FREZA prikljucak za traktor

Sutra cu ici ponovo da pogledam ali skoro sam siguran da nisu spiralno postavljene, vec su prvi i treci red nozeva u pravcu a drugi i cetvrti su pomereni za 1/4-tinu kruga.
Slikam vam sutra

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Evo slika, treba da je sada jasnije.
On kaze da na ovu frezu od 1m takoreci nista ne znaci da budu spiralno postavljeni nozevi...
85cf44c9fcc4a85acc957890f2b312bb.jpg
bd21877d5157c39f959784ebbfbf2cd9.jpg
bc51737e30d148d8591fc180ae27a827.jpg


Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mala je to freza, neces ni osetiti razliku sto nisu spiralni. I na IMT frezama nisu postavljeni spiralno nozevi.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Tako je...IMT ima spiralno postavljene motike...ne vidim razlog zašto nije tako napravio.Verovatno je prvu osovinu koju je napravio, izbušio rupe na sekcijama tako, pa kasnije "serijski" nastavio proizvodnju...

IMT 619.1

 
I kod mene je 619.1 od metar, i mogu ti reći da je to verovatno freza koja najviše opterećuje traktor. Doduše, može da usitni preko 20cm dubine ali kada je oseća 65ks šta reći..
 
Tako je kako je, ja se nadam da ce ici ovako.
Navodno kaze da moze 20cm u dubinu, mada i ako bude mogla freza verovatno da Toma nece, mada ni ne treba mi tako duboko ide samo medjuredno izmedju maline.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Tako je...IMT ima spiralno postavljene motike...ne vidim razlog zašto nije tako napravio.Verovatno je prvu osovinu koju je napravio, izbušio rupe na sekcijama tako, pa kasnije "serijski" nastavio proizvodnju...

IMT 619.1

Dejane imam pitanje jedno,hoću da uzmem Lovol 354 pa me interesuje dal bi mogao da vuče frezu 1,65m.
Pošto si ti skoro uzimao 539,koju frezu koristiš ?
 
Da ne idemo u off topic u temi o Tomi Vinkovic
Majstor zavario kardan, ujutru ga zavrcem za frezu i krece proba, probacu je i u ledini i u jesenas oranoj zemlji i postavljam slike ovde.
d60c92b5d79070ab253de7faaff884ea.jpg
f857a504e960cf203d3607c25598c0bc.jpg


Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Freza ima motike a tarup cekice, konstrukcijski su slicni ali namena nije ni blizu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Taj segment nisam pratio, pa nisam ni nešto upućen. Vidim da je to sve dosta slično, namenjeno za "rešavanje" raznih ostataka na njivama, voćnjacima. Da imam više zemlje i neki jači traktor, prvo bih nabavio taj tarup, jer su problemi za žeteonim ostacima baš veliki, naročito sa kukuruzom i suncokretom. Otud i ovo paljenje njiva... U selu i nema tih tarupa, a preko su potrebni.
 
Te dvije mašine jesu na oko slične ali rade potpuno različit posao. Tarup ili Malčer usitnjava žetvene ostatke i sve na površini zemlje kao i granje debljine do 5 cm. Freza ima funkciju kao roto drljača, znači priprema zemlje pretežno do 20 cm dubine, samo što noževi imaju kontra smjer okretanja od Rd.
 
Pretpostavljam da je RD jača od freze i da se koristi za veće površine, a treba verovatno i jači traktor.
 
Rd su dva do 3 puta skuplje od freze, tako su i oko duplo teže po kg, za motor traktora ja još nisam ustanovio koja je teža, Rd bolje ravna zemlju, a koja bolje sitni je sad upitno. Vidio sam da freza sa 6 noževa jako dobro sitni zemlju a moja sa 4 noža malo lošije od 6 noževa, a tako i malo lošija od Rd za istu brzinu kretanja. Po meni freza sa 6 noževa i da joj se dogradi daska za ravnanje i paker valjak, a na paker valjku graničnik dubine rada, u tom slučaju može parirati roto drljači. Prednost Rd je što može raditi malo vlažniju zemlju od freze.
 
Zna li neko koji vijak da stavim na kardan na imt 542, ne bih da ga varim, ipak to ima smisla sto je stavljeno. Kako mi se originalni otkinuo ovi obicni menjam na 5 min kad freziram.

Послато са 22101316G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh