Herbicidi u kukuruzu

motikan je naj jeftinija zamena banvela-dikambe, 1200din prosle god.sam je kupio a ide 0,4-0,7ha kako lepa racunica, a zavrsava mi posao nad svim sirokolisnim korovima koje imam na parcelama
 
Po apotekama ima jos starih cema za razne preparate,cim mi legne novac a nadam se sutra idem u nabavku preparata.Prvo kupujem neki acetohlor za prskanje posle setve a pre nicanja.
 
Pre dve nedelje sam uzeo Callisto,litra je bila 9500 din,sve sam prevrnuo i jeftinije nije bilo nigde od Beograda do Subotice...
 
Kod mene po apotekama ima otrova ali sve od prosle godine,ne znam da nisu bili smrznuti preko zime,dal ce da im fali nesto?
 
Ne bi trebalo,valjda ih greju preko zime,i ovaj Callisto sto sam uzeo je od prosle godine,ali mu je rok trajanja 3 godine.
 
juće zivkao po apotekama Prestiž 1l= 6400,00 din a sa litrom se iztretira 10 setvenih jedinica a Pozitrona nemaju inače sa ova dva preparata se tretira seme
 
pa to je manje vise taj odnos, ima sj sa priblizno 10 kg,
U vs je:
furadan 3150 din 1l
mesurol i prestiz po 780 din 100 ml
ekvip 17800 din kanister 10 l
talisman (ak mat nikosulfuron) 8800 din kanister 10 l
i mislim da sam video da je pulsar oko 3500 din 1 l.
 
Mesurol ide 1l/100kg semena za odbijanje ptica ,a 2l/100kg semena kukuruza za odbojanja podzemnih štetočina.
 
jel koristio neko herbicid PEAK 75 WG i koja su mu iskustva ?:sta:
Ja sam koristio pre dve-tri god. ali samo na 1.5 kj jer tog dana nisam mogao naci kod nas Matona ili Esterona. Inace to prskanje je bilo u ranoj fazi rasta korova i najvise zbog tu i tamo neke palamide. Rezultat katastrofa. Kratko vreme su korovi bili zaustavljeni i posle su opet krenuli. Korekciju ubrzo nakon toga sam uradio sa Callistom o kome ne treba vise nista da ti kazem. Moj stav je da izbegavas taj herbicid.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh