Evidencija u proizvodnji pšenice.Opšta tema.

Ajde bre kukas a kupio veci kombajn, pravis supu,kupio mladjeg mercedesa.
Mene bi bilo sramota da kukam javno kako nema zarade kako je tesko a ovamo se siris, blago receno licemerno.

Ispao sam lazljiv jer sam rekao da se dobro proslo na zemlji zadnih par sezona i da je lane bio top rod i zarada.
 
Poslednja izmena:
KOd tebe je bio top rod i zarada, ali ti ocigledno ne vidis siru sliku. Ja sam prosle godine godine pukao na psenici, zarada na suncokretu mi otisla da pokrije minus od psenice, ostala mi zarada na kukuruzu. Kod nas se seje psenica, suncokret i kukuruz. Prosecan rod psenice zadnjih 10 godina 3t/kj, suncokreta 1.9t/kj. Kukuruz ne znam tacan prosek, ali sem 2017 uvek je bio od 4-6T/Kj. Sejemo dve najneisplativije kulture, zaradimo dobro samo na kukuruzu. U selu imas tri strana traktora od toga dva polovna(ruse i kineze ne racunam) i jedan strani kombajn. Pa sad ti vidi koliko se zaradi kad imas Dobru zemlju.
 
Jasno je meni da ste vi u Banatu lane fasovali kao zuti. Ali mi nije jasno kod nas u Sremu znam da su bile dobre godine za prinose a i cene ko je imao malo srece.
Uvek mi je mera dobre godine kad u proizvodnji uracunam arendu, repromaterijal finansiran za kes, nafta i usluga kombajna ako mi pri tome ostane vise od 25000din/kj smatram dobrom godinom tj zaradio sam vise od onog ko mi daje zemlju u arendu.

Pratim forum i uzivo teren i kupuje se to masina, dizu se arende, hale i drago mi je da ljudi imaju nesto od svog rada ali onda dodje neko i kaze kako je ovo lose i treba odustati od svega, da smo propali samo nam niko nije rekao a ti koji vicu to najvise zagrizli po pitanju masina.
Samo ne znam jesam li ja lud sto sam zadovoljan ili oni koji su najvise odskocili pa drugima pricaju kako se ne isplati.
 
I ja se borim jer mi prvi prihod nije dovoljan.
I opet posle posla radim u punoletnim masinama tu zemlju, nisam kupio nov traktor da se luxuziram i vozikam pa nekom otima 'leba od usta.
 
Ulog za 2020-tu godinu po jednom hektru zita: Nafta 80l =12 000din.Seme iz svog ambara 300kg=6000din.Djubrivo 500kg/H = 20 000din.Zetva 12 000din.Zastita nije radjena.Ukupan ulog 50 000din.Parcele sa zakupom zemlje 62 000din.Prosek roda 6500kg/h.
 
Jasno je meni da ste vi u Banatu lane fasovali kao zuti. Ali mi nije jasno kod nas u Sremu znam da su bile dobre godine za prinose a i cene ko je imao malo srece.
Uvek mi je mera dobre godine kad u proizvodnji uracunam arendu, repromaterijal finansiran za kes, nafta i usluga kombajna ako mi pri tome ostane vise od 25000din/kj smatram dobrom godinom tj zaradio sam vise od onog ko mi daje zemlju u arendu.

Pratim forum i uzivo teren i kupuje se to masina, dizu se arende, hale i drago mi je da ljudi imaju nesto od svog rada ali onda dodje neko i kaze kako je ovo lose i treba odustati od svega, da smo propali samo nam niko nije rekao a ti koji vicu to najvise zagrizli po pitanju masina.
Samo ne znam jesam li ja lud sto sam zadovoljan ili oni koji su najvise odskocili pa drugima pricaju kako se ne isplati.
Dobrinčan je napisao(la):
Buducnost je da za nas male nema buducnosti u poljoprivredi.
Nema, gotovi smo samo još nam niko nije javio...
Ad hominem napadi, izvlačenje iz konteksta nisu baš odlike neke ozbiljne rasprave. Više ukazuju na nedostatak dedukcije kod stvaraoca takvih pisanija.
 
Nazad
Vrh