Gastronomija I kulinarske đakonije

Jel to spremanje hrane po principu zidane Vurune?Meni je zanimljiv onaj Američki Smouker sistem, sada je pala cena gvožđa pa bi možda i sklepao jedan.
 
Jel to spremanje hrane po principu zidane Vurune?Meni je zanimljiv onaj Američki Smouker sistem, sada je pala cena gvožđa pa bi možda i sklepao jedan.
Princip zidane furune.Samo sto je ovo na tockovima i moze se nositi u vecem gepeku ili autoprikolici.Stane u tepsiju celo prase do oko 25-28kg
 
Dal da ih kuvam jos jednom ili ne
kralj Aleksandar je u jednoj kafani probao škembiće i nikad bolje nije jeo, onda su dvorski kuvari pokušavali da spreme, ali nije to bilo to.

Onda naredi da se dovede kuvar iz te kafane da spremi.Proba kralj i kaže to je to.Kad ga pitali dvorski kuvari šta im radi i kako ih pere on im rekao "Ja moje ne perem" :D
 
Kad spremate talandaru,kakva je procedura rada? Ja sam danas spremao i nije mi se svidelo kako je ispalo.
 
Šta ti se ne sviđa?
Na talandari samo pečem ribu,što više ulja ili masti,da se doooobro zagreje i nema problema.
Meso ne pečem,puno masnoće popije
 
Pa stavio sam malo masti i vode,pa sam dimstao dok voda nije uvrila zatim sam malo meso zapeko pa dodao jos malo vode... Onda sam hteo u sredinu da dodam krompir u povrce ali sam odusto jer je sve nesto pocrnilo... i ta moca a i meso delimicno. :D
 
Malo masti usredinu a meso pečeš okolo, ponekad ga samo preliješ sa mašću iz sredine. Nešto najsličnije roštilju. Mada ja lično samo krompir i ribu spremam na "tanjirači" što bi kod nas rekli.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa stavio sam malo masti i vode,pa sam dimstao dok voda nije uvrila zatim sam malo meso zapeko pa dodao jos malo vode... Onda sam hteo u sredinu da dodam krompir u povrce ali sam odusto jer je sve nesto pocrnilo... i ta moca a i meso delimicno. :D
Meni se čini da si obario meso. Tečnosti bi trebalo da imaš na sredini nakon čega vadiš parčad ka krajevima kako bi se ocedila i zapekla.
 
Nazad
Vrh