Gastronomija I kulinarske đakonije

Skoro sam imao prilike da probam premaz zapečenog belog luka u kombinaciji sa prepecenim hlebom .
Toliko je dobro da sam napravio nekoliko tegli .
Bude tu i maslinovog ulja , limuna ruzmarina i bibera . . .
e70f5c02dba3a79b3b59eda13b81c6e6.jpg
9d3b497cfb38390fe8a451dcb991176b.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Neki stručnhaci su rekli da bilo koja varijanta belog luka bez prepoznatljivog mirisa belog luka nema ni lekovita svojstva.
 
Neki stručnhaci su rekli da bilo koja varijanta belog luka bez prepoznatljivog mirisa belog luka nema ni lekovita svojstva.
To me podseti , u Grčkoj letos na nekoj lokalnoj pijaci naletimo na ogroman beli luk ( bukvalno ko manje jabuke )
Uze žena nekoliko da ih iskoristimo za baštu .
Ne budem ti lenj , nacnem jedan a ono ni ukusa ni mirisa ?!?
Pre neki dan gledam ženu kako ga sadi i čudim se šta će joj kad nema nikakve arome ?
 
Ma beži bre.Prvi se naježim, pogotovo ako se zadesim negde u nekoj gužvi pa pored golubijeg gnezda još pride dođe i beli luk, lele i kuku. 😱😂
Pre par godina idemo na svadbu, sa nama idu drugar i njegova gospoJa.On seda u auto, okreće se prema meni a beli luk štipa za oči.Pa da li si ti saglaman(normalan)?Idemo na svadbu, međ' svet, skockani k'o špajz pred zimu i sada si se ti našao da nam kvariš premijeru.Ladno kaže šta me briga, to je zdravo, pa zdravo onda i tebi.
 
Неки стручњаци......
Погрешно.Срећом још постоје стручне особе ,од кредибилитета,које смеју да своја сазнања и знања јавно искажу без обзира на каснија злурада и свакаква друга опажања.
Бели лук има потпуну здравствену корисност једино ако се чен лука сажваће у устима у кашу и из неколико "гутљаја" прогута ,сачека минут два па те онда почне или настави с јелом.Све остало је само мирис и укус.
Неуким грађанима и одбеглим сељанима ,нарочити онима из Горњег пи....ца,може се свашта подвалити,што се обилато и чини.

Има једна реч која гласи м е р а и када се из куће полази у спољни свет не једе се нити ради било шта што може да иритира друге.
 
Bjeli crni luk je kineska stara tradicija i nekoliko puta je "snažniji". Ja kinezima vjerujem što se tiče narodne medicine, a i ostalog ;).
Prije nekoliko godina u Lidlu je bila jedna glavica u kutiji zapakovana za oko 5 €.
Ja ga za svoje potrebe spremam u posudi za sporo kuhanje.
 
Sklepao sam krematorijum. Pala proba. Radi poso! Mali smo se otkinuli pa se zapeklo. Uglavnom treba se upoznati jos s peckom. Nisam stavljao foliju i dolivao vode. Mislim da bi trebalo.
Kad jako nalozim, digne temperaturu na 300 stepeni. Kasnije padne na 150-200.
Kako vi koji imate furunu, pecete prasad itd. Koja temperatura, da li ide folija, koliko vremena pecete, da li dolivati vode uvek itd...

Inace preukusno je i nesto posebno. Nit je sac nit je rerna. Nit razanj, nit furuna. Cudno nesto bas.















 
Nazad
Vrh