Evidencija u proizvodnji pšenice.Opšta tema.

Ima tu malo nejasnoća.Zašto računate arendu ako imate svoje zemlje?A ako već uzimate u arendu zašto sejete pšenicu ako je neisplativo?Ili još nešto,ako imate svoje zemlje a uzimate i zemlju u arendu onda neki tu cenu arende dele sa celokupnom količinom zemlje koju rade i onda arenda ne izlazi toliko.
 
Ima tu malo nejasnoća.Zašto računate arendu ako imate svoje zemlje?A ako već uzimate u arendu zašto sejete pšenicu ako je neisplativo?Ili još nešto,ako imate svoje zemlje a uzimate i zemlju u arendu onda neki tu cenu arende dele sa celokupnom količinom zemlje koju rade i onda arenda ne izlazi toliko.
Arenda se racuna uvek jer ta zemlja da je izdas drugom zaradice bez obzira na godinu 200-250-300eur.
Na nekim parcelama gornjeg terena usevi kao soja i kukuruz su visoko rizicni pa se ide na jecam, psenicu i uljanu repicu.
Ukupna obradiva zemlja ako se sa time deli trosak ukupnog zakupa stvara prividnu vecu dobit i onda cini da situacija izgleda bolje nego zaista kako jeste.
 
Ja svoju zemlju ne računam, jer i da hoću da je dam drugom, nema ko da je uzme. I mogao bih je dati za najviše 80 evra po hektaru. Pošto pšenicu sejem samo na brdu gde su kirije od 0 do 80 evra maksimum, neki prosek mi je 50 evra arende za hektar. Prosečan prinos ove godine oko 6.5 t po ha.
 
To je realna dobit a ne prividna i stvarno stanje jer te pare koje računate za arendu na svojoj zemlji idu vama u džep a ne nekome drugom,treba realno računati uloženo i dobiveno a ne nabijati troškove bez veze
Treba im obracunati PDV na cijenu arende pa bi onda drugu pjesmu pjevali

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Ma to računanje arende na svoju zemlju je nešto neverovatno, treba možda računati ako je zemlja kupljena na kredit pa dok se isti ne isplati ali na zemlju koja se do sad isplatila više puta je teška glupost, što se kaže hteli bi i pare i jare
 
Optimisti kod nas lane nudili 300+ e/kj. Soja ako ne padne za vikend 20-30l kise bice ispod 1t/kj. Neverovatno koliko ove vrucine joj spaljuju cvet.
 
Za ove koji ne racunaju svoju zemlju arendi u trosak kratko pitanje da zaradite samo 100 eura ove godine bez racunanja arendi a arende budu 200 zar ne biste dali onda zemlju u arendu ako se taj trend nastavi?
 
Za ove koji ne racunaju svoju zemlju arendi u trosak kratko pitanje da zaradite samo 100 eura ove godine bez racunanja arendi a arende budu 200 zar ne biste dali onda zemlju u arendu ako se taj trend nastavi?
A sta bi na primer vi sto racunate arendu na nasledjenu zemlju da je neki vas predak od koga je nasledjena zemlja prodao I potrosio na kurve i kafane i da vam nije ostavio nista i nemate na cemu da zaradite ni tih 100evra onda racunali

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Cena zakupa bi trebalo da se racuna na svoju zemlju. Probajte ovako. Izdate po 200E kj. Ne kupite seme koje kosta 70e, ne razbacate tri puta vestak koji kosta 120E nema prskanja koje kosta 50E trovanje miseva 20E utrosak nafte od pripreme do kombajniranja bar 50l 70E nema habanja masina i nerviranja. Ostaje vam u dzepu 530E po kj. Cene sam pisao grubo.
 
Ima tu malo nejasnoća.Zašto računate arendu ako imate svoje zemlje?A ako već uzimate u arendu zašto sejete pšenicu ako je neisplativo?Ili još nešto,ako imate svoje zemlje a uzimate i zemlju u arendu onda neki tu cenu arende dele sa celokupnom količinom zemlje koju rade i onda arenda ne izlazi toliko.
Ja svoju zemlju ne računam, jer i da hoću da je dam drugom, nema ko da je uzme. I mogao bih je dati za najviše 80 evra po hektaru. Pošto pšenicu sejem samo na brdu gde su kirije od 0 do 80 evra maksimum, neki prosek mi je 50 evra arende za hektar. Prosečan prinos ove godine oko 6.5 t po ha.
Ja bih mogao da je dam po 500 evra po ha. Znaš kako kažu, ako vam je dobro, onda ništa...
 
Ma to računanje arende na svoju zemlju je nešto neverovatno, treba možda računati ako je zemlja kupljena na kredit pa dok se isti ne isplati ali na zemlju koja se do sad isplatila više puta je teška glupost, što se kaže hteli bi i pare i jare
Da, kao majstori što računaju samo neto platu a bruto im duplo veća...
 
Nazad
Vrh