Herbicidi u kukuruzu

Kruz je Izraelski proizvod. O njihovoj industriji, i tehnologiji malo loseg se moze reci. I ja sam nesto razmisljao o toj varijanti Kruz+Callisto
Koja je cena Kruza?

---------- Poruka napisana u 23:10 ---------- Prethodna poruka je at 23:09 ----------

Petar84. Ne Equip,preporucujem Callisto, Banvel, Laudis...
 
Kruz ima razne cene, ali tu je negde do 1500 din/lit.
Ide ista doza kao i Motivel.
Odličan za sirak iz rizoma.
 
prosle godine sam jednu parcelu od 5kj jos vise zakorovio nego sto je bila, naime.prskao sam sa nikonom max doza:haha: i on ga samo stopovo neko vreme taman kad sam otisao da ga obidjem, i preso me!kad sam otisao da ga zagrnem, sirka na milion, kad sam ga brao on se utrostrucio...ja bi sad resio taj problem kad bi sejao suncokret, al je bio godinu pre suncokret, moram kukuruz...
e sad pitanje: dali ce Equip moci to da suzbije, ili trba neki van serijski otrov?
nisam nikad radio sa Equipom pa neznam njegove sposobnosti, ocigledno je da ovi nikosulfuroni nemogu nista jakom rizomu...
 
možda će neko reći da sam dosadan ali samo fokus ultra rešava problem sirka u kukuruzu naj bezbolnije naravno treba sejati ultra hibride
 
@dragan.kovacev

Već sam pisao, ali ponoviću kako sam rešio isti takav problem prošle godine. Ja sam imao i gomilu širokolisnih korova i jako mnogo rizomskog sirka.

Spremio sam zemlju mesec dana pre setve, negde polovinom marta.
Posejao sam kukuruz posle 20. aprila. Već je bilo niklo gomila korova.
Odmah posle toga sam oprskao totalom.
Na 4-5 listu sam prskao sa Callistom a dan kasnije sa Fokusom Ultra, jer je tada već bilo dosta niklog rizomskog sirka. Fokus Ultra i Callisto se ne smeju mešati.
Kad sam jedva mogao ući sa prskalicom 2. put sam tretirao sa Fokusom Ultra.
Kad je kukuruz ovršen nije bilo traga korovima.

Hibrid kukuruza je bio ZP 684 ULTRA.
 
OK.hvala, to je jedna od varijanti, al kad bi hteo da izbegnem ULTRA varijantu...dali bi Equip mogao da eliminise tu kolicinu rizoma sa max dozom?
neka napise neko, ko je ima iskustvo? ako nema takvih-onda ultra varijanta, ali pola parcele, a druga polovina Equip

hteo bi da resim dilemu sa Equipom, dali se moze racunati na njega kad dodje do ove situacije? ili je bacanje para ako ima samo mogucnosti kao i motivel...
 
Equip je definitivno najpouzdaniji borac protiv sijerka i najmanji zastoj izaziva kod kukuruza. Najbolja je split primjena odnosno dva puta po pola doze . Može se izboriti i sa velikom zakorovlj....(jbg nedami se kucati ovu tešku riječ) To je naravno samo moje mišljenje .
 
Kod nas laudis i ekvip u kukuruzu suzbijaju sve korove već 2 godine i nikad problema sa korovima...

A šta kažete na kombinaciju acetohlor + terbis u kukuruzu za dubonsko prskanje? Mi smo ga prošle godine koristili sa girasolinom u suncokretu za dubinski i ekstra je odradio posao...
 
Vise ni otrovi nisu kvalitetni strnjika prskana totalom 9 l/h ,na crno 2 l/h acetohlor, na zeleno siran 1,2 l/h ocajno nista a sirak se pojavio kad je kukuruz dostigo 1 m visinu.
 
@dragan.kovacev

Već sam pisao, ali ponoviću kako sam rešio isti takav problem prošle godine. Ja sam imao i gomilu širokolisnih korova i jako mnogo rizomskog sirka.

Spremio sam zemlju mesec dana pre setve, negde polovinom marta.
Posejao sam kukuruz posle 20. aprila. Već je bilo niklo gomila korova.
Odmah posle toga sam oprskao totalom.
Na 4-5 listu sam prskao sa Callistom a dan kasnije sa Fokusom Ultra, jer je tada već bilo dosta niklog rizomskog sirka. Fokus Ultra i Callisto se ne smeju mešati.
Kad sam jedva mogao ući sa prskalicom 2. put sam tretirao sa Fokusom Ultra.
Kad je kukuruz ovršen nije bilo traga korovima.

Hibrid kukuruza je bio ZP 684 ULTRA.

Boljeg nacina za suzbijanje korova i ne postoji. Gde god je jako zakorovljena parcela, streptomicin (total) prvo pa kasnjie korekcije sa onim sta bude potrebno.

@Dragan.kovacev
Equip je vrlo efikasan u suzbijanju visegodisnjih i jednogodisnjih uskolisnih korova u kukuruzu. A najbolji nacin je ako ti vreme i vremenski uslovi dozvole da primenis split aplikaciju, s tim da obavezno prvi put koristis 3/4 od pune doze a drugi put 1/2 doze. Kukuruz da ne bude veci od nekih 7 listova.
 
Poslednja izmena:
OK.hvala, to je jedna od varijanti, al kad bi hteo da izbegnem ULTRA varijantu...dali bi Equip mogao da eliminise tu kolicinu rizoma sa max dozom?
neka napise neko, ko je ima iskustvo? ako nema takvih-onda ultra varijanta, ali pola parcele, a druga polovina Equip

hteo bi da resim dilemu sa Equipom, dali se moze racunati na njega kad dodje do ove situacije? ili je bacanje para ako ima samo mogucnosti kao i motivel...
Ja sam imao istu situaciju,i nijedan od ovih skupljih herbicida sa normalnom dozom ne unisti sirak,samo ga stopira,a pre 2 god sam kupio neki parlog pocetkom maja oko 3 lanca,poorali,posejali po kad je pocelo da nice bukvalno se nisu videle vrste i tad sam isao sa dozom po lancu koja je preporucena za HA.Nista mu nije falilo oko 5t po lancu bilo kuk.a trava ni jedna.E sad ...to sam onda probo jer nisam imao drugu opciju pa kako mu bude.Motivel je bio u pitanju onda.
 
Koliko hoces, al bukvalno! U tom periodu, korovi su mali, i dovoljne su male doze...Ja sam isao prosle godine na sve njive 2 l/ha, rodjak je isao s dozom 1 l/ha, a na nekim njivama sa palamidom je isao 5 l/ha. Na tebi je da procenis situaciju
 
oldtimer @* *a kad si to oprskao,dali si* posle toga imao muhar kad je niko kukuruz ?ili je samo imalo sirokolisnati korov?
 
n3vgk1.jpg

evo ovako izgleda njiva poslije siliranja a oprskana je lumaxom i mala korekcija sa o,5l motivela na dva jutra
 
@pankin kod nas kad ga pitas sasta si prskao, uglavnom izbegava da ti kaze. a vidi u upustvu lumax,nesme se posle sejati psenica tako pise.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh