FREZA prikljucak za traktor

Sve mi se nesto izjalovilo. 5 dana pred dostavu ispali me covjek za miks prikolicu. A imam nekih 3000 eura koje moram utrositi do 10 decembra ili vratiti drzavi pare. E sad danas sam gledao frezu sahtiman 185 6 nozeva po sekciji. Da li se to isplati uzeti? Nemam bas nikakvo iskustvo sto se tice freza a ni u komsiluku ih nema niko. Od traktora imam zetor 3320 i tafe 42. Da li ce biti ona prevelika za zetora?
 
Ima moj prijatelj shaktiman 165 6 noževa, traktor je mf 40 ks kao fergo. Ide dobro, a 185 mislim da treba 50 ks pošto ja imam fpm 185 a traktor 55 ks.
 
Koliko sam vidio te Shaktiman freze sa 6 noževa lijepo rade. Premalo su na tržištu da bi se znalo kakva je kvaliteta.
Ilovaste zemlje su specifične, barem kod mene. U proljeće, iza zimske brazde, svaka freza dobro odradi posao na dijelu koji ne pritisnu kotači. U svakom slučaju freze sa 6 noževa uzimaju manji zahvat po nožu i mora biti bolje od onih s 4 noža.
 
Još su kod nas mlade te Indiske freze, mislim da kod njih nije lanac već zubčanici. Moja fpm ima 4 noža ali malo veći su obrtaji rotora pa može da radi približno kao Indiska sa 6 noževa ali su kod nje manji obrtaji rotora.
 
Razbio sam reduktor na svojoj FPM frezi....tražim nov reduktor...kod nas ga nema a svaka informacija ili pomoć za nabavku će mi dobro doći...
 
Kod mene veselo. Termometal ada ptf freza.

Malo sam brusio fabrički var gde je ovo proširenje, i jasno se vidi da je navučena osovina na prsten. E sad sa koje strane je pitanje od milion dolara.

Hteo sam da izbijem polomljen deo, skratim osovinu, ako treba da se na strugu pusti da se dodje na meru, nabijem skraćenu osovinu i zavarim ponovo... E sad da li će moći tako nemam pojma.
Rekoh da ovde vidim da li je neko možda to budžio 😁.

Evo je osovina iscela
 
Nazad
Vrh