Herbicidi u kukuruzu

Tu je problem do pripreme, jer seme nije posejano na istu dubinu.
 
Da pitam i ja jos nesto,ako na njivi ima dosta sirokolisnog korova,da li je bolje prvo prskati sa Laudisom,pa posle sa Callistom,ili je bolje iz dva puta sa Callistom?
I jel se oba herbicida mogu koristiti nezavisno od faze rasta kukuruza?
 
@petar84
Posle Laudisa ako se ispostuje doze, nema potrebe ni sa cim prskati. Calisto deluje i preko zemljista, dok Laudis je samo kontaktni herbicid. Mogu se oba koristiti do ~10 listova kukuruza (u praksi se pokazalo da mogu dokle god moze traktor da udje u njivu, jer je u sezoni 2011 bilo na nekoliko mesta spasavanja useva, gde je kukuruz bio bas povelik).

Ako resis uskolisne korove onda Calisto, ako imas i uskolisnih onda Laudis. Drugim recima ako imas sirka iz rizoma, prskas sa rimsulfuronom (ili Equip)+Calisto, ako imas samo jednogodisnje uskolisne, onda Laudis zavrsava posao.
 
calisto je majka mara za sve širokolisne korove deluje i preko zemlje i kontaktno neznam kakav je celaris koi je unapređena verzija calista ali calisto me oduševljava
 
Hvala ljudi,buni me jos jedna stvar,u uputstvu pise da i jedan i drugi deluju na sirokolisne i jednogodisnje uskolisne korove,na jednoj njivi postoji mogucnost da imam problema i sa jednogodisnjim uskolisnim,znaci li to da Laudis bolje deluje na njih nego Callisto?
 
Laudis deluje na sve osim sirka iz rizoma kojeg malo zakaci pa boluje neko vreme. Za Callisto nisam siguran, ali prvi put cujem da deluje na uskolisne korove :sta:
 
Danas čujem u jednoj apoteci ovde od njihovog zaštitara da bi merlin morao obavezno da se primjeni isti dan nakon sjetve inače može da izazove oštećenja i čak da smanji nicanje kukuruza :sta: Jel čuo nekonekad tako nešto . Malo su me zbunili jer znam da dosta rade , ujedno su i veleprodaja i znam da kod njih dolaze najbolji povrtari ovde , a to su navodno zaključili iz nekog iskustva i razgovora sa ljudima ?
 
Izvinjavam se,moja greska,sad tek dobro vidim,ne deluje Callisto na jednogodisnje uskolisne.
Na par mesta mi se u oazama javlja muhar,pa sam zbog toga i pitao_Onda je tu Laudis bolje resenje.
 
Danas čujem u jednoj apoteci ovde od njihovog zaštitara da bi merlin morao obavezno da se primjeni isti dan nakon sjetve inače može da izazove oštećenja i čak da smanji nicanje kukuruza :sta: Jel čuo nekonekad tako nešto . Malo su me zbunili jer znam da dosta rade , ujedno su i veleprodaja i znam da kod njih dolaze najbolji povrtari ovde , a to su navodno zaključili iz nekog iskustva i razgovora sa ljudima ?

Momosarić ja sam pre dve godine prskao sa merlinom i acenitom 800 u kombinaciji zato što kad je kišovita i hladna proleć u fazi nicanja i ranom porastu kukuruza hoće da boluje (žuti) kad se radi čistim merlinom pa sam ga ja mešao(na preporuku zaštitara) sa acenitom 800 koji u sebi sadrži protektant kako bi kukuruz što lakše podneo hladnoću i delovanje preparata.Inače nemoraš da poprskaš odmah posle setve (može i koji dan posle) bitno je da ima dovoljno padavina posle prskanja da bi herbicidi delovali.Verovatno znaš da merlin ima produženo dejstvo na korove (može dugo da idrži bez kiše) to jest posle svake kiše se aktivira.
 
To u prevodu znaci, nema od tog delovanje 'leba. Ipak mu treba dodati neki herbicid za uskolisne.
 
Pozdrav svima na forumu. Interesuje me je li neko koristi u kukuruzu Gardoprim plus, kakva su vasa iskustva. Koja je bila cena prosle godine? Hvala unapred.
 
Poz !Ja koristim LAUDIS u split aplikaciji vec cetiri godine.Prezadovoljan sam!(a i toliko kosta)
 
Stigla hemija,doduse ne sva,ostalo jos Pulsar 40 i Terbis
Za kuruze:
Zastita semena:Furadan 1lit/100kg
Posle sejanja pre nicanja:2lit/h Valsagarda(Gvardian)
Posle nicanja:1lit/h Fortress(Motivell)+0,5lit/h Motikana(Banvel)
hv1fs8.jpg

v642nt.jpg

14tjt3.jpg

2mo15jn.jpg
 
Nazad
Vrh