da na njivi ako je malo jace zariste palamide prvo prskam recimo Laudis-om,pa posle korektivno Callisto-m?
 
Posle Laudisa, nema sanse da prezivi palamida. Laudis ti je kompletnije resenje od Kalista. Laudisu dodas malo rimsulfurona i imas kombinaciju koja bije sve moguce od korova.
 
odlican je protiv palamide! Kod mene su bile oaze kad sam isprskao 7 dana je palamida zutela i kasnije je odumrla. Parcela je bila cista od palamide.


p.s. Kasnije u toku vegetacije je bilo samo poponca, ali nisam mogao da špartam tu njivu jer su tata i stic usejavali ..... (crv).
 
Poslednja izmena:
http://www.agro.basf.rs/agroportal/...onproduct_catalogue/product_details_1433.html

Je l' znas cenu? To je "drugi deo" herbicida Celebrity plus. Prosle godine ga je moj rodjak koristio, dobio je za jedan ha gratis, ali iako je odradio posao kaze da ga ne bi koristio, jer ima i jeftinijih alternativa...
Kod mene cena za 400 gramma je 2890 + 250 din okvasivac 1l.To je za 1 ha.Inace kazu da je jako dobro sredstvo ja sam bas danas rezervisao 5.5 kg+okvasivac 13lit.
 
Ako je tako, onda mislim da je mnogo bolje da odmah kupis Celebrity plus. U pitanju je distinct+Motivell, i cena je 30 i neki euro, a kompletno je resenje i za uskolisne, i za sirokolisne korove!
 
moje iskustvo sa motivelom je katastrofalno prskao sam sa ekvipom i zafalilo mi je 2l ja u radnju kad ono nema ekvipa ali ima motivela ja kupim i isprskam a ono kao da sam prihranio korov i rekoh sebi sad si ušao u moju njivu i nikad više što se tiče širokolisnih korova CALISTO je zakon jeste skuplji ali je isto toliko i efikasan i ne boli te glava kadkada ti jeftiniji herbicidi mogu biti i skuplja varijanta ako ne uspe prskaj ponovo a ako si čekao zadnji momenat onda više i nemaš čime prskati i šta tada upropastio si celu njivu želeči da uštediš 1000-2000 dinara možda ja nisam u pravu ali poslovica kaže PLATI PA SE KLATI :ppozdrav:
 
Cek, je 'l smo se dobro razumeli prskao si Motivellom, a najveci problem su sirokolisni korovi? Mislim da je u tome greska! Mootivell ipak ima sporedno delovanje na sirokolisne korove...
 
Cek, je 'l smo se dobro razumeli prskao si Motivellom, a najveci problem su sirokolisni korovi? Mislim da je u tome greska! Mootivell ipak ima sporedno delovanje na sirokolisne korove...

Pogresno si shvatio. Pricao je o Equipu koji mu nije bio dovoljan pa je ostatak prskao Motivelom s kojim nije imao nikakvog uspeha dakle ovde su u pitanju uskolisni korovi. A sto se tice Calista to pise o sirokolisnim korovima. Posle reci "nikad vise" zaboravio je da stavi tacku verovatno od umora kako je krunio danas. Nadam se da sam razjasnio.:ppozdrav:
 
Pogresno si shvatio. Pricao je o Equipu koji mu nije bio dovoljan pa je ostatak prskao Motivelom s kojim nije imao nikakvog uspeha dakle ovde su u pitanju uskolisni korovi. A sto se tice Calista to pise o sirokolisnim korovima. Posle reci "nikad vise" zaboravio je da stavi tacku verovatno od umora kako je krunio danas. Nadam se da sam razjasnio.:ppozdrav:

sve si lepo pojasnio i objasnio :ppozdrav:
 
Zato nema potrebe cekati da palamida izadje do kolena pa prskati,mnogo je efikasnije ici sa calistom dok su korovi mali a mogucnost delovanja preko zemlje(odlicnog)onemogucava da nikne bilo koji sirokolisni korov.Zastitari iz bajera tvrde i da laudis ima delovanje preko zemlje,ali je to prazna prica,samo sto je izaslo ubija.
 
Ja ovako radim godinama i mislim da je najeftinije a i efikasnost je bas velika.Nakon setve poprskam zemljisnim herbicidima i to 2l deltacet+1l rezon na 1ha,i onda kad je kukuruz na 3-4 listu isprskam matonom 0.7l na 1 ha,i nema travke nikakve,Cena po ha za sve ovo je oko 2500din.:osmeh:
 
Ja ovako radim godinama i mislim da je najeftinije a i efikasnost je bas velika.Nakon setve poprskam zemljisnim herbicidima i to 2l deltacet+1l rezon na 1ha,i onda kad je kukuruz na 3-4 listu isprskam matonom 0.7l na 1 ha,i nema travke nikakve,Cena po ha za sve ovo je oko 2500din.:osmeh:
Ja idem isto 2l acetohlora ali idem i 2l. terbisa . A vidim da ti ideš 1 l. pa neznam otkud meni 2l. Čini mi se da treba1.5l po hektaru .terbisa a mislim da je to taj rezon.Koliko je glifosat ove godine u Srbiji..????.:ppozdrav:Što pita Branko za ograničenja , to ne bih znao jer mije sva pšenica po soji ali lane je bla po kuk. i nije bilo problema mada se te dve godine nemogu ni porediti zbog velike razlike u padavinama..Ove godine se mogu očekivati oštećenja ozimih useva od ostatka herbicida koji zbog nedostatka padavina nisu dovoljno isprani pogotovo kod onih koji su išli sa dozama malo većim od preporučenih.
 
što se tiče matona ja ga zaobilazim u širokom luku jer je to hormonski herbicid i pošto svi čekamo da svi ciljani korovi izniknu da bi prskanje bilo što efikasnije dešava se da kukuruz nije sav iste veličine neki je veći neki manji i u toj situaciji ako se primeni maton svi oni veći kukuruzi su nadrljali ne odmah ali verovatno ste ili videli ili i sami doživeli kako se ti strukovi kukuruza kasnije pretvaraju u bičeve i tu roda nema
 
Nazad
Vrh