Herbicidi u kukuruzu

@milan 87
bilo je i posle korova, ali je unisteno sve sto je bilo u njivi pre nicanja. Trebao bih napomenuti i da sam spremao mesec dana pre setve njive. Odradio sam prohod sspremacem polovinom marta, i posto nije bilo kise, nisam hteo da vadim i to malo vlage, pa sam odmah sejao
 
@pankin kod nas kad ga pitas sasta si prskao, uglavnom izbegava da ti kaze. a vidi u upustvu lumax,nesme se posle sejati psenica tako pise.
zato ti imas mogucnost da se ovako informises sta je najbolje primeniti u kukuruzu a ti sto nece da kazu sta koriste nek rade kao i pre 50 god. pa ce se videti na kraj ko ima cistiju zemlju i bolji prinos
:ppozdrav:
 
@Dragan.kovacev
Equip je vrlo efikasan u suzbijanju visegodisnjih i jednogodisnjih uskolisnih korova u kukuruzu. A najbolji nacin je ako ti vreme i vremenski uslovi dozvole da primenis split aplikaciju, s tim da obavezno prvi put koristis 3/4 od pune doze a drugi put 1/2 doze. Kukuruz da ne bude veci od nekih 7 listova.[/QUOTE]



ovi 25% vise od pune doze, nece da mu fali nista?
 
Meni prvo nije bilo jasno kako funkcioniše split aplikacija , ako treba da uništimo korov i imamo preporučenu dozu , kako onda pola doze može da uradi isti posao.Tako sam i radio al mi nije bilo jasno kako to.
Kasnije je baš ovde neko objasnio da je fora što se onda korovi pršću dok su manji pa su dovoljne manje doze , a ako pustiš da odjačaju mora puna doza.
 
Meni prvo nije bilo jasno kako funkcioniše split aplikacija , ako treba da uništimo korov i imamo preporučenu dozu , kako onda pola doze može da uradi isti posao.Tako sam i radio al mi nije bilo jasno kako to.
Kasnije je baš ovde neko objasnio da je fora što se onda korovi pršću dok su manji pa su dovoljne manje doze , a ako pustiš da odjačaju mora puna doza.

A ako pustis jos malo onda nema vise spasa.:ppozdrav:
 
Pitanje je za Pankina al ako mugu i ja ...
Iz sjemena ima raznoraznih preparata koji djeluju i prije nicanja , a iz "žile" , samo preko lista , ima ih dosta recimo : Motivel,Tarot, Siran,Equip,...
Pisano je već sto puta al ajde .
 


---------- Poruka napisana u 08:46 ---------- Prethodna poruka je at 08:45 ----------

PANKIN ....za divji sirak vredi nesto ?
lumax uništava sijerak iz sjemena a onaj iz rizoma se jako muči tako da je onda u korekciji dovoljno pola doze motivela da ga uništi
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje,koliko je Callisto uspesan protiv palamide?ako neko zna iz prakse,ne sa papira
 
Poslednja izmena:
2hfpb9y.jpg


e16xao.jpg


Evo par slika sa ratista...Callisto vs. palamida
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh