FREZA prikljucak za traktor

Neznam i maschio s brzinama se vrti od 140-280 obrtaja. Jest rotor velikog promjera. 6 noževa po sekciji. U drugoj brzini sitni jako dobro. Njezina radna dubina je maksimalno 28 cm.
 
280 je dobro, a 28 cm dubina je previše, neznam za koje potrebe. Ja pšenicu i kukuruz radim oko 7- 8 cm ali pošto imam dasku za ravnanje i paker valjak na frezi to je lijepo ravno kao kod RD, nema onog brdo dola i kad prođe freza točkovi se vide kuda su prošli. A plastenike radim do 15 cm dubine.
 

Evo ponovo sam stavio ovu sliku moje freze pošto niko nije prokomentarisao dasku za ravnanje i paker valjak. Rekao sam da vrijedi pola freze i na svakoj mojoj sledećoj frezi pravim ovaj komplet. Prednosti ovog kompleta su: iza freze bez obzira koja se dubina radi teren je ravan kao pista i ista je dubina obrade i između točkova i iza točkova. Kad imate paker valjak klizači se skidaju sa freze i freza može da ide u prvom prohodu na max radnu dubinu jer graničnik dubine je na paker valjku, i još jedna osobina daske za ravnanje. Ako dasku za ravnanje pustite koji cenat niže prema zemlji od potrebne onda se kupi više zemlje ispred daske i tada noževi dio zemlje prebacuju ispred freze pa ponavlja usitnjavanje. Drugim riječima nema zemlje koju freza neće usitniti u jednom peolazu.
 
Koja freza pravi rastresitiju i/ili sitniju zemlju. ? Obrtanje noževa unapred ili unazad?
Kako se obrću noževi kod "bankerice"?
 

Evo ponovo sam stavio ovu sliku moje freze pošto niko nije prokomentarisao dasku za ravnanje i paker valjak. Rekao sam da vrijedi pola freze i na svakoj mojoj sledećoj frezi pravim ovaj komplet. Prednosti ovog kompleta su: iza freze bez obzira koja se dubina radi teren je ravan kao pista i ista je dubina obrade i između točkova i iza točkova. Kad imate paker valjak klizači se skidaju sa freze i freza može da ide u prvom prohodu na max radnu dubinu jer graničnik dubine je na paker valjku, i još jedna osobina daske za ravnanje. Ako dasku za ravnanje pustite koji cenat niže prema zemlji od potrebne onda se kupi više zemlje ispred daske i tada noževi dio zemlje prebacuju ispred freze pa ponavlja usitnjavanje. Drugim riječima nema zemlje koju freza neće usitniti u jednom peolazu.
(y)
 
Da li je ko imao iskustva sa FPM Deljanin ili ako neko može preporučiti neku za IMT 539 da minimum zatvara trag traktora? Koristio bih je u pripremi za kukuruz najviše
 
Da li je ko imao iskustva sa FPM Deljanin ili ako neko može preporučiti neku za IMT 539 da minimum zatvara trag traktora? Koristio bih je u pripremi za kukuruz najviše
Mnogo robusnija, osovina sa moticicama mnogo deblja, 6 moticica po radnom telu x 8 radnih tela, prenos preko zupcanika nije preko lanca, lamelni kardan je ova freza iz Raske u odnosu na FPM koja je u stvari sitnilica i nikako ne spada u klasu tezih freza kao ova iz Raske. Tu FPM ima covek kod mene u selu i ovo je tek ukapirao kad smo se sreli u jednom radu, i tad mi je rekao da se opasno zeznuo jer izmedju ostalig nema lamelni kardan i kad je jednom frezao nesto tvrdje otisla mu mala lamela na traktoru. osovina varena x puta u dubinu vrlo malo itd.
 
Isti slucaj...i zadovoljan sam sa tom kombinacijom...Ko ima tesku zemlju a manji traktor bolja je laksa freza
Za traktor mozda jeste bolja, ali za uradjeni posao ni blizu.
Imas frezu a za neke stvari kao da nemas, npr krompir, sargarepa, cvekla... gde treba 25+cm. Moze samo za zitarice 10 cm u dubinu i vec obradjivane njive.
Razori ledinu pa isfrezaj sa tom FPM, kao ovaj moj pa mala lamela, pa osovina i tako...
Najgore je sto je skuplja FPM ako nemas subvencije.
 
Kaco sam i teze freze...mali traktor je u teskoj zemlji konstantno na samrti ...2 spora i gas 20 a malo malo odvajas sa kvacilom....ova moja kad joj tesko tu samo pretandrka pa se zavratis ponovo...u lakoj zemlji moze svaka
 
Dobro ja procitah ceo forum ali nisam skontao koja je najbolja.Jedni hvale jednu drugi drugu.Meni treba 1.65 za ursusa tj za medjurednu obradu u vocu.Sta je preporuka
 
Mene to i zanima jer citajuci u nazad nista nisam saznao.Jedni hvale jednu drugi drugu i tako u krug.Inace imam malu imt frezu koja je vrh ali je mala 1m.Mozes u asfalt da je pustis
 
Mene to i zanima jer citajuci u nazad nista nisam saznao.Jedni hvale jednu drugi drugu i tako u krug.Inace imam malu imt frezu koja je vrh ali je mala 1m.Mozes u asfalt da je pustis
Vjerujem da je dobra ali to za mene je sporo jer bi da mi zamjeni tanjiraču u busenovitoj zemlji a da bude dovoljno lagana za rad u velikim stranama
 
Nazad
Vrh