Evidencija u proizvodnji pšenice.Opšta tema.

Zar zarada i isplativost nisu sinonimi....:unsure: da li ces reci isplatilo mi se ili zaradio sam po h toliko i toliko potpuno isto znacenje.....

u farm komercu cena 21.20 za stocnu...bila cak i 22.50 jedno 2-3 dana u jeku vrsidbe e sad ko je bio srecan pa skidao tada dobro je prosao
Pa kako sinonimi,ti mozes na necemu da zaradis i 5€,al dal se isplati uloženi trud za tih 5€?To je ono kako vi predstavljate arendu.Kreneš od 0,ali dobiješ arendu jer šta ako sam je imao,a nemaš je nemaš tih 250€ u džepu ili na računu već imaš 0.
 
Da li se računa i koliko piva i rakije je popijeno u toku proizvodne godine.Pitam za komšinicu.
Komsija, ti si poceo kao nas kolega, Aca iz Macve :)

Cena se kod nas ne zna, ali sam dobio informaciju, da su odlozili placanje lagera za "od 1og avgusta", t.j. jul mesec se ne naplacuje - mislim lager se ne naplacuje u %... izasli su u susret proizvodjacima...
 
Kad naucimo da cenimo ono sto smo nasledili, ili ono sto smo kupili onda ce nas i ostali ceniti.
Gledam te vase kalkulacije cene i nigde ne vidim vas rad.
Ako svi tako radite za dzabe dodjite kod mene, dobicete bar dnevnicu 😉
Samo onaj ko je kupio zemlju zna da mora da racuna i zakup na njoj. Onaj ko je prodao zeninu u trecem selu pa kupio u svom on ne mora 😊
 
Koliko je trebalo pre 10-15 godina da se kupi to 1 kj?
Код нас је у та доба цена 1 кј била око 3000 евра па чак и испод се могло наћи.Највише су нас са ценом били похебали пензоси који су продавали акције од фабрика у којима су радили, и онда почели да улажу у земљу па је у једноме моменту била навала толика за земљом да је то било страшно. Е онда на сцену ступају новокомпоноване газде и уплив новца из сумњивих токова,на пример награде за приватизације најачих фабрика у нашем граду.
 
To bi znacilo da ako si platio 15k eura jutro zemlje sve je ok jer se ne racuna.
Tako je. Imas na kraju godine visak kapitala i kupis zemlju za kes ili uzmes kredit zemlja ti uvek ostaje. Racunati amortizaciju zemlje je suludo.
Licno pisem i na svojoj cenu arende iz prostog razloga ako dodjem da mi je arenda pokriva ulogi poslujem sa minusom da menjam sifru delatnosti i zemlju prepustim drugima.
Isto niko ne racuna i ludacke zarade kao sad ko ima kukuruz po 30din a prodao sam letos jedan deo tu imam na prinosu 6t/kj ravno 1000e/kj zarade na arendi.
 
Bilo bi lepo da moze da se uzme zemlja u zakup ili kredit sa sve glavnicom, repromaterijal na crtu u nekoj zadruzi a nova mehanizacija na kredit u prevodu da se sve radi sa tudjim parama i jos platiti minimalac nekome da gazda moze nekim dzipom da obilazi njive. Al to mesto bi se zvalo utopija.
 
Da ne bih sve po redu pisao, troskovi u prosloj proizvodnoj godini po svim tackama su mi oko
90000 hiljada po hektaru. A videcu koliko cu zaraditi na kraju jer psenica je uskladistena.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Норт ај не каки молим те...Ова година је екстрем што се тиче цена и рода (2020.)... Коцкице су се сложиле и ето зарадисмо. Е сада те ја питам колико таквих година има у пољопривреди где смо у добром плусу?
 
Норт ај не каки молим те...Ова година је екстрем што се тиче цена и рода (2020.)... Коцкице су се сложиле и ето зарадисмо. Е сада те ја питам колико таквих година има у пољопривреди где смо у добром плусу?
A sta bi ti da svake godine bude 1000e/kj ?
 
Vidi prosle godine su mnogi prodali terminski po 15din, tako da njima nije ostalo. Nekima ni Bog ni niko ne mogu da pomognu da budu zadovoljni.
 
Опет ми ниси одговорио на питање? Или знаш или не, а не да ми ту паламудиш у круг...
Ne bih da ti odajem sve poslovne tajne kad, koliko i na kojoj kulturi zaradim.
Zadnje 2 godine imam po 70t/ha plative repe, lepih para ostane. Al vidim da volis tudju matematiku da vodis.
 
Млађа ти је одговор дао, пошто се ти ниси удостојио да га даш, већ филозофски паламудиш, на културама на којима зарађујеш и као о некој пословној тајни...не, не брине ме туђа математика, ја своју знам...
 
Nazad
Vrh