Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

u Mačvi su mahom te zadruge odavno propale,tako da ta opcija odpada
ne vidim zašto bi bio problem kupovina direktno od prizvođača
pre nekoliko godina sam išao u Zorka farm i kupovao hemiju direktno kod njih...takođe i keramičke pločice na samom ulazu u fabriku
 
Ovo mogu i ja da vam odgovorim,Ne moze!!!Raspitao sam se preko burazera.Mora firma!
Pa nisu oni toliko naivni,oni se vise brinu za preprodavce djubriva nego za poljoprivrednike,ipak su to sigurniji kupci.
Ima jos nesto,gde ja da skupim ljude da kupe kamion djubriva,nemojte biti smesni,u 5 sela nebi mogao da navatam 5 ljudi zainteresovanih za takav vid kupovine.A treba imati i para.
I opet pozivam Nesu da obidje stovarista i poljo apoteke i vidi cene djubriva u maloprodaji.Eliksir najskuplji,zato sto je najskuplji u nabavci.Slagao sam,Yara je skuplja:osmeh:
 
Zamolio bih sve pametne ljude koji kazu zasto se sami neorganizujemo, da prodju kolima po srbiji potrose jedan-dva rezervoara goriva i vidu gde ima organizacije i da li su u tim ogranizacijama poljoprivrednici ili trange frange prejebotine ljudi....pa onda neka pricaju da narod trazi da ih drugi organizuje! mene bi radije zapalili nego sto bi se ogranizovali ili dozvolili uopste organizaciju(zadrugu) da napravim jer sam jedan od nekolicine ljudi koje nemaju u rukama,a ostale od te nekolicine uglavnom rade u gradu a zemlju izdali u rentu...imamoorganizaciju mi a to je: jedan bivsi robijas, jedan covek koji se ni u svoju kucu nista ne pita nije se pitao ni kad mu tata bio ziv a ni sad kad mu je sin preuzeo kucni budzet, imamo jednog kog boli uvo za sve samo da donacije legnu u dzep, imamo jednog bivseg prosvetnog radnika koji je ljigavac i jednog koji zivi da drugi rade za njega... e sad aj recite vi koji ste pametni s kim ja da se organizujem???? a koliko sam cuo takvih ljudi kao sto su u mom kraju mada ne tako pokvarenih malo manje zlih, ima skoro u svim krajevima nase cenjene zemlje!! hm, organizacija eeeeee.
 
Onda je ta priča u startu osudjena na propast. U centralnoj Srbiji je ovo o čemu sam pričao verovatno nemoguće učiniti , ali u Severnoj Srbiji (VOjvodini) je i te kako moguće! Evo moje potrebe su 4-5 tona nekog kompleksnog min. djubriva , a u mom selu ima još barem 4 čoveka koji koriste min. djubrivo. Znači mojih 5 t + od komšije 3 t+ od jednog jačeg čoveka u selu oko 20 t + još jedan jači oko 10-15 t + jedan srednji sa 6-7 t već smo nakupili 45 tona ... fali još par tona da bude dva kamiona....
 
eto vidiš dva kamiona od čas posla,znači uplatite robu,utovarite i svi zadovoljni....
po rečima nesens njihov cilj je "zadovoljan potrošač" ali ako mora ići preko trgovaca i raznih mešetara taj cilj je malo teže postići
mislim glupo bi bilo da oni sad tamo krčme po dve vreće ali odrediti neki minimum paleta ili 5 paleta....lako bi se i ovde ljudi organizovali bez i zadruge
ali verovatno njihova poslovna politika je da đubrivo prodaju poznatom kupcu na dosta veće količine....
krajnji kupac plaća ceo ceh....
 
Dovozio je kod mene letos elixirov sleper djubrivo, ali po ceni koja je u polj, apoteci. :osmeh: Mislim da je bolje da polj, proizvodjacima prodate to djubrivo sa nizim cenama nego apotekarima, ako se vec brinete za nas. Pitanje za Nesu dali iz Jazovnickog kamenoloma koristite kamen za proizvodnju djubriva?
 
Dovozio je kod mene letos elixirov sleper djubrivo, ali po ceni koja je u polj, apoteci. :osmeh: Mislim da je bolje da polj, proizvodjacima prodate to djubrivo sa nizim cenama nego apotekarima, ako se vec brinete za nas. Pitanje za Nesu dali iz Jazovnickog kamenoloma koristite kamen za proizvodnju djubriva?

Od tog kamena se proizvodi Mirkovo omiljeno djubrivo :osmeh:.
 
Neso kamen iz Jazovnickog kamenoloma ima dosta krecnjak, tj mislim da je najbolji za te stvari u ovom delu Srbije. Pored djubrenja poboljsavamo I ph.
 
Neso kamen iz Jazovnickog kamenoloma ima dosta krecnjak, tj mislim da je najbolji za te stvari u ovom delu Srbije. Pored djubrenja poboljsavamo I ph.

Poznato mi je. Azot u nasim djubrivima je uglavnom amonijacni. Fosfor iz fosforne kiseline a kalijum iz kalijum hlorida . To su kompleksna djubriva.
 
Onda je ta priča u startu osudjena na propast. U centralnoj Srbiji je ovo o čemu sam pričao verovatno nemoguće učiniti , ali u Severnoj Srbiji (VOjvodini) je i te kako moguće! Evo moje potrebe su 4-5 tona nekog kompleksnog min. djubriva , a u mom selu ima još barem 4 čoveka koji koriste min. djubrivo. Znači mojih 5 t + od komšije 3 t+ od jednog jačeg čoveka u selu oko 20 t + još jedan jači oko 10-15 t + jedan srednji sa 6-7 t već smo nakupili 45 tona ... fali još par tona da bude dva kamiona....
uracunaj i mene za dogodine pa da napunimo 2 :))))
 
Poznato mi je. Azot u nasim djubrivima je uglavnom amonijacni. Fosfor iz fosforne kiseline a kalijum iz kalijum hlorida . To su kompleksna djubriva.
Nije ti poznato,nisi ni cuo za jazovnicki kamenolom i kakav je kamen tamo,malo pre napisa kako se taj kamen ubacuje u djubrivo koje ja koristim.To si napisao da bi se nasmejao meni,ali nisi skontao pitanje mog komse "Janosh"koje je bilo krajnje dobronamerno.
 
a nešto u vezi prodaje đubriva :sta:

Elixir Agrar u ime fabrika prodaje djubrivo na domacem trzistu i u izvozu. Na sajtu Elixir Agrar u rubrici kontakti su imena i telefoni ljudi koji pokrivaju odredjeni region. Oni ce Vam dati sve potrebne informacije. U svakom slucaju postoji komercijalna politika vezana i za skalu rabata u odnosu na kolicinu kupljene robe. Dragan18 je u pravu i hvala mu na razumnim komentarima. Izuyetak je Mirko koji moze kao moj favorit kupiti direktno u fabrici koliko god zeli.
 
Ne razumem zašto napadaš čoveka non stop. Stvarno ne razumem zašto nisi otišao kad te je čovek lepo zvao u obilazak fabrike ,mogao si lepo da porazgovaraš sa ljudima i da preneseš utiske ovde. E sad....ako su ti neki drugi interesi onda tu nema pomirenja...a pošto se radi o interesima ,djubrivu, mogu samo da zaključim iz svega ovoga da si pritajeni diler nekih drugih djubriva pa ne želiš da izgubiš kupce... stvarno mi nisi jasan.
 
Ima I sale, ali I ozbiljnosti u mom postu. Nije tajna da se u velikoj meri koristi kamen kao dodatak u vestackim djubrivima. Samo sto ovaj gore navedeni ima veoma velik procenat kreca u sebi, a to pogoduje nasim zakiseljenim zemljistima.
 
pa pazi mi bez njih možemo al oni bez nas ne mogu...pa nek kuliraju do mile volje

Takodje se izvinjavam ukoliko se nekome ne dopadaju moji odgovori. Mozda sam i ja malo preterao u sali sa Mirkom. Nista zlonamerno. Mirko zaista izbacuje razne bisere u svojim porukama koje su nekada toliko smesne a nekada iritiraju. Verujem da ni on nije zlonameran.
 
Nazad
Vrh